آغاز بررسی خسارات زمین لرزه خوی

آغاز بررسی خسارات زمین لرزه خویبه گزارش خبرگزاري صدا و سيما به نقل از پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضور در مناطق زلزله‌زده خوی از انجام برآورد میزان خسارت‌ها همزمان با امدادرسانی نیروهای مستقر در منطقه خبر داد.
اکبر نیکزاد در خصوص اقدامات آن بنیاد برای امداد و بررسی میزان خسارت‌های وارده به مناطق زلزله‌زده خوی در پی وقوع زلزله با بزرگی ۵.۹ شب گذشته گفت  : بنیاد مسکن که وظیفه بازسازی را برعهده دارد هم اکنون با نیروهای خود در منطقه برای امدادرسانی، برآورد میزان خسارت ها و تشکیل پرونده برای ساکنان زلزله زده مستقر است .
به گفته نیکزاد به محض تکمیل و جمع‌بندی میزان خسارت‌ها، آمارها به ستاد حوادث غیرمترقبه و وزارت کشور ارایه می‌شود تا موضوع تسهیلات و بلاعوض برای دولت ارسال و با تصویب و تخصیص بودجه برای بازسازی، کار بازسازی واحدهای زلزله‌زده انجام شود.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حضور در مناطق زلزله‌زده خوی از استقرار گروه‌های ارزیاب خسارت این بنیاد در پی زمین لرزه شب گذشته در خوی خبر داد.

رئیس شبکه شتاب‌نگاری هم با اعلام ثبت بیش از ۴۰ پس‌لرزه از زلزله اصلی با بزرگی ۵.۹ ریشتر در خوی از احتمال تخریب گسترده واحدهای مسکونی روستایی در مناطق زلزله زده خبر داد . به گفته فرزانگان پایش دقیق زلزله کمی زمانبر است اما با توجه به شدت زلزله، پیش‌بینی می‌شود که در مناطق روستایی به دلیل آنکه واحدهای مسکونی مقاومت لازم را ندارند میزان خسارت ها بالاتر باشد . 
این زلزله شب گذشته با بزرگی ۵.۹ ریشتر در طول جغرافیایی ۴۴.۹۰، عرض جغرافیایی ۳۸.۵۹ و عمق ۷ کیلومتری زمین و در ۶ کیلومتری خوی در ساعت ۲۱:۴۴ به وقوع پیوست .


منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3733674/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%AE%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%84%D8%B1%D8%B2%D9%87-%D8%AE%D9%88%DB%8C

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد: