اهمیت انتخاب رنگ مناسب در دکوراسیون داخلی ویلا

رایج ترین نوع راه پله برای این خانه ها، پلکان گرد است. این نشیمن نیمه مسقف که به زیبایی طراحی شده و دارای شومینه ای زیبا و محلی برای باربیکیو میباشد، از بهترین نوع فضاهای نیمه باز در خانه به حساب می آید. اما در طراحی ساختمان به سبک کلاسیک، برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی، از المانهای کلاسیک و عناصر دکوراتیو نیز استفاده میشود. گاهی هم بنا به سلیقهی صاحب ویلا، میتوان از مصالحی استفاده کرد که در سبک کلاسیک کاربرد دارند. سپس وارد سالن اصلی ویلا می شویم که در سمت چپ آشپزخانه به همراه مطبخ و فضای جلوی آن که نهارخوری است طراحی شده و بعد از آن فضای بزرگ نشیمن عمومی طراحی شده که همه این فضاها دید به حیاط و استخر و ویلا دارند که بسیار جذاب است.این فضاها، فضاهای عمومی خانه محسوب می شود و یک راهرو لحاظ شده که وارد عرصه خصوصی این بنا می شویم. در طراحی ویلا لازم است تا این تکنولوژی در نظر گرفته شود. قبل از ساخت نمای ویلا با تمامی نماهای آشنا شوید و تحقیقات لازم را انجام دهید تا بعد گذشت چندین ماه یا چندین سال پشیمان نشوید. در صورت تمایل پس از مشاهده نمونه کارها در صفحه طراحی ویلا با کارشناسان ما مشورت نمایید.

بدین صورت است که محوطه های عمومی نظیر نشیمن ، آشپزخانه ، سرویس بهداشتی در طبقه پایین قرار می گیرند. پله ها تاثیر بسزایی در طراحی این نوع ویلا ها دارند و بقیه المان ها پیرامون آن شکل می گیرند. برخی از این خانهها ویلایی، برخی به صورت دوبلکس و اکثر آنها آپارتمانی هستند. در شمال ایران برخی از نقاط دارای آب و هوای کوهستانی و سرد است و برخی از نقاط دیگر که به دریا نزدیک تر است دارای آب و هوای شرجی است . امکانات لوکس از جمله باغ های زیبا و وسیع، حیاط های اختصاصی با استخرها و چشمه های منحصر به فرد در طراحی ویلاهای لوکس امری اجتناب ناپذیر است.

خانه دوبلکس ویلایی – همه ما میدانیم که یک خانه مکانی امن برای زندگی و استراحت کردن است. برای اطلاع از بهترین طراحی دکوراسیون بازسازی ساختمان به این صفحه مراجعه کنید. در این سبک که تلفیقی از سبک های کلاسیک و مدرن است، دکوراسیون اهمیت ویژه ای دارد. افرادی که از ذوق و قریحه برخوردارند و به زیبایی و مدرن بودن محل زندگی خود اهمیت میدهند، خانههای خود را به این سبک و به این شکل میسازند. با این کار مسیر راه پله هویتمند شده و تنوع بصری زیبایی به وجود میآید. به عبارتی دیگر اگر با طراحی یک پلکان داخلی در ساختمان دو طبقه به یکدیگر راه یابند، این خانه را دوبلکس مینامیم. پرده ها در این دکوراسیون معمولا ضخیم هستند که از جنس ابریشم و ساتن و یا شاید مخمل باشند .

در واقع خانه دوبلکس، خانهای دو طبقه است که معمولا طبقه اول شامل نشیمن، آشپزخانه، توالت، حمام و طبقه دوم مربوط به اتاق خواب و سرویس بهداشتی است و در بخش نشیمن، یک راه پله مشترک برای دسترسی بین دو طبقه وجود دارد. اتاق های خواب و محوطه خصوصی تر در طبقه بالا واقع می شوند. مصالح ساختمانی و معماری دیوار ها بر گرفته از تاریخچه معماری گرجستان است که البته با نکات ایده الی از طراحی کامل تر شده است. با اینکه انتخاب سبک ارتباط زیادی با سلیقه شما دارد، در حال حاضر سبک مدرن طراحی داخلی ویلا بسیار طرفدار پیدا کرده و مدام در حال توسعه و پیشرفت است. کافی است یک فرش، دو میز چوبی و یک آباژور همانند تصویر بر اساس سلیقه خود برای طراحی دکوراسیون خانه ویلایی تان مد نظر قرار دهید. پیاده سازی می گردد و تمام پلان ها را بر اساس نظر کارفرما طراحی می کنند. حالا کمی هم در مورد پلان معماری این ویلای مدرن حرف بزنیم. قانون کلی در خصوص پلان ویلای دو طبقه به چه صورت است؟

در بعضی از انواع دکوراسیونهای مدرن از معماری آلمانی و اسکاندیناوی الهام گرفته و در آن از مصالح طبیعی و رنگ های خنثی استفاده خواهد شد. گاهی اوقات بدون توجه به بررسی سبک و معماری داخلی ویلا، به خرید ویلا اقدام می کنیم، درحالی که بعد از گذشت چند سال، آن حال و هوای اول را ندارد و همه چیز تکراری خواهد شد. طبقه اول دارای فضاهای قشنگی است.یک پیش ورودی و سرویس بهداشتی در ابتدای ورود به طبقه اول و سپس فضای نشیمن و نهارخوری یک پارچه که منتهی به آشپزخانه تراس دار می شود و در عین حال به تراس روباز بام ویلا هم راه مستقیم دارد.

اما دکوراسیون داخلی ویلاهای شمال نیز بسیار حائز اهمیت است و قبل از خرید هر ویلایی گزینه های وجود دارد که ما علاقه داریم در ویلای خود داشته باشیم. در میان تمام گزینه های موجود، جدید ترین ایده های ساخت خانه ویلایی شامل مواردی می شود که از نظر زیبایی، عملکرد و بهینه سازی فضا، بالا ترین ارزش ها را برای خانه مورد نظر فراهم کند. اصلی ترین بخش طراحی ویلا قبل از اجرا، انتخاب سایت و محل ویلاست. قبل از طراحی فضای داخلی ویلا لازم است که یک سبک واحد را مرتبط با کانسپت اولیه ی بنا انتخاب کنیم. بخش مهم دیگری که قبل از این کمی توضیحش دادیم، مصالح مورد استفاده است. یکی از دلنشین ترین و جالب ترین فضای ویلا، بخش نشیمنگاه آن است که غالبا تمام افراد در آنجا جمع می شوند، از این رو دقت در نوع چیدمان، نورپردازی و مابقی فاکتورهایی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت از عوامل مهم در دیزاین و دکوراسیون داخلی ویلا در شمال محسوب می شود. یکی از مهمترین مسائل در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمانهای کلاسیک، طراحی سقف است. یک دکوراسیون خوب یعنی استفاده درست از حداکثر فضا، موقعیت مناسب نسبت به نور خورشید، دکوراسیون داخلی ویلا با در نظر گرفتن اندازه فضا و سقف ویلا.

در طراحی ویلا به سبک مدرن باید تمام عناصر طراحی با یکدیگر هماهنگ باشند. سبک شهری مناسب برای افرادی است که به زندگی شهری علاقه دارند. امروزه ویلاهای مختلفی وجود دارند که هنگام خرید به احتمال زیاد ممکن است سردرگم شوید که واقعا کدام ویلا برای من مناسب است. دو اتاق خواب مستر که یکی از آن ها هم به تراس بام راه دارد. استفاده از راه پله های گرد و باشکوه در کنار آشپزخانه، اتاق خواب و پذیرایی بزرگ، نگاه هر انسانی را به خود جلب می کند. نظرتان راجع به ویلای دوبلکس چیست؟ همچنین آپارتمانها دارای محدودیت زیادی برای دریافت نور خورشید هستند که ویلای دوبلکس این محدودیت را ندارد. اغلب این قصر هنگام ورود به سالن اصلی حداقل دارای دو طبقه است و ممکن است دارای پله های بزرگ باشد که هر دو طرف را پیش می برد. این فضا به عنوان قلب خانه برای یک جمع خانوادگی در پایان روز عمل میکند. دیوار طوسی در پشت این کابینت نقوش سفید رنگی از طرح پر و در دیوار کناری با معکوس این رنگ ها تزیین شده است.

برخی از خانههای امروزی به شکل ویلایی، بعضی از آن ها به صورت دوبلکس و بیش تر آن ها به صورت آپارتمانی ساخته میشوند. نورپردازی به خوبی سازمان یافته که به تأکید بر برخی عناصر خاص کمک می کند. در این مطلب قصد داریم دکوراسیون مناسب ویلای دوبلکس را به شما معرفی کنیم. در طراحی محوطه ویلا به سبک کلاسیک ، استفاده از آلاچیق های کلاسیک، سبک های انگلیسی و رومی هم چنین آبنما های کلاسیک، استفاده از گونه های گیاهی مختلف و چیدمان متنوع بافت گیاهی در محوطه، استفاده از نور پردازی در این سبک مناسب تر خواهد بود. اگر خانه دوبلکس ویلایی مطابق این حرکت خورشید طراحی شود، نور بهتری دریافت و در مصرف انرژی صرفهجویی میشود و ویلای شما رو به خورشید خواهد بود. این بدان معناست که هر از چندگاهی که دلتان هوای چیدمان جدید کرد نیاز نیست همه چیز را از اول بنا کنید بلکه شاید با یک تغییر کوچک بتوانید در فضایی که پویایی کافی را دارد حس جدید خلق کنید و از انتخاب طراحی و ساخت سیک مدرن ویلا همیشه راضی باشید.

که آن را مدیون به کارگیری پیکره های مذهبی، پیکره های سفالی مزین با شکل های مختلف پرندگان و جانوران، نقاشی های قرار گرفته بر روی دیوار، پیکره های زیبای برنزی و سنگی (طبیعی)، پرده هایی مزین با شکل های گوناگون پرندگان شگفت انگیز و گل های زیبا است. به همین جهت فضای کوچکتری نیز دارد. از طرفی راه پله ها از مهم ترین بخش های طراحی خانه های دوبلکس به شمار می روند، چون نقش خیلی مهمی در تقسیم فضا ایفا می کنند، از این رو باید در طراحی پله ها نیز تمام خلاقیت و مهارت را به کار گرفت. فلاشینگ های مشکی رنگ هم که خطوط افقی را به طراحی اضافه می کنند، هم بر زیبایی نما می افزاید و هم از لحاظ کاربردی باعث می شود تا دیواره ها و جداره ها کثیف نشوند. برای اینکه به مفهوم عمیق تری از طراحی ویلا برسیم، ابتدا لازم است تا با معنای واژه ویلا، آشنا شویم و مفهوم آن را بررسی کنیم. این سبک مناسب مکان هایی با فضای مدرن و وسیع است. 20. یک اتاق نشیمن مرکزی این فضا را برای هم خانواده ای ها به یک گزینه مناسب مبدل ساخته است. از رنگ های مناسب برای طراحی ویلا دکوراسیون داخلی خانه ویلایی استفاده کنید.

طراحی مبلمان برای دکوراسیون سالن اصلی که به محوطه تراس راه دارد از نظر ترکیب رنگ و انتخاب اسباب و وسایل برای هر دو مکان، تقریباً با یکدیگر سازگار اجرا می شود؛ به طور مثال اگر مبلمان سالن اصلی به رنگ آبی و خاکستری باشد، مبلمان فضای آزاد می تواند به رنگ قهوه ای روشن یا خاکستری تیره و یا سفید انتخاب شود. متریال به کار رفته در این ویلا هر چه که باشد باید رنگ روشن و سفید باشد. این سبک از ویلا عموماً مورد پسند بزرگان و ثروتمدان اعراب است و استقبال گشترده ای از این سبک ویلا در مناطق آفریقایی نیز می شود. سبک مدرن در دهه های اخیر در ایران محبوبیت زیادی پیدا کرده است. سبک فرانسوی از جمله سبکهای دکوراسیون داخلی است که در بسیاری از کشورها از جمله ایران طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. اولین چیزی که بعد از ساخت ویلا در شمال بسیار اهمیت دارد، طراحی دکوراسیون بیرونی و داخلی ویلا می باشد و یکی از جذابت های، جذب مشتری است. به همین خاطر طراحی داخلی این نوع خانه، اهمیت زیادی دارد که باید مطابق استانداردهای اعضای خانواده و سبک زندگی آنها باشد.