آغاز به کار مرکز سلامت همای سبزمرکز سلامت همای سبز در مجموعه ادارات مرکزی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” شروع به کار کرد.

به گزارش ایسنا، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” در راستای گسترش خدمات پزشکی در بخش هوایی با استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی، اقدام به راه‌اندازی این مجموعه نموده است.

این مرکز، اولین مرکز فعال سلامت در منطقه فرودگاه مهرآباد است که لزوم ایجاد آن براساس نیازسنجی سال‌های اخیر صورت گرفته است. در برپایی این مرکز، تامین کادر پزشکی و تجهیزات از توان بخش خصوصی شرکت مپنا استفاده شده است.

خدمات پزشکی این مرکز علاوه بر بخش‌های عمومی در بخش‌های تخصصی نیز خواهد بود و ارائه خدمات آن علاوه بر کارکنان “هما” شامل سایر مراجعه‌کنندگان نیز می‌باشد.

یکی از اقدامات مهم این مرکز انجام بررسی وضعیت کلی سلامت (چک آپ پزشکی) کادر عملیات پروازی خواهد بود که این امر مستلزم دریافت مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری است. راه‌اندازی مرکز اورژانس، دندانپزشکی و … از دیگر برنامه این مرکز در جهت تقویت خدمات آن خواهد بود این مرکز به صورت شبانه روز فعالیت خواهد داشت.

گفتنی امروز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما”مرکز کنترل و هماهنگی عملیات را نیز افتتاح کرد. Occ نقش شبکه عصبی یک شرکت هواپیمایی هوشیار و پویا را دارد. واژه Occ  مخفف operation control center است و در واقع Occ یک مرکز یکپارچه عملیات پرواز با دسترسی فوری به تمامی اطلاعات است که امکان تصمیم‌گیری سریع در مواقع ضروری را فراهم کند. مدیریت انجام ایمن و به موقع پروازها، اطمینان از سرخط بودن هواپیماها، دنبال کردن وضعیت کروی پرواز، پایش مداوم وضعیت مسافران، هماهنگی تمامی عوامل زمینی و فرودگاهی و کنترل فروش و مدیریت درآمد بخشی از وظایف این مرکز است.

به عبارت دیگر می‌توان گفت صنعت هوانوردی، با وجود مرکز کنترل و هماهنگی عملیات (Occ) زنده و ایمن است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1403041006772/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D9%87%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A8%D8%B2