باز تعریف تهدیدهای صنعت فرودگاه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اکبر حسنی در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره حراست و امنیت فرودگاهی اداره کل فرودگاه‌های استان آذربایجان شرقی، گفت: هم اکنون جنس تهدیدات فرودگاهی نسبت به دهه‌های اخیر به طور کلی تغییر کرده و در حال حاضر یکی از اولویت‌های اصلی ما، بازتعریف تهدیدات فرودگاهی با اولویت تهدیدات سایبری است.
وی افزود: یکی از اصلی‌ترین وظایف اداره حراست در هر فرودگاه، پایش، دیدبانی و نظارت فرایندها در سیستم است که این مهم در سایه همکاری و تعامل با مدیریت، نهادها و ارگان‌های مستقر در فرودگاه محقق می‌شود.
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرق با ارائه گزارشی از عملکرد امسال گفت: هم‌اکنون در حوزه پروازی، آمار پرواز و مسافر جابجا شده از فرودگاه‌تبریز به رقمی کم‌سابقه در تاریخ این فرودگاه رسیده است.
آقای رامین آذری افزود: فرودگاه تبریز در بخش پروازهای خارجی رتبه سوم و در بخش پروازهای داخلی رتبه پنجم پرترددترین مسیر فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها را در اختیار دارد.
وی با بیان این‌که در حوزه عمرانی پروژه‌های متنوعی در فرودگاه‌های استان درحال اجرا است، خاطرنشان کرد: اجرای فنس‌ها و دیواره‌های حفاظتی فرودگاه‌های تبریز و سهند و تقویت و اجرای سامانه نظارت تصویری این دو فرودگاه، پروژه‌های در حال اجرای مربوط به حوزه حراست و امنیت فرودگاهی است.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5652324/%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87