احتمال افتتاح مسکن ملی تهران در بهار ۱۴۰۲

به گفته او حدود ۵۵ هزار نفر از شهروندان تهران و پاکدشت در نهضت ملی مسکن این شهر ثبت نام کرده بودند که پس از بررسی‌ها ۱۲ هزار نفر تائید نهایی شده و تاکنون ۱۳۰۰ نفر واریز وجه داشته و به پروژه های جدید در فازهای بعدی متصل شده‌اند.

اسکلت تمامی بلوک‌ها در پاکدشت به اتمام رسیده اما هنوز در هیچ‌یک از شهرهای استان تهران انشعابات آب و فاضلاب، گاز، برق و مخابرات به پروژه‌ها نرسیده است.

حدود ۴۰۰۰ واحد نهضت ملی مسکن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در دست اجرا است که به صورت میانگین ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. پروژه‌ها در تهرانسر، شهریار، اسلامشهر، رباط کریم، قرچک و پاکدشت قرار دارد.
انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401092315977/%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%B1-%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B2

تعلل دستگاه‌های خدمات‌رسان در تامین زیرساخت‌ها و انشعابات پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان تهران گزارش شده است. نوسانات قیمت مصالح ساختمانی و عدم همراهی برخی  متقاضیان در پرداخت آورده از دیگر مشکلات طرح‌های نهضت ملی مسکن است. با این حال بنا به گفته‌ی حسن شافعی ـ معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، پروژه‌ها در این استان متوقف نشده اما در مواردی با کندی مواجه است.

در شهر پاکدشت ۶۳۰ واحد در حال ساخت است که به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران هم‌اکنون به پیشرفت میانگین ۶۳ درصد رسیده و برخی بلوک‌های آن در مرحله‌ی نازک‌کاری قرار دارد.

به گزارش ایسنا، حدود ۴۰۰۰ واحد نهضت ملی مسکن توسط اداره کل راه و شهرسازی استان تهران در دست اجرا است که پروژه ۳۳۶ واحدی قرچک و ۶۳۰ واحدی پاکدشت از جمله آنها هستند. به طور کلی پروژه‌های مسکن ملی استان تهران در محدوده شهری قرار دارد و از خدمات زیربنایی بهره می‌برد. پروژه قرچک در مرحله‌ی پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد و پاکدشت در مرحله‌ی ۶۳ درصد پیشرفت قرار دارد.

اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، از دستگاه‌های خدمات‌رسان درخواست کرده تا بابت آب، برق، گاز و فاضلاب، جدیت بیشتری نشان دهند. از دیگر مشکلات طرح‌ها می‌توان به زهکشی آب‌های سطحی، مشکلات مالی و اجرایی پیمانکار اشاره کرد.

احتمال افتتاح مسکن ملی تهران در بهار ۱۴۰۲
پروژه نهضت ملی مسکن قرچک در استان تهران

درصورت تامین انشعابات و واریز به‌موقع آورده توسط متقاضیان ۶۳۰ واحد از پروژه‌های نهضت ملی مسکن استان تهران در بهار ۱۴۰۲ افتتاح می‌شود.

خلیل محبت‌خواه ـ مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفته است: فاز اول پروژه نهضت ملی مسکن پاکدشت در بهار ۱۴۰۲ به شرط واریز به موقع تسهیلات بانکی افتتاح می‌شود و شاهد خانه‌دار شدن بیش از ۶۰۰ خانواده خواهیم بود.