تلاش وزیرسابق راه وشهرسازی نسبت به تامین منابع پروژه‌های ریلی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: مهندس قاسمی پس از دو سفر سنگین خارجی به ترکمنستان و پاکستان، در اثر اتفاقی که هنگام بازگشت برای ایشان افتاد دچار شکستگی مهره‌های کمر شد اما با وجود اینکه باید حداقل چند ماه را برای دوران نقاهت پس از عمل جراحی سپری می‌کرد، فقط چند روز پس از عمل در محل کار حاضر شد و با وجود تحمل درد شدید، جلسات کاری را تعطیل نکرد.

صالحی مرحوم قاسمی را دارای ویژگی‌های منحصر به فردی همچون تعهد، تخصص، شهامت و شجاعت در تصمیم و اجرا دانست و تصریح کرد: ما باید از مسیری که وی رفت و تلاشی که برای تحقق آرمان‌های انقلاب به رهبری مقام معظم رهبری داشت، درس گرفته و آن را در پیش گیریم.

وی با اشاره به اینکه در بیش از ۲۰ سفر استانی و چندین سفر خارجی همراه و در کنار مرحوم مهندس قاسمی، شاهد تلاش و مجاهدت وافر وی بوده است، خاطرنشان کرد: وی همه وجود خود را وقف کار کرده بود و به سلامتی خود، توجهی نمی‌کرد.

مدیرعامل راه آهن گفت: درست است که به لحاظ اقتصادی در شرایط خوبی نیستیم و با وضعیت مطلوب فاصله داریم اما اصلاً ناامید نیستیم و نباشید زیرا با وجود انسان‌های مجاهد و مخلصی مثل مرحوم قاسمی که تمام زندگی و شبانه روزش را وقف خدمت به کشور کردند و می‌کنند، حتماً می‌توانیم بر مشکلات پیروز شویم.

مدیرعامل راه‌آهن با یادآوری از اهتمام جدی وزیر سابق راه و شهرسازی در پیگیری حوزه حمل و نقل ریلی کشور اظهار کرد: وی همواره توجه و اهتمام خاصی به تأمین منابع پروژه‌های ریلی داشت که این موضوع نشان دهنده اهمیت حوزه ریلی برای آن مرحوم بود.

به گزارش شرکت راه‌آهن، صالحی با یادآوری اینکه ما از تحریم‌های خارجی آسیب دیده‌ایم؛ اما ۱۰ برابر آن، از تحریم داخلی ضربه خورده‌ایم، خاطرنشان کرد: امیدواریم که با حضور وزیر جوان راه و شهرسازی تلاش کنیم و اهدافی را که مرحوم قاسمی پایه ریزی کرد، محقق کنیم.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5655438/%D8%AA%D9%84%D8%A7%D8%B4-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D9%82-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%86%D8%B3%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%D9%84%DB%8C

صالحی در این مراسم، با یادآوری اینکه مرحوم قاسمی را از زمانی که در قرارگاه خاتم الانبیا (ص) و وزارت نفت، مشغول به فعالیت بوده می‌شناخته است، اظهار کرد: اگر قرار باشد که واژه سردار سازندگی را به کار ببریم، این عنوان به حق، برازنده سردار قاسمی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه وشهرسازی؛ مراسم بزرگداشت مرحوم رستم قاسمی، وزیر سابق راه و شهرسازی با حضور سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن امروز در ساختمان شهدای راه‌آهن برگزار شد.

در این مراسم که اعضای هیأت مدیره به همراه مدیران و کارکنان راه‌آهن حضور داشتند، یاد و خاطره مرحوم مهندس قاسمی در صیانت از سنگرهای انقلاب اسلامی گرامی داشته شد و ضمن یادآوری دلاوری‌ها و مجاهدت‌های ایشان، برای آن مرحوم علو درجات مسئلت شد.

دکتر صالحی با اشاره به بیماری مرحوم قاسمی گفت: بیماری وی در مرحله اول درمان شد اما به دلیل مشغله‌های کاری پیگیر تداوم مراقبت‌ها از خود نشد.