ثبت ۸.۵ میلیون سفر در یک هفته گذشته

بیشترین خروج وسایل نقلیه در تهران و البرز در بازه ۱۰ تا ۱۹ آبان ماه، ۱۸۶ هزار و ۹۲۸ وسیله نقلیه و مربوط‌به پنج‌شنبه ۱۲ آبان‌ماه بوده است و وسایل نقلیه با مبدا پلاک تهران و البرز، بیشتر در استان‌های قزوین، مازندران، مرکزی، قم، اصفهان و گیلان مشاهده شده‌اند.

ثبت ۸.۵ میلیون سفر در یک هفته گذشته

ثبت ۸.۵ میلیون سفر در یک هفته گذشته

در هفته گذشته حدود هشت میلیون و ۵۲۱ هزار پلاک یکتا در محورهای مواصلاتی مشاهده شده‌ است. در این میان بیشترین مبدأ پلاک‌های مشاهده‌شده در محورهای مواصلاتی با سهمی حدود ۲۵ درصد مربوط به استان‌های تهران و البرز بوده و پس از آن، خودروهایی با پلاک مازندران، فارس، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی مشاهده شده است.

همچنین سهم وسایل نقلیه سبک (یعنی خودروهای مردم) در بازه زمانی ۱۳ تا ۱۹ آبان‌ماه، در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته، سه درصد کاهش و در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد افزایش داشته است.

ثبت ۸.۵ میلیون سفر در یک هفته گذشته

در یک هفته گذشته حدود ۸.۵ میلیون پلاک یکتا در محورهای مواصلاتی مشاهده شده‌ و بیشترین مبدأ پلاک‌های مشاهده‌شده با سهمی حدود ۲۵ درصد مربوط به استان‌های تهران و البرز بوده است.

وضعیت تردد بین استانی (ورود و خروج خوردو) و استان‌های با بیشترین افزایش تردد در کشور نشان می‌دهد که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، استان‌های کهگیلویه و بویراحمد ۳۸، سیستان و بلوچستان ۳۵ و بوشهر ۲۰ درصد افزایش تردد داشته‌اند.

ثبت ۸.۵ میلیون سفر در یک هفته گذشته

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401082114108/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%DB%B8-%DB%B5-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87

همچنین بیشترین ورود وسایل نقلیه در مازندران در بازه ۱۰ تا ۱۹ آبان ماه، ۳۸ هزار و ۱۹۳ وسیله نقلیه مربوط‌به روز پنج‌شنبه ۱۲ آبان بوده و بیشترین خودروهای غیربومی مشاهده‌ در استان، مربوط‌به استان‌های تهران و البرز، گلستان، خراسان رضوی، گیلان و اصفهان بوده‌اند. در استان گیلان نیز، بیشترین ورود وسایل نقلیه در بازه ۱۰ تا ۱۹ آبان ماه، در روز پنج‌شنبه ۱۲ آبان ماه با ۲۷ هزار و ۸۶۳ وسیله بوده و استان‌های تهران و البرز، مازندران، قزوین، اردبیل و اصفهان  بیشترین سهم را در میان خودروهای غیربومی داشتند.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمارهای منتشرشده از سوی مرکز مدیریت راه‌های کشور، متوسط تردد روزانه بین استانی در هفته گذشته (جمعه ۱۳ تا پنجشنبه ۱۹ آبان‌ماه) یک میلیون و ۶۱۴ هزار و ۸۴۷ وسیله نقلیه بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (بازه جمعه ۱۴ تا پنج‌شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰) ۹ درصد افزایش داشته و نسبت به هفته گذشته (بازه جمعه ۶ تا پنج‌شنبه ۱۲ آبان ۱۴۰۱) ۱ درصد کاهش داشته ‌­است.

همچنین ترددهای بین استانی در استان‌های اردبیل ۲۸، لرستان ۲۱ و هرمزگران۱۹ درصد در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته کاهش داشته که بیشترین کاهش تردد را تجربه کرده‌اند. بیشترین کاهش تردد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، نیز مربوط به استان‌های اردبیل با ۱۸ و کردستان با یک درصد بوده است.

ثبت ۸.۵ میلیون سفر در یک هفته گذشته

ثبت ۸.۵ میلیون سفر در یک هفته گذشته