اراضی ساخت مرحله سوم پروژه نهضت ملی در شهرهای جدید جانمایی می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

جعفری در این راستا بر بکارگیری تعاونی‌های خوش نام و دارای سابقه موفق در این حوزه تأکید کرد و افزود: تمامی شرکت‌های تابعه فراخوان‌های پروژه‌های روبنایی مورد نیاز شهر را به تناسب سرانه‌های موجود اعلام و در دستور کار قرار دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه سخنان خود بر جانمایی اراضی و تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر ساخت مرحله سوم پروژه نهضت ملی در شهرهای جدید تأکید کرد و گفت: مابقی واحدهای مربوط به این پروژه تا پایان تعهدات شرکت عمران شهرهای جدید باید با توجه به رویکرد جدید احداث و سرریز شهرها به سمت شهرک‌های در دست ساخت سوق داده شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی از شرکت عمران شهرهای جدید، نخستین جلسه قرارگاه نهضت ملی مسکن شهرهای جدید در سال ۱۴۰۲ با حضور علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، اعضای هیئت مدیره، معاونان و مدیران ستادی و همچنین مدیران شرکت‌های تابعه از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

این مقام مسئول در خصوص وضعیت پروژه‌های زیربنایی نیز بیان کرد: همه شهرها باید در بخش فنی و مدیریت منابع مالی در اجرای پروژه های زیربنایی بیشتر دقت کنند و با توجه به تأکید وزیر راه و شهرسازی در تأمین منابع مالی از دستگاه‌های متولی و خدمات‌رسان استفاده کنند.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5757480/%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%B6%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%B3%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%86%D9%87%D8%B6%D8%AA-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

وی در ادامه با اشاره به پروژه نهضت ملی مسکن به عنوان اولویت اصلی شرکت عمران شهرهای جدید اعلام کرد: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده با حضور وزیر راه و شهرسازی در این مسیر باید از نگاه تصدی‌گری در تولید مسکن به تولی‌گری تغییر رویکرد داده و متقاضیان و سازندگان را در این حوزه مدیریت کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی خطاب به مدیران عامل شهرهای جدید در سراسر کشور تأکید کرد: تمامی شهرها ضمن بومی سازی سیاست‌های مدنظر و اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی هرچه سریع‌تر برنامه اجرایی خود برای سال جدید را تهیه و برای بررسی نهایی به ستاد ارسال کنند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در این خصوص افزود: اولین قدم در تحقق این سیاست واگذاری قطعات زمین‌های آماده شده به سازندگان و انبوه سازانی است که خود مسئولیت ساخت و ساز را برعهده بگیرند. از این رو تمامی بخش‌های مربوطه و شرکت‌های تابعه موظفند با دسته‌بندی پروژه‌ها چه در حوزه مسکن و چه در حوزه پروژه‌های روبنایی به ویژه مسجد، مدرسه و درمانگاه (با توجه به نیاز هر شهر) در این مسیر گام بردارند.

جعفری در این جلسه با اشاره به نامگذاری سال جدید تحت عنوان مهار تورم و رشد تولید از سوی مقام معظم رهبری بیان کرد: ما به عنوان یکی از متولیان تولید مسکن در کشور باید با تلاش مضاعف در کنار توجه به حوزه مسکن سازی، به تولید شهر و ارتقای آن در تمامی ابعاد مورد نیاز اعم از پروژه های روبنایی و زیربنایی، راه، حمل و نقل، ارتباطات و … تمرکز داشته و در مسیر تحقق شعار سال کوشا باشیم.