افزایش ۱۰ درصدی تردد در استان بوشهر


وضعیت تردد بین استانی در کشور نشان می‌دهد که در مقایسه با مدت زمان مشابه هفته گذشته، استان‌ بوشهر با ۱۰ درصد بیشترین افزایش تردد را داشته‌ است.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمارهای منتشرشده از سوی مرکز مدیریت راه‌های کشور، متوسط تردد روزانه بین استانی در هفته گذشته (از ۴ تا ۱۰ آذر ماه سال ۱۴۰۱) یک میلیون و ۵۵۵ هزار و ۹۷۷ وسیله نقلیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (بازه جمعه ۵ تا ۱۱ آذر ۱۴۰۰) ۷ درصد افزایش داشته و نسبت به هفته گذشته (بازه جمعه ۲۷ آبان تا پنجشنبه ۳ آذر ۱۴۰۱) ۰.۵ درصد کاهش داشته ‌­است.

افزایش ۱۰ درصدی تردد در استان بوشهر

همچنین سهم وسایل نقلیه سبک (عموما خودروهای مردمی) در بازه زمانی ۴ تا ۱۰ آذر ماه در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته، یک درصد افزایش و در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۱۰ درصدی تردد در استان بوشهر

در هفته گذشته حدود هشت میلیون و ۸۹۷ هزار پلاک یکتا در محورهای مواصلاتی مشاهده شده‌ است. در این میان بیشترین مبدأ پلاک‌های مشاهده‌ شده در محورهای مواصلاتی با سهمی حدود ۲۵ درصد مربوط به استان‌های تهران و البرز بوده و پس از آن، خودروهایی با پلاک مازندران، فارس، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی مشاهده شده است.

افزایش ۱۰ درصدی تردد در استان بوشهر

بیشترین خروج وسایل نقلیه در تهران و البرز در بازه ۱ تا ۱۰ آذر ماه، ۲۶۹ هزار و ۶۲۶ وسیله نقلیه و مربوط‌به پنج‌شنبه ۱۰ آذرماه بوده است و وسایل نقلیه با مبدا پلاک تهران و البرز، بیشتر در استان‌های قزوین، مازندران، قم، مرکزی، اصفهان و گیلان مشاهده شده‌اند.

افزایش ۱۰ درصدی تردد در استان بوشهر

همچنین بیشترین ورود وسایل نقلیه در مازندران در بازه ۱ تا ۱۰ آذر ماه، ۳۶ هزار و ۲۰۵ وسیله نقلیه مربوط‌ به روز پنج‌شنبه ۳ آذر بوده و بیشترین خودروهای غیربومی مشاهده‌ در استان، مربوط‌به استان‌های تهران و البرز، گلستان، خراسان رضوی، اصفهان و گیلان بوده‌اند.

در استان گیلان نیز، بیشترین ورود وسایل نقلیه در روز پنج‌شنبه ۳ آذر ماه با ۳۴ هزار و ۶۹۴ وسیله بوده و استان‌های تهران و البرز، مازندران، قزوین، اردبیل و خراسان رضوی بیشترین سهم را در میان خودروهای غیربومی داشتند.

وضعیت تردد بین استانی (ورود و خروج خوردو) و استان‌های با بیشترین افزایش تردد در کشور نشان می‌دهد که در مقایسه با مدت زمان مشابه هفته گذشته، استان‌های بوشهر با ۱۰ درصد و کهگیلویه و بویراحمد و آذربایجان شرقی، شش درصد بیشترین افزایش تردد را داشته‌اند، در حالی که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، سفرهای جاده‌ای در استان‌ سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد و آذربایجان شرقی به ترتیب ۴۸، ۴۶ و ۳۳ درصد رشد یافته است.

افزایش ۱۰ درصدی تردد در استان بوشهر

همچنین ترددهای بین استانی در استان‌های کردستان با ۷، همدان با ۶ و خراسان شمالی با ۵ درصد در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته کاهش داشته که کمترین افزایش تردد را تجربه کرده‌اند. در حالی که کمترین افزایش تردد ورود و خروج نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، مربوط به استان‌های کردستان با ۱۶، اصفهان با ۱۱ و گیلان با ۵ درصد است.

افزایش ۱۰ درصدی تردد در استان بوشهر

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401091207637/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DB%B1%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D8%AF%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%B1