تمدید ثبت‌نام در جشنواره تعاونی‌های برتر تا پایان خردادثبت نام در نوزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر تا پایان خرداد ماه تمدید شده و تاکنون بیش از ۸۰۰۰ شرکت تعاونی در این دوره از جشنواره ثبت‌نام کردند.

به گزارش ایسنا، همه ساله انتخاب و معرفی تعاونی‌های برتر کشور با هدف ترویج فرهنگ تعاون و شناساندن الگوها و نمونه‌های موفق تعاونی انجام می‌پذیرد.

با توجه به کارکردهای موفق و مزایای تشکیل تعاونی‌ها به ویژه در بحث اشتغالزایی، مشارکت جمعی، توسعه عدالت اجتماعی و رقابت‌پذیری برگزاری جشنواره تعاونی‌های برتر در بهبود نگرش جامعه نسبت به بخش مردمی تعاون اثرگذار است.

این جشنواره همه ساله به منظور شناسایی تعاونی‌های برتر در بخش‌های مختلف خدماتی، توزیعی، تولیدی، آموزشی و ارائه الگوهای موفق در بخش تعاون کشور که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، برگزار می‌شود.

در همین راستا حامد ویس کرمی‌ ‌ – معاون امور تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی از ثبت‌نام ۸۲۵۰ شرکت تعاونی در نوزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر خبر داده و گفته است: امسال تلاش شده ضریب تأثیر شاخص‌ها با در نظر گرفتن رشته فعالیت اختصاصی هر تعاونی اعمال شود.

وی با اشاره به تمدید داوری استانی جشنواره تا ۱۵ تیر ماه گفت: انتخاب و معرفی تعاونی‌های نمونه با شاخص‌ها و معیارهای صحیح، علاوه بر نشان دادن نقاط قوت و تقویت آنها، می‌تواند مسیر حرکت علاقمندان به فعالیت‌های جمعی را در قالب تعاونی هموار کند و الگویی از فعالیتهای موفق اجتماعی و اقتصاد مشارکتی را با رعایت اصول و ارزش‌های اخلاقی و انسانی ارائه دهد.

فرایند به روز رسانی مدارک و بارگذاری اطلاعات لازم در سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور جهت شرکت در نوزدهمین دوره جشنواره تعاونی‌های برتر از مدتها قبل فراهم شده و تعاونگران با مراجعه به سامانه مربوط به نشانی https://taavoni.mcls.gov.ir نسبت به شرکت در این جشنواره اقدام کنند.

توسعه و ترویج فرهنگ تعاون در جامعه، معرفی توانمندی‌های بخش تعاون به اقشار مختلف جامعه و مسؤولان، ارج نهادن به زحمات تلاشگران بخش تعاون، ارتقای جایگاه و اهمیت تعاون و مشارکت در جامعه، ایجاد انگیزه و رقابت سالم میان اعضای خانواده بزرگ تعاون کشور و تشویق و ترغیب به فعالیت‌های تولیدی و توزیعی و خدماتی در مناطق مختلف از جمله اهداف برگزاری این جشنواره به شمار می‌رود.

به گزارش ایسنا، نوزدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر شهریورماه امسال همزمان با آغاز هفته تعاون برگزار می‌شود.ثبت‌نام در این دوره از ۲۶ اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.بیشترین تعداد ثبت‌نام تعاونی‌ها در این دوره از جشنواره مربوط به رشته فعالیت‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی است.
انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1403033020564/%D8%AA%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B4%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%AA%D8%A7-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF