دستور ویژه وزیر راه برای مسافرت‌های نوروزی

وی ادامه داد: تشکیل مستمر جلسات شورای هماهنگی حمل ونقل در استان‌ها به منظور ایجاد فضای با نشاط در ایستگاه‌ها، پایانه‌ها و فرودگاه‌ها، اطلاع رسانی مستمر به صورت ملی و استانی مورد توجه قرار گیرد. همچنین ایجاد ایستگاه‌های فرهنگی توسط سازمان راهداری در محورهای پر تردد در ۳۰ کیلومتری شهرها که بیشترین تصادفات را دارند، ضروری است.

به گزارش ایسنا، دومین نشست ستاد سفرهای نوروزی با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، معاونان وزیر، مدیران کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل ونقل جاده‌ای سراسر کشور برگزار و هماهنگی لازم برای تسهیل سفر به منظور رضایمندی مسافران نوروز ۱۴۰۲ انجام شد.

پاسخگویی به مسافران در تمام شقوق حمل ونقل

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401120604280/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C

همچنین در این جلسه وزیر راه و شهرسازی دستور داد: موضوع ساماندهی امداد خودروی جاده‌ای، هماهنگی برای حضور آتش نشانی‌ها در ۳۰ کیلومتری شهرها که طبق آمار پلیس راهور بیشترین تصادفات در این نقاط صورت می‌گیرد؛ انجام شود و در برخی ورودی شهرها که بر اثر بارش‌های اخیر دچار آسیب‌های جدی در رویه جاده شده است به سرعت ترمیم و بهسازی صورت گیرد.

وزیر راه و شهرسازی در این نشست با  اشاره به اهمیت ایمنی تردد و نجات جان افراد و کاهش تلفات رانندگی دستور داد که همه استان‌ها تمام تلاش، امکانات، خلاقیت و نوآوری خود را به کار گیرند تا در ایام نوروز مردم سفری شاد و ایمن داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام خبر امکان پیش‌بینی نقطه‌ای هواشناسی در ایام نوروز بر لزوم برگزاری جلسات هماهنگی به طور مستمر در استان‌ها، نهایی کردن اقدامات سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه برای تسهیل سفر و اجرای تمهیدات لازم برای کاهش تلفات رانندگی تأکید کرد.

لزوم اقدامات خلاقانه و نوآورانه برای کاهش تلفات جاده‌ای

در این جلسه رؤسای سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و برخی مدیران استانی به بیان نظرها و دیدگاه‌های خود در خصوص سفرهای نوروزی پرداختند.

در ادامه این جلسه پذرباش رضایتمندی مسافران را هدف نهایی این وزارتخانه برشمرد و گفت: در نوروز ۱۴۰۲، پاسخگویی به مسافران در سامانه‌های حوزه‌های هواشناسی (شماره ۱۳۴)، ریلی (شماره ۵۱۴۹)، جاده‌ای (شماره ۱۴۱)، دریایی (شماره ۱۵۵۰) و  هوایی (شماره ۱۹۹) مورد توجه جدی قرار گیرد.