آزمون نظام مهندسی دی‌ماه برگزار می‌شود

در دوره قبل آزمون‌ها در مجموع ۲۷۶ هزار و ۵۵۸ نفر مهندس، ۲ هزار و ۱۵۸ نفر کاردان فنی، یکهزار و ۶۰۲ نفر معمار تجربی و ۲ هزار و ۲۳۰ نفر کارشناس ماده ۲۷ ثبت‌نام کردند که ۷۹ درصد آنها را آقایان و ۲۱ درصد را بانوان تشکیل می‌دادند.

بنابراین گزارش، در  آزمون ورود به حرفه مهندسان که شهریورماه ۱۴۰۱ برگزار شد حدود ۲۸۰ هزار نفر ثبت نام و از این تعداد قریب به ۵۰ درصد در آزمون‌ها شرکت کردند. ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان در آزمون‌ها را آقایان و ۲۰ درصد را بانوان تشکیل دادند. استان تهران با مشارکت ۴۶ هزار و ۹۴۰ نفر دارای بیشترین داوطلب و استان بوشهر با ۲۲۱۰  نفر دارای کمترین تعداد داوطلبان بود.

بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، آزمون ورود به حرفه مهندسان در شهریورماه سال جاری در هفته رشته مهندسی و در صلاحیت‌های طراحی، نظارت و اجرا، کاردان های فنی ساختمان در شش رشته کاردانی، تعیین صلاحیت حرفه‌ای معماران تجربی، صلاحیت کارشناس ماده ۲۷ در هفت رشته مهندسی و دو آزمون فوق تخصصی «طرح و اجرای گود، پی و سازه نگهبان» و «ارزیابی، طرح و اجرای بهسازی» طی سه روز و در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ شهریور به طور همزمان و هماهنگ در سراسر کشور در ۸۷ شهر و ۱۴۷ حوزه امتحانی برگزار شد.

آزمون ورود به حرفه مهندسان در هفت رشته مهندسی طی روزهای ۸ و ۹ دی سال جاری برگزار می‌شود. نتایج آزمون شهریورماه نیز نیمه اول آبان اعلام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های انجام شده آزمون ورود به حرفه مهندسان در تمامی رشته‌های مهندسی مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان در هفت رشته معماری، شهرسازی، عمران، تاسیسات مکانیکی، تاسیسات برقی، برق، ترافیک و نقشه‌برداری در روزهای ۸ و ۹ دی ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار می‌شود.

همچنین دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان از اعلام نتایج آزمون‌های دوره‌ قبل که در شهریورماه برگزار شد تا نیمه اول آبان خبر داد.

تاریخ شروع ثبت‌نام این آزمون ها متعاقبا اعلام خواهد شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401080805233/%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF