تازه‌ترین آمار ثبت‌نام متقاضیان کار

این سامانه به گونه‌ای طراحی شده که کارجویان به شکل مستقل وارد سامانه می‌شوند و در آن ثبت نام می‌کنند و پس از تکمیل رزومه، فرصتهای شغلی مورد نظر را جست وجو و در صورت نیاز درخواست استخدام خود را در سامانه ثبت می‌کنند.

سامانه جستجوی شغل از جمله سامانه‌های راه‌اندازی شده فعال توسط وزارت کار است که از دو بخش جست وجوی نیروی کار و فرصت شغلی تشکیل شده و کارفرما، کارجو و کاریابی را به یکدیگر متصل می‌کند.

سامانه جستجوی شغل به درگاهی برای ثبت نیروی کار و فرصت شغلی مورد نیاز تبدیل شده تا هم کارجویان با مراجعه به سامانه و ثبت نام در آن، شغل مورد نظرشان را پیدا کنند و هم کارفرمایان برای تامین نیروی مورد نیاز، اطلاعات خود را همراه با درخواست نیروی کار به ثبت برسانند.سامانه جستجوی شغل همچنین دارای‌ این قابلیت است که چنانچه کارجو امکان دسترسی به سیستم را نداشته باشد با مراجعه به کاریابی‌ها از امکانات سامانه استفاده کند.

تازه‌ترین آمار سامانه جست وجو شغل نشان می‌دهد که تاکنون بیش از ۸۲ هزار کارجو و ۸۸۰۰ کارفرما ثبت نام کرده و ضمن درخواست پذیرش شغل، نیروی مورد نیاز خود را اعلام کرده‌اند.

تازه‌ترین آمار ثبت‌نام متقاضیان کار

متقاضیان جویای کار با ثبت‌نام، تکمیل پروفایل شغلی و جستجو در فرصت‌های شغلی موجود در سامانه جستجوی شغل و از طریق دفاتر کاریابی به کارفرمایان معرفی و مشغول به کار شوند.

به گزارش ایسنا، سامانه جستجوی شغل با هدف کاهش هزینه‌های جست وجوی شغل، اتصال سریع کارجو و کارفرما به یکدیگر، رضایت خاطر مخاطبان و ایجاد پویایی در بازار کار دی ماه سال گذشته راه‌اندازی شد.

یکی از مزایای سامانه این است که وقتی اطلاعات کارجویان به ثبت رسید چنانچه کارجو به مهارت خاصی نیاز داشت، سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای ورود کرده با ارائه آموزش‌های مهارتی، کارجو را به سمت مهارت آموزی هدایت می‌کند و در طول این فرایند نظارت مستمر وزارت کار بر فعالیت کاریابی‌ها صورت می‌گیرد.

همچنین ۳۷۷ هزار و ۵۴۰ ظرفیت شغلی شناسایی و از طریق سامانه معرفی شده و ۱۱۰۶ کاریابی نیز در سامانه جست وجوی شغل در حال ارائه خدمت به کارفرمایان و کارجویان هستند.

به گزارش ایسنا،همه متقاضیان کار و کارفرمایان در صورت تمایل می‌توانند برای اطلاع از فرصتهای شغلی موجود و تامین نیروی کار مورد نیاز خود به سامانه جستجوی شغل به نشانی  مراجعه و مراحل ثبت نام خود را دنبال کنند.

تازه‌ترین آمار از سامانه جست وجوی شغل حاکی از آن است که تاکنون ۸۲ هزار و ۵۱۸ نفر کارجو و ۸۸۴۰ نفر کارفرما در سامانه ثبت‌نام کرده و ضمن اطلاع از فرصتهای شغلی موجود، نیروی کار مورد نیاز  خود را اعلام کرده‌اند.در حالی که تا دی ماه امسال جمعا ۷۸ هزار و ۴۲۶ نفر کارجو و ۷۷۲۱ نفر کارفرما در این سامانه ثبت نام کرده بودند که نشان از رشد تعداد ثبت نام کنندگان است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401121007867/%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D9%85%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%B6%DB%8C%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1