آغاز راهداری زمستانی از اول آذر/ تمرکز بیشتر بر مناطق غربیمدیرکل بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه طرح راهداری زمستانی از یکم آذرماه شروع می‌شود، گفت که جلسات هماهنگی با مشارکت استان‌هایی که بیشتر درگیر بارش برف و باران هستند برگزار می‌شود تا بتوانیم زمستان بدون دردسری را برای تردد در جاده‌های کشور داشته باشیم.

غلام‌عباس بهرامی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا درباره اقدامات صورت‌گرفته سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای فصل سرما توضیح داد: طرح راهداری زمستانی ما از یکم آذرماه شروع خواهد شد و ۲۲۱ هزار کیلومتر از راه‌های کشور را تحت پوشش قرار می‌دهد که ۳۴ هزار و ۶۳۳ کیلومتر از این راه‌ها، شریانی هستند. در طرح زمستانی، ۱۱۵۰ پایگاه‌ راهداری زمستانی اعم از راهدارخانه‌های ثابت و سیار و استجیاری، بیش از ۹۶۰۰ دستگاه از انواع ماشین‌آلات راهداری و ۱۲ هزار نفر راهدار به خدمت گرفته شده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به تجربه سال‌های گذشته و پیش‌بینی‌هایی که سازمان هواشناسی دارد، تمرکز ما بیشتر در مناطق غربی و مستعد بارش‌های بیشتر است. همچنین ۸۰۰ دستگاه هم دوربین نظارت تصویری داریم در مناطقی که باید به‌صورت مستمر رصد شوند؛ ۸۰۰ هزار تن شن‌وماسه و نمک نیز در پایگاه‌های راهداری زمستانی خریداری شده که بیش از ۴۰۰ هزار تن در این پایگاه‌ها قرار گرفته است.

مدیرکل بحران و تجهیز ماشین‌آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بیان کرد: این‌ها امکاناتی است که سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و همکاران ما در سطح استان‌ها بسیج کردند و استقراشان به صورت ۱۰۰ درصدی از یکم آذرماه انجام خواهد شد و در همین راستا ما باید جلسات هماهنگی را انجام دهیم. این جلسات با مشارکت استان‌هایی که بیشتر درگیر بارش برف و باران و نزولات جوی در زمستان هستند برگزار و هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود تا بتوانیم زمستان بدون دردسری را برای تردد در جاده‌های کشور داشته باشیم.

بهرامی‌نیا ادامه داد: لازم است هماهنگی‌هایی نیز با دستگاه‌های امدادی انجام دهیم که به‌زودی جلساتمان برگزار خواهد شد. البته همکاران ما در استان‌ها غالبا این کار را انجام دادند و ما هم در قرارگاه مرکزی حمل‌ونقل راهداری زمستانی به‌زودی جلساتی برگزار می‌کنیم؛ ساختار نیروی انسانی هم در استان‌ها و ستاد مشخص شده که بتوانیم از طریق تشکیلاتی که وظایف هر شخص به‌طور مشخص در آن معلوم شده، کارها را پیگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: طرح زمستانی تا ۲۰ فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت، البته سازمان راهداری یک طرح نوروزی هم از ۲۵ اسفندماه دارد که با توجه به این طرح نیز، باید اقدامات و کارهای مضاعفی در راستای ارائه خدمات مناسب به کاربران انجام شود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/00062084265/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B2%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A2%D8%B0%D8%B1-%D8%AA%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B7%D9%82-%D8%BA%D8%B1%D8%A8%DB%8C