برقراری ۷۳۳ پرواز فوق العاده در ایام نوروز – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

چلندری اقدام قابل ذکر دیگر را پذیرش مسافر بیشتر دانست و گفت: در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰، بیش از ۶۰% افزایش پذیرش مسافر داشته ایم و از سوی دیگر با شفاف‌سازی کلیه‌ی قراردادهای فرودگاهی، افزایش رشد درآمدی ۱۰۰ درصدی فرودگاه، نسبت به سال ۱۴۰۰ محقق شده است.

چلندری ادامه داد: بایستی فضایی متناسب با حس و حال معنوی مسافران اربعین، فراهم می‌شد که این فضا با ترمینال سلام محقق شد و مورد اقبال و رضایت مسافران واقع شد.

چلندری در خصوص برنامه‌های پیش رو در سال جدید اظهار کرد: شفاف سازی ارتباط با ایرلاین‌ها، کاهش ایستایی ها، اولویت بخشی به الکترونیکی کردن تمام خدمات در فرودگاه مبنی بر دستور مقام عالی وزارت و آغاز عملیات اجرایی فاز ۲ فرودگاه امام خمینی (ره) را برای سال ۱۴۰۲ در دستور کار داریم.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5738376/%D8%A8%D8%B1%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DB%B7%DB%B3%DB%B3-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D9%88%D9%82-%D8%A7%D9%84%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2

ایجاد فضای معنوی در ترمینال سلام

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید چلندری سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: از اهم اقدامات انجام شده طی یک سال گذشته، می‌توان به راه اندازی ترمینال سلام مختص پروازهای زیارتی اشاره کرد؛ که به فرهنگ معنوی و قابل احترام فریضه زیارت ارزش نهاده شود.

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در خصوص اقدامات ایام عید نوروز تشریح کرد: ۷۳۳ پرواز فوق العاده برقرار کردیم، ۳۳۰۰ پرواز نیز مطابق برنامه برقرار است. همچنین ۴۰۰۰ مجوز پرواز صادر شده است که این فرودگاه آمادگی دارد این مجوزها را تا ۲ برابر نیز اضافه کند.

کاهش تأخیرها به کمتر از ۳۰ دقیقه

افزایش ۶۰ درصدی پذیرش مسافر

برقراری ۷۳۳ پرواز فوق العاده در ایام نوروز

وی با اشاره به روان سازی جریان ورود و خروج مسافر در فرودگاه امام خمینی (ره) افزود: با اقدامات صورت گرفته، ایستایی ها به حداقل رسیده، که طی برگزاری جلسات متعدد با شرکت‌های هواپیمایی، ارگان‌های نظامی و انتظامی و سایر دستگاه‌های مرتبط، میانگین تأخیرها به کمتر از ۳۰ دقیقه رسیده است.

وی ضمن اشاره به زیباسازی محوطه‌های فرودگاه برای استقبال از عید نوروز خاطر نشان کرد: در این ایام برنامه‌های شاد و مفرح به صورت زنده در فرودگاه برگزار می‌شود و با تقارن ماه مبارک رمضان نیز ۱۵۰۰ الی ۲۰۰۰ افطاری ساده تدارک دیده می‌شود که در ۳۰ شب ماه مبارک رمضان توزیع می‌شود.