خودرو ثبت نام کنید، سود بگیرید!

سخنگوی وزارت صمت آخرین وضعیت ثبت نام خودروهای وارداتی را اعلام کرده است. امید قالیباف ضمن اشاره به اسامی ۲۲ بانک طرف قرارداد وزارت صمت که متقاضیان طرح فروش خودروهای وارداتی می‌توانند مبلغ ۵٠٠ میلیون تومان خود را در آن واریز و مسدود کنند؛ اظهار کرد: بانک‌ها بایستی سود کوتاه مدت به این سپرده‌ها تخصیص دهند.

بازار لوازم خانگی نیز همچنان تحت تاثیر افزایش قیمت‌های اخیر قرار دارد. رئیس اتحادیه لوازم خانگی تهران گفت که واحدهایی که اخیرا افزایش قیمت داشتند، هنوز قیمت‌ها را به قبل برنگردانده‌اند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401120906951/%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D9%88%D8%AF-%D8%A8%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AF

پس از آغاز ثبت نام برای خودروهای وارداتی، حالا وزارت صمت می‌گوید که برای افرادی که پول خود را بلوکه می‌کنند، سود در نظر گرفته می‌شود.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و آغاز سنت خانه تکانی، وزارت نیرو درباره مصرف آب هشدار داده است. مشاور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: با آغاز خانه تکانی ها، مصارف آب در استان تهران به سه برابر ورودی سدهای پنجگانه آن رسیده و آب مشترکانی که مصارف نادرستی داشته باشند، قطع خواهد شد.

به گزارش ایسنا، پس از چند سال ممنوعیت واردات خودرو به کشور، در نهایت با جمع بندی مشترک انجام شده میان مجلس و دولت در ماه‌های آینده خودروهای جدید وارداتی به کشور می‌رسند و ثبت نام برای خرید این خودروها آغاز شده است.

در عرصه حمل و نقل نیز خبری از افزایش قیمت بلیت نخواهد بود. به گفته وزیر راه و شهرسازی، بلیت هیچ یک از وسایل حمل‌ونقل برای سفرهای نوروزی افزایش نمی‌یابد.

دولت اختیاری دیگر نیز به بخش خصوصی داده است. وزیر اقتصاد پیشنهاد داد: دبیرخانه شورای گفت‌وگو در راستای مدیریت بازار ارز و قیمت‌های داخلی، پیش‌نویس تهیه و پیشنهادهای خود را ارائه دهد و از معاون اول رئیس‌جمهوری نیز می‌خواهیم تا این متن پیشنهادی در جلسه‌ای با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و سایر وزرای مرتبط در کنار رئیس‌کل بانک مرکزی ارائه شود تا به جمع‌بندی مشترکی برسیم.

خصوصی روز: سیب زمینی

با افزایش قیمت مسکن در ماه‌های گذشته، برخی افراد برای حضور در این بازار به خرید متری خانه رو آورده‌اند. بازار پیش‌فروش متراژهایی از یک آپارتمان به چند نفر در تهران گرم شده و این نوع معاملات عمدتا توسط تعاونی‌ها در منطقه ۲۲ انجام می‌شود. در این فرآیند افرادی که قادر به خرید شش دانگ یک آپارتمان نیستند، برای حفظ ارزش پول و سرمایه‌گذاری در بازار مسکن، سهام خریداری می‌کنند.

وزیر راه درباره تلفات تصادفات جاده‌ای نیز اظهار نظر کرده است. وزیر راه، مسکن و شهرسازی از ایمن‌سازی ۲۰۰ نقطه حادثه خیز در جاده‌های کشور خبر داد و گفت: هدف‌گذاری ما رسیدن جانباختگان سوانح جاده‌ای به عدد صفر است.

در بازار پیاز نیز وعده کاهش قیمت ادامه دارد. معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه یکی از دلایلی که منجر به افزایش قیمت پیاز شد ارزان بودن پیاز در سال گذشته بود، گفت: خوشبختانه در حال حاضر صادرات اقلام سبزی و صیفی محدود شده و امیدواریم در هفته آینده قیمت‌ها کاهش یابد.

رونق روز: فروش متری خانه

صعود روز: بازار بورس

امروز در ادامه برنامه روزهای گذشته، مجلس نیز روز پر خبری را پشت سرگذاشت. با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، نمایندگان بخش‌های دیگری از لایحه بودجه را بررسی کردند. مشروح آنچه که در مذاکرات امروز مجلس گذشته را در اینجا بخوانید.

بازار رمزارزها نیز بار دیگر مثبت شده‌ است. قیمت بیت‌کوین (BTC) در ۲۱ فوریه به بالای ۲۵هزار دلار رسید و از اول سال تا به امروز ۵۳ درصد افزایش داشت.

آخرین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سال جاری برگزار شد. حسین سلاح‌ورزی، قائم مقام دبیر شورای گفت‌وگو و نایب‌رئیس اتاق ایران مشکلات ناشی از تغییر عوارض صادراتی سیب‌زمینی از ۱۲ به ۷۰ درصد را یکی از موضوعات مورد بحث در این نشست عنوان کرد و گفت: در این باره به مجموعه اقدامات صورت گرفته از سوی دبیرخانه شورای گفت‌وگو اشاره و پیشنهادهایی مطرح شد. در چارچوب همین پیشنهادها، ساداتی‌نژاد، وزیر کشاورزی از واگذاری مدیریت بازار سیب‌زمینی به انجمن ملی خبر داد.

بازار سرمایه در ادامه حرکت صعودی خود در این هفته، امروز نیز مثبت باقی ماند. شاخص کل بورس امروز با ۲۹ هزار و ۵۰ واحد افزایش تا رقم یک میلیون و ۸۳۸ هزار واحد صعود کرد. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با افزایشی ۴۳۴۳ واحدی در رقم ۵۳۸ هزار و ۸۰۳ واحد ایستاد. در این بازار ۶۶۹ هزار معامله به ارزش ۹۶ هزار و ۳۲۵ میلیارد ریال انجام شد.

سودده روز: خودروهای وارداتی