خطوط هوایی پروازی شد – ایسناایسنا/خراسان رضوی خطوط هوایی جهانی، چشم‌انداز سود سال ۲۰۲۴ را با افزایش سفر افزایش دادند.

به نقل از رویترز، خطوط هوایی جهانی پیش‌بینی سود خود برای سال ۲۰۲۴ را افزایش دادند و پیش‌بینی کردند که درآمد کل صنعت تنها کمتر از یک تریلیون دلار باشد زیرا تعداد مسافرانی که قصد سفر هوایی دارند رکورددار هستند.

انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (یاتا) اعلام کرد، انتظار دارد این صنعت در سراسر جهان در سال جاری ۳۰.۵ میلیارد دلار سود ایجاد کند که بیشتر از ۲۷.۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ است.

این صعود تنها چهار سال پس از سقوط صنعت به ۱۴۰ میلیارد دلار ضرر در سال ۲۰۲۰ در نتیجه همه‌گیری کووید-۱۹ و بالاتر از پیش‌بینی ۲۵.۷ میلیارد دلاری برای سال ۲۰۲۴ است که در دسامبر منتشر شد.

با این حال، صنعت خطوط هوایی هشدار داد که توانایی آن برای بهبود تقاضای سفر به دلیل اختلال در زنجیره تامین جهانی، ازجمله تحویل ناوگان خود، با مشکل مواجه شده است.

منابع صنعتی گفتند که ایرباس، بزرگترین سازنده هواپیما در جهان، با افزایش جدیدی در مشکلات عرضه مواجه شده که برنامه‌های تولید برای نیمه دوم را مورد تردید قرار داده است. این هواپیماساز گفته است که به اهداف تحویل در تمام سال پایبند است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1403031610509/%D8%AE%D8%B7%D9%88%D8%B7-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B4%D8%AF