برای اجاره خانه در مناطق ۹ و ۱۰ تهران چه قدر باید بودجه داشته باشید؟اجاره خانه در منطقه ۹ و ۱۰ تهران از فرمول مشابهی پیروی می‌کند. صاحبخانه‌ها در این بخش از پایتخت بابت واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متر که طبق آمارهای رسمی بیشترین سهم را از معاملات مسکن تهران دارند، معمولا بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان پول پیش دریافت می‌کنند و ماهانه یک تا پنج میلیون تومان اجاره می‌گیرند. بررسی جدیدترین فایل‌های مربوط به اجاره آپارتمان در منطقه ۹ و ۱۰ تهران که جزو مرکز شهر به‌حساب می‌آیند، نشان می‌دهد رهن کامل واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متر در این بخش شهر دست‌کم ۳۰۰ میلیون تومان بودجه لازم دارد.

اجاره آپارتمان ۵۷ متری در محله هاشمی که در منطقه ۱۰ واقع شده، ۲۰۰ میلیون تومان پول پیش لازم دارد و مالک آن ماهانه چهار میلیون تومان کرایه دریافت می‌کند. این واحد که یک سال پیش ساخته شده، یک اتاق خواب دارد و داشتن آسانسور جزو امکانات آن به‌شمار می‌رود. در خیابان کارون واحدی با همین متراژ اجاره داده می‌شود که مالک آن ۵۰ میلیون تومان کمتر از مورد قبلی پول پیش دریافت می‌کند، اما درعوض ۷۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه بیشتری طلب کرده است. این واحد باوجود اینکه طبقه چهار قرار دارد، بدون آسانسور اجاره داده می‌شود، اما برتری آن نسبت به مورد قبلی داشتن پارکینگ است. حوالی خیابان جیحون واحد ۵۳ متری دیگری بین فایل‌های مربوط به اجاره آپارتمان در منطقه ۹ و ۱۰ تهران به چشم می‌خورد. صاحبخانه در قدم اول ۱۵۰ میلیون تومان به عنوان پول پیش دریافت می‌کند و اجاره ماهانه را دقیقا پنج میلیون تومان اعلام کرده است.

آپارتمان ۵۵ متری در محله هاشمی بین فایل‌های مربوط به اجاره آپارتمان در منطقه ۹ و ۱۰ تهران به‌چشم می‌خورد. مالک این واحد ماهانه یک میلیون تومان اجاره دریافت می‌کند و رقم ودیعه را دقیقا ۳۰۰ مییلون تومان درنظر گرفته است. بررسی سایر گزینه نشان می‌دهد رقم یک میلیونی اجاره آن، یکی از کمترین اجاره‌های دریافتی از سوی صاحبخانه‌های این بخش شهر است. این واحد که تقریبا دو دهه پیش ساخته شده، یک پارکینگ دارد، اما بدون آسانسور اجاره داده می‌شود.

مالک واحد ۵۵ متری در جیحون پول پیش را ۲۰۰ میلیون تومان و اجاره ماهانه را چهار میلیون تومان درنظر گرفته است. قابلیت تبدیل رهن و اجاره به مستاجر اجازه می‌دهد به‌جای ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه، ۱۵۰ میلیون تومان بپردازد، اما با این کار رقم اجاره ماهانه از چهار میلیون تومان به ۵.۵ میلیون تومان ارتقا پیدا می‌کند.

مالک آپارتمان ۵۰ متری در محله خوش که در اغلب تقسیم‌بندی‌های تهران جزو منطقه ۱۰ به‌حساب می‌آید، ۳۵۰ میلیون تومان هزینه دارد. این رقم را صاحبخانه به عنوان رهن کامل دریافت می‌کند و درعوض از مستاجر اجاره ماهانه نمی‌گیرد. این واحد طبق چیزی که در آگهی آن دیده می‌شود، با امکاناتی مثل آسانسور، انباری و پارکینگ آگهی شده است. از این دست آگهی‌ها بین جدیدترین فایل‌های مربوط به اجاره آپارتمان در منطقه ۹ و ۱۰ تهران زیاد است.

اجاره آپارتمان ۵۰ متری دیگری در منطقه ۱۰، کمی بیش از ۳۵۰ میلیون تومان هزینه دارد. صاحب این واحد که در محله کارون واقع شده، رقم ۳۵۵ میلیون تومان را به اسم رهن کامل دریافت می‌کند و هزینه‌ای به‌عنوان اجاره ماهانه نمی‌گیرد. این واحد که ۹ سال از زمان ساختش می‌گذرد، با آسانسور اجاره داده می‌شود. موردی مشابه گزینه قبلی در خیابان استاد معین تهران آگهی شده است. پول پیش این واحد ۵۰ متری را ۳۴۰ میلیون تومان اعلام کردند و مستاجر نیازی به پرداخت اجاره ماهانه ندارد.

بیشتر بخوانید:

۴۶۲۲۰


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1700253/%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B7%D9%82-%DB%B9-%D9%88-%DB%B1%DB%B0-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%86%D9%87-%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%AC%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%87