انجام مناقصه انتقال راه آهن تهران و تبریز به زیرزمین پس از ۱۵ سالشهردار تهران از انجام مناقصه انتقال راه آهن تهران و تبریز به زیرزمین در پروژه باغ راه فاطمه زهرا (س) پس از ۱۵ سال خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا زاکانی در آئین افتتاح مراکز توانمندسازی کوثر و بهسازی و نوسازی معابری از بافت‌های فرسوده شهر تهران در قالب بیستمین شنبه امید و افتخار، گفت: در بیستمین شنبه امید و افتخار و همچنین بیست و یکمین شنبه امید و افتخار که در میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) قرار دارد مواجهه با خدمتی خواهیم بود که در مدار خدمتگزاری بر بانوان خواهد بود. بانوانی که حدود ۵۰ درصد جامعه ما هستند، اما اثرگذاری آنها بیشتر از ۵۰ درصد است. آنچه که مردان و دیگران از خود در عرصه‌های مختلف به بروز و ظهور می‌رسانند بر محور خانواده و مادر شکل می‌گیرد. رویکرد ما نیز بر محور خانواده رویکردی قطعی است.

وی افزود: شورای ششم و مدیریت برگرفته از آن مسیری را انتخاب کرد که بزرگی خود را بر خدمت به مردم دید و مدیریت خود را مبتنی بر خدمت به مردم قرار داد. اگر امروز شاهد چنین حضور و فعالیتی برای بانوان شهر هستیم مبتنی بر رویکردی است که تهران خانواده یعنی شهر تهران مبتنی بر مدار خانواده به رشد و بالندگی دست پیدا کند.

وی ادامه داد: هیچ کس نمی‌تواند مشکلات فعلی به ویژه مشکلات اقتصادی را کتمان کند و هیچ راهی جز دست به دست هم دادن و بازگشتن به اصالت انقلاب وجود ندارد. در بیست و یکمین شنبه امید و افتخار ما بر مدار تلاش دختران و بانوان این اقدامات را انجام خواهیم داد و مبتنی بر این مسیر گام‌های بلندی را بر می‌داریم. امروز افتخار داریم که در مرکز شهدای گرامی حسنی در منطقه ۱۷ شاهد این افتتاح و همچنین افتتاح‌های دیگر در مناطق ۴، ۸ و ۱۰ باشیم. اگر همه ما به فکر بیت‌المال باشیم و بزرگترین امکان که فراتر از آن قرار گرفته یعنی مردم را پاس بداریم حتما وضعیت بهتری خواهیم داشت.

شهردار تهران تاکید کرد: خوشحالم این جنس از کارآفرینی و حرکت در مسیر اتکاء به توانمندسازی داخلی را انتخاب کردیم که الگویی برای سایر مجموعه‌ها است. بی تردید اگر حمایت‌های شورای شهر تهران نبود نمی‌توانستیم قدم از قدم برداریم و امروز نیز این قول را می‌دهیم به کارآفرینان که با همه وجود در خدمت آنها هستیم. کاری که در این مراکز انجام می‌شود بزرگترین خدمت به تولید داخلی است.

وی ادامه داد: در مورد منطقه ۱۷ که بیشترین شهید در مقیاس خود را تقدیم کرده و حق بزرگی به گردن ما دارد، از فرسودگی و ندیده شدن رنج می‌برد که خوشبختانه اقدامات خوبی انجام شده است. از سال ۹۶ طی چهار سال تا نیمه سال گذشته ۳۵ هزار تن آسفالت در معابر بزرگ مقیاس منطقه ۱۷ ترمیم و نوسازی انجام شده و ظرف یک سال و نیم گذشته ۴۲ هزار تن در معابر کوچک مقیاس منطقه آسفالت ریزی انجام شده است. برای اینکه این کوچه‌ها را از فرسودگی در بیاوریم نوسازی به همراه اطلاع رسانی برای جلب مشارکت شهروندان انجام شد و تا پایان سال دو سوم معابر منطقه نوسازی می‌شود. یک سوم نیز نیاز به نوسازی ندارد. لذا به این ترتیب شرایط خوبی برای منطقه فراهم خواهد شد.

شهردار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به موضوع طرح «من شهردارم»، گفت: مسیری آغاز شده که رونق و فعالیت تک تک مردم را تحت عنوان من شهردارم رقم بزند. از دیماه که پروژه‌ها در شنبه‌های امید و افتخار دنبال شد توجهی هم به پروژه‌های محلی کردیم که ۲۰۰۰ پروژه را با ۲۵۰۰ امکان دنبال کردیم. امروز اولین مرحله این مشارکت با حضور ۳۵۰ هزار نفر از همشهریان‌مان در برنامه نرم افزاری بر روی گوشی‌های هوشمند رقم خورده که آن طرح من شهردارم است که آغاز شده و ادامه دارد و اولویت‌های محلات را مردم هر منطقه انتخاب می‌کنند.

وی افزود: امکانات اجرای این پروژه‌ها در شورا پیش بینی شده که یک مرحله از توانمندسازی که توسط مدیریت شهری اجرا می‌شود. موضوعی که در مسیر خواست و مطالبه مردم حرکت خواهد کرد و با یک راستی آزمایی مدیریت شهری می‌تواند دقیقا به خواست مردم برسد. لذا برای ما افتخار است که به عنوان من شهردارم این موضوع را شروع کردیم و در گام‌های بعدی به همه پروژه‌ها تسری پیدا خواهد کرد و بعد نظارت شهروندان به مدیریت شهری اتفاق خواهد افتاد تا با مردم ارتباط داشته باشیم. امیدواریم این روند ادامه پیدا کند و شاهد تحول و پیشبرد اهداف این حوزه باشیم.

زاکانی تاکید کرد: باغ راه حضرت فاطمه زهرا (س) که بخش رویی آن به طول هفت کیلومتر از راه آهن تهران و تبریز است پس از انتقال به زیر زمین در حال حاضر پس از گذشت ۱۵ سال مناقصه آن انجام شده و به زودی عملیات عمرانی آن به طول یک و نیم کیلومتر اولیه آغاز خواهد شد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401101710756/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%82%D8%B5%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D9%87%D9%86-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%DB%B1%DB%B5