دستاورد سفرهای استانی، تزریق منابع به مناطق محروم است

واگذاری زمین برای ۱۴۰ هزار واحد ویلایی

به گزارش ایسنا، رستم قاسمی در مراسم ارایه گزارش ستاد ارتباطات مردمی اولین دوره سفرهای استانی وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: در سفرهای استانی این فرصت پیش می‌آید که دورترین نقطه‌ها هم رئیس‌جمهوری را ببینند، بنابراین علاوه بر دیدارهای مردمی در استان، منابعی هم برای تقویت استان پیش‌بینی می‌شود.  

قاسمی همچنین درباره اینکه آیا کاهش سرعت سیر قطارها به دلیل تامین نشدن منابع مالی است، توضیح داد: سرعت سیر قطارها کاهش پیدا نکرده است، اما در راه آهن با مشکل مالی مواجه هستیم.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: اینکه ما چطور می‌توانیم از این فرصت استفاده کنیم، به برنامه‌ریزی نیاز دارد؛ ما باید بدانیم مسئولیت‌ها برای کسی ماندگار نیست، بلکه فرصتی است که بتوانیم خدمت‌گزار مردم باشیم و نگاهمان باید خدمت به مردم باشد؛ مردم ارباب و ما رعیت هستیم، اگر مسئولیتی از مردم به ما رسیده، باید هر کاری از دستمان برمی‌آید انجام دهیم و در آن صورت اجرش را نصیب خودمان کرده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در سفرهای استانی این فرصت پیش می‌آید که برای دورترین نقطه‌ها هم منابعی برای تقویت استان پیش‌بینی شود، کما اینکه دربرخی‌ از استان‌ها بالغ بر ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای ساخت راه و راه‌آهن هزینه شده که می‌تواند راه خوبی برای توسعه باشد.

قاسمی همچنین در حاشیه این مراسم درباره وعده ساخت خانه‌های ویلایی در طرح نهضت ملی مسکن گفت: ما از مدت‌ها پیش تصمیم گرفتیم در شهرهایی که کمبود زمین نداریم، برای ساخت مسکن ویلایی، زمین واگذار کنیم؛ اکنون برای بیش از ۱۴۰ هزار تک‌واحدی ویلایی زمین‌های بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ مترمربع واگذار شده است؛ به مردم تسهیلات هم می‌دهیم تا کسانی که می‌توانند خانه بسازند و اگر نمی‌توانند، ما در وزارت راه و شهرسازی به ساخت اقدام می‌کنیم.

وی‌ ادامه داد: در بعضی از استان‌ها ۱۰۰ درصد این منابع پرداخت شده و تاثیرات خوبی را ایجاد کرده است، کما اینکه دربرخی‌ از استان‌ها بالغ بر ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای ساخت راه و راه‌آهن هزینه شده که می‌تواند راه خوبی برای توسعه استان باشد؛ از این روز سفرهای استانی کار ارزشمند و خوبی است که مردم امیدوار شوند می‌توانند با مسئولین گفت‌وگو کنند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401072614180/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B3%D9%81%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%B2%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B7%D9%82-%D9%85%D8%AD%D8%B1%D9%88%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AAوی درباره اینکه در دور اول برگزاری میز خدمت در سفرهای استانی مشکل مردم بیشتر شکایت از بخش راه بوده یا مسکن، بیان کرد: مسکن بیشترین مشکل و گلایه مردم است و مشکلات در بخش راه به صورت محدود وجود دارد. دولت هم تعهد ساخت چهار میلیون مسکن را داده است و اکنون در بیش از ۹۰۰ شهر مشکل زمین نداریم و مراحل ساخت را نیز به خود مردم می‌سپاریم.

وزیر راه و شهرسازی درباره شکایت متقاضیان مسکن مهر از تأخیر در نصب انشعابات برق و آب واحدهای مسکونی مسکن مهر که چند سال از تکمیل آنها می‌گذرد، اظهار کرد: اخیرا با وزارت نیرو برای نصب انشعابات جلسه مشترک برگزار کردیم و به تفاهم رسیدیم.