بزرگ‌ترین طرح مولدسازی دارایی‌های بخش مسکن ایران کلید خورد


بذرپاش؛

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که بزرگ‌ترین طرح مولدسازی دارایی‌ها در بخش مسکن ایران کلید خورد، گفت: امروز در کشور ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار واحد مسکونی با پیشرفت‌های فیزیکی متفاوت در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است.

اجرای بزرگ‌ترین طرح مولدسازی دارایی‌های بخش مسکن ایران کلید خورد
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مهرداد بذرپاش روز پنجشنبه در آیین واگذاری سه هزار و ۷۴۸ واحد مسکونی و سه هزار و ۵۰۸ قطعه زمین طرح نهضت ملی مسکن در استان قم با حضور رئیس جمهور، بیان کرد: ۱۰۰ هزار هکتار زمین تا امروز تامین و در عملیات ساخت نهضت ملی وارد شده، این بزرگ‌ترین طرح مولدسازی دارایی‌ها در ایران در بخش مسکن است. 

 

وی افزود: امسال، سالی پرکاری برای ما است و تا پایان آن، بسیاری از واحد‌های مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در سراسر کشور ساخته و تحویل مردم می‌شود.

 

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این ایام فرخنده دهه کرامت چه خبری بهتر از این که دولت سیزدهم خدمت دیگری را به مردم ارائه داد، ما در دولت قصد کردیم که دقیقه‌ای را برای خدمت و ساخت مسکن مورد نیاز مردم از دست ندهیم.

 

بذرپاش گفت: یکی از کار‌های بزرگ دولت سیزدهم حرکت بزرگ مسکن سازی در کشور است، امسال هم رهبر معظم انقلاب با نام‌گذاری سال بر ضرورت استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت‌های مردمی در اجرای برنامه‌ها تاکید کردند.

 

وی افزود: دولت سیزدهم با توجه به تاکید رئیس جمهور اهتمام دارد هرچه در اختیار دارد به میدان بیاورد، در کنار آن حضو مردم نیز به ساخت مسکن بیشتر، بهتر و ارزان‌تر کمک می‌کند.

 

بذرپاش در ادامه با بیان وضعیت قم در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، تاکید کرد: این استان در زمینه ساخت مسکن وضعیت خوبی دارد و اکنون ۷۱ هزار واحد در قم در حال ساخت است که این میزان بیش از میزان برنامه‌ریزی شده اولیه است.

 

وزیر راه و شهرسازی گفت: در کنار آن با اختصاص ۱۶ هزار قطعه زمین روستایی، می‌توان گفت میزان ساخت واحد‌های مسکونی در قم به ۹۰ هزار واحد نزدیک خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: ۳۰ هزار واحد از طرح نهضت ملی مسکن قم در سایت ۵۶۰ هکتاری پردیسان ساخته می‌شود که خودش یک شهر جدید است و بخش مهمی از این واحد‌ها تا پایان سال به مردم تحویل می‌شود.

 

بذرپاش ادامه داد: ساخت مسکن در شهر جدید پرنیان، شهر قنوات و دیگر نقاط استان هم ادامه داد، افزون بر این، ۶ هزار واحد نیز در بافت فرسوده قم ساخته خواهد شد.

 

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از موضوع‌های مورد تاکید ما در جریان ساخت مسکن، کیفیت ساخت آن و همچنین ساخت مسکن ویلایی بوده است، ما در این زمینه از تجربه‌های گذشته درس گرفته و از فرصت‌ها بهترین استفاده را می‌کنیم.

 

وزیر راه و شهرسازی در دومین سفر استانی رئیس جمهور و اعضای دولت به قم، آیت الله رئیسی را همراهی می‌کند.


منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/4228541/%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%85%D9%88%D9%84%D8%AF%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF