تسریع در تولید مسکن با تامین زمین و مشارکت انبوه‌سازان

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه سال آینده سرعت ساخت مسکن در شهر‌ها رشد قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت، گفت: اکنون هم اراضی مناسبی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین شده و هم تمهیدات مناسبی برای کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی با موافقت رییس‌جمهور برای پرداخت ساده‌تر به متقاضیان مسکن در نظر گرفته شده است.

بذرپاش تصریح کرد: بعد از تامین زمین و حل مشکلات پرداخت تسهیلات برای متقاضیان در نشست‌های مختلفی که با انبوه‌سازان داشتیم مقرر شد تا هم انبوه سازان بیشتری برای ساخت مسکن وارد میدان شوند و هم استانداران روش‌های جدیدتری را برای ساخت مسکن در استان در دستور کار قرار دهند.

آقای بذرپاش افزود: در این سفر از مجموعه ۴۶۰ واحدی نهضت ملی که حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد نیز بازدید شد و مقرر گردید تا در شورای عالی مسکن نیز زمینی به مساحت هزار هکتار به محدوده شهر الحاق شود تا عملیات ساخت نهضت ملی مسکن در استان سرعت بیشتری پیدا کند.

وی افزود: در حال حاضر یکی از مشکلات موجود برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن پرداخت اقساط تسهیلات است که در این خصوص با رییس جمهور گفتگو و موافقت شد تا در اولین جلسه شورای پول و اعتبار از روش‌های متفاوتی که نظام بانکی به ما اجاره بدهد نرخ سود تسهیلات نهضت ملی پایین بیاید.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در برخی از شهر‌ها توان واگذاری اراضی در مقیاس بالا را نداریم از این رو با مدل‌های آپارتمان‌سازی اجرای طرح نهضت ملی مسکن را دنبال می‌کنیم تا به این روش بتوانیم در این شرایط با حداقل قیمت متقاضیان واقعی مسکن صاحب خانه شوند.

بذرپاش همچنین یکی از اولویت‌های تولید مسکن را نوسازی بافت فرسوده عنوان کرد و افزود: هرقدر که در بافت فرسوده شهر‌ها سرمایه گذاری کنیم و از تعداد بنا‌های ناپایدار کم و به بنا‌های پایدار بیفراییم طبیعتا هم مشکل دولت و هم مشکل مردم حل خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر تسریع در تولید مسکن از تامین زمین و مشارکت انبوه‌سازان در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان اردبیل و افتتاح پروژه‌های استان از افتتاح ۱۸۰ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در شهر اردبیل خبر داد و گفت: این واحد‌ها در بافت شهری که سرانه خدماتی مناسب را داراست بنا شده است.تسریع در تولید مسکن با تامین زمین و مشارکت انبوه‌سازان

بذرپاش تصریح کرد: پیش بینی ما این است که با تمهیدات انجام شده و ابلاغ بسته تشویقی ۱۹ بندی در حوزه بازآفرینی شهری در باقت فرسوده در سال آتی با رشد قابل توجهی در تولید مسکن در شهر‌ها و بافت‌های فرسوده مواجه باشیم و میزان صدور پروانه رشد یابد. در همین مدت کوتاه نیز گزارش‌های دریافتی از شهرداری‌های مختلف حاکی از درخواست‌های صدور پروانه برای ساخت و ساز در بافت فرسوده است و به نظر می‌رسد سال آتی سال مناسبی برای نوسازی بافت‌های فرسوده است.


منبع: https://www.iribnews.ir/fa/news/3765330/%D8%AA%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%87%E2%80%8C%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D9%86