افزایش فروشنده‌ها در شمال تهران/ کوچ سازندگان مسکن ایرانی به ترکیه و کشورهای عربی + جدول

۳۰

شهرآرا

بیشتر بخوانید:

بازار مسکن با یک کمبود در عرضه مواجه شده تصمیم گیران نیز نتوانسته‌اند در یک سال گذشته پاسخ مناسبی به تقاضاها بدهند.

۵۵

در سال جاری یک سری افزایش‌های جدی در نهاده‌های ساختمانی و دستمزدها وجود داشته که قیمت تمام شده مسکن را بالا برده است.

۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون

۳۰

ستارخان

۶ میلیارد

یوسف آباد

۱۴۳

۱۵۰

به گفته فعالان بازار مسکن، محصولی که در بخش مسکن تولید می‌شود، بر اساس قیمت تمام شده است. ممکن است در مواقعی قیمت مصالح ساختمانی کاهش یا افزایش پیدا کند.

کوچ سازندگان مسکن ایرانی به ترکیه و کشورهای عربی

۱۳۶

برخی از مشاوران املاک در محدوده شمالی تهران می گویند:‌ تعداد فروش های فوری در این مناطق بیش از ماه های گذشته شده است و می‌توان انتظار کاهش قیمت در ماه های آینده را داشت.

رکود در معاملات مسکن ادامه دارد

گیشا

یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون

۲۰

۲۱

تعداد آپارتمان‌های بالای ۹۰ متر که در مناطق شمالی تهران قرار دارند و مالکان آن حاضرند زیر قیمت منطقه آن را به فروش برسانند بیش از گذشته شده است.

۲۵

بزرگراه ارتش

۷ میلیارد و ۲۵۰ میلیون

۲۳

گروهی از سازندگان مسکن هم می گویند برخی از فعالان صنعت ساختمان به مناطق متوسط شهر و بسیاری هم به ترکیه و کشورهای عربی رفته‌اند و در آنجا اقدام به ساخت و ساز می‌کنند.

بازار مسکن منتظر هجوم سرمایه جدید؟

۳۰

بلوار فردوس

در فایل های قرمز مسکن چه خبر است؟

۹۳

۲۱۷ ۳۵


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1693007/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%88%DA%86-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87

۹

میرداماد

۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون

۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون

۸ میلیارد

بررسی فایل‌های فروش آپارتمان در یک هفته اخیر نشان می‌دهد که بیشتر آپارتمان‌های بالای ۸۰ متر در مناطق میانی و شمالی شهر تهران زیر قیمت میانگین منطقه برای فروش پیشنهاد شده‌اند.

۳۰

۸۰

این در حالی است که فایل‌های کوچک مقیاس در لیست فایل‌های قرمز قرار دارند و بیشتر فایل های پیشنهادی هم براساس قیمت میانگین منطقه برای فروش گذاشته شده اند.

۹۰

۱۰

کارشناسان اقتصاد مسکن چندان به این موضوع امیدوار نیستند. به گفته آنها معاملات مسکن دچار رکود شده و احتمالا این روند تا پایان سال ادامه می‌یابد. در چنین شرایطی قیمت خانه کاهش نخواهد یافت اما از صعود شدید آن کاسته می‌شود.

قیمت تمام شده مسکن افزایش یافته است زیرا…

میدان امام حسین

۱۳۵

۱۲۰

۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون

به گفته آنها در ماه‌های پیش رو تورم چندانی در بازار مسکن رخ نمی‌دهد؛ زیرا اتفاقاتی که می‌توانست منجر به رشد قیمت‌ها شود مثل افزایش قیمت نهاده‌های ساختمانی و دستمزدها اتفاق افتاده است. تنها مؤلفه‌ای که می‌تواند در بازار مسکن تأثیر بگذارد هجوم بخر و بفروش‌ها و ورود سرمایه از بازارهای دیگر است که با توجه به رکود معاملات مصرفی بعید به نظر می‌رسد.

لیست آپار تمان‌های سبز تهران

محله

متراژ(مترمربع)

سن بنا (سال)

قیمت کل (تومان)

ولنجک

۱۱ میلیارد

۹۱

۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون

شهرک غرب