برنامه‌ریزی برای کاهش ۵۰ درصدی تصادفات رانندگی

این مقام مسئول با بیان این‌که سال آینده عدد خدمت‌رسانی پلیس راهور به مردم باید از امسال بیشتر شود، خدمت رسانی به مردم را بالاترین سرمایه برای پلیس ذکر کرد.

باید برای طرح نوروزی زودتر از هر سال آماده شویم

در این مراسم همچنین احمدرضا رادان – فرمانده کل انتظامی کشور گفت: با توجه به در پیش بودن ایام نوروز، احتمال دارد سفرها از اواسط اسفندماه افزایش یابد، بنابراین باید برای طرح نوروزی زودتر از هر سال آماده شویم.

رئیس سازمان راهداری وحمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به این‌که این سازمان پیشرو در فناوری است، افزود: از ابتدای انقلاب تاکنون دستاوردهای زیادی حاصل شده است و در حال حاضر هم می‌توانیم با همکاری همدیگر به دستاوردهای بزرگی برسیم، در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، از سه سال گذشته راهداری هوشمند شروع شده است به طوری‌که این سازمان در دولت، پیشرو در فناوری است.

به گزارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای،‌ امانی گفت: تجهیز ناوگان باری به سامانه سپهتن یکی از پروژه‌های بزرگ سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با پلیس راه است که امید است به زودی به مرحله اجرا برسد.

به گزارش ایسنا، داریوش امانی – معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح ۱۰ باب قرارگاه و پاسگاه پلیس راه در استان‌های سراسر کشور گفت: با زیرساخت‌هایی که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به راهنمایی رانندگی، راهور جمهوری اسلامی و دستگاه‌های همکار ارائه داده، تمام تلاش ما این است که خدمت صادقانه و بی‌منت به هموطنان ارائه شود.

این گزارش می‌افزاید: ۱۰ باب قرارگاه و پاسگاه پلیس راه در استان‌های ایلام، البرز، خوزستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، کرمانشاه، کردستان، کرمان و مرکزی ضمن ارتباط ویدئوکنفرانسی به طور همزمان به بهره‌برداری رسید.

رئیس سازمان راهداری‌وحمل‌و نقل جاده‌ای با بیان این‌که باید مدیریت سامانه اتفاق بیفتد، گفت: باید یک شماره تماس واحد از تمام ارگان‌های خدمت‌رسان حمل‌ونقل جاده‌ای به عنوان شماره اضطراری به کاربران جاده‌ای اعلام شود و فرماندهی این کار با پلیس است و پلیس هماهنگ کننده عملیات سر صحنه است.

وی با بیان این‌که دیدگاه فرمانده کل انتظامی کشور می‌تواند به عنوان راهبرد و دستور کار به اقتدار پلیس و دستگاه‌های همکار اثرگذار باشد گفت: این سازمان تمام تلاش خود را کرده است تا بتواند دیوارهای بین مجموعه‌های ادارای را بردارد، همکاران ما در سراسر کشور، همکاران مجموعه پلیس راه هستند و هرکاری که تا کنون در زمینه صرف هزینه اعتبارات برای مجموعه پلیس راه مقدور بوده است، انجام شده است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401111814241/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%DB%B5%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C

وی گفت: یکی از موضوعات مهم در بحث کاهش تلفات، رسیدن به موقع سرصحنه، به موقع تخلیه کردن مصدومین و مجروحین و رساندن به مراکز درمانی است که اگر بتوانیم تا ۳۰ درصد سرعت را افزایش دهیم، احتمالا منجر به کاهش تلفات جاده‌ای تا ۴۲ درصد می‌شود که در جایگاه خود بی‌نظیر است و می‌تواند در کاهش تلفات کمک‌کننده باشد.

امانی بیان کرد: مقرر شده است با توانی که پلیس راهور و نیروهای همکار دارند در مدت زمان سه سال آینده با همکاری این سازمان با دستگاه‌هایی مانند پلیس، اورژانس وهلال احمر و… بتوانیم ۵۰ درصد از تلفات رانندگی را کاهش دهیم.

رئیس سازمان راهداری‌وحمل‌و نقل جاده‌ای افزود: اعتقاد مجموعه سازمان بر این است اگر به تجهیزات مورد نیاز پلیس اهمیت داده شود، در خدمت‌رسانی به کاربران جاده‌ای و کاهش تلفات رانندگی که از معضلات کشور است، اثرگذار خواهد بود.

رادان با بیان این‌که با یک برنامه‌ریزی می‌توانیم تا سه سال آینده ۵۰ درصد تلفات رانندگی را کاهش دهیم، گفت: تمام دستگاه‌هایی که در مسیر راه‌ها خدمات می‌دهند اعم از راهداری، اورژانس، هلال احمر، و پاسگاه پلیس راه باید در یک جا تجمیع شوند تا با هم‌افزایی، خدمات بهتر و منسجم تری به هموطنان ارائه دهند، این امر توانمندی‌ها و سرعت خدمت‌رسانی را بالا می‌برد، ضمن این‌که پراکندگی‌ها حس خوبی به مردم نمی‌دهد.

وی با بیان این‌که باید جلوی موازی‌کاری‌ها گرفته شود، افزود: دستگاه‌های خدمت‌رسان باید کنار هم کار کنند تا بهره‌وری افزایش پیدا کند، اگر فرماندهی واحد وجود داشته باشد و همه دستگاه‌ها از جمله فرماندهی پلیس راه، هلال احمر و راهدارخانه در کنار هم در جاده‌های کشور به صورت حجمی همه حضور داشته باشند، حتماً در خدمت‌رسانی به کاربران جاده‌ای اثرگذاری بهتری دارد.

رئیس سازمان راهداری‌وحمل‌و نقل جاده‌ای گفت: مقرر شده است در مدت زمان سه سال آینده با همکاری سازمان با دستگاه‌هایی مانند پلیس، اورژانس و هلال احمر بتوانیم ۵۰ درصد از تلفات رانندگی را کاهش دهیم.