راه‌اندازی ۳۱ مرکز تخصصی آموزش‌های کارآفرینی

معاون وزیر کار تدوین طرح جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات، استقرار پنجره واحد خدمات الکترونیک سازمان و اتصال به پنجره ملی دولت و ارائه خدمت صدور و تمدید پروانه تاسیس آموزشگاه­‌ها از طریق درگاه ملی مجوزها را از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برشمرد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در عین حال به توسعه همکاری و مشارکت با شرکای اجتماعی اشاره کرد و گفت: در این راستا، تفاهم‌نامه‌های همکاری متعددی منعقد شده است که از جمله آنها می‌توان به تفاهم‌نامه با اتاق اصناف،‌اتاق تعاون، شستا، ایرانسل، خانه صمت ایران، مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران،‌ شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی و ایمیدرو اشاره کرد.

حسینی‌نیا در ادامه به روند صدور مجوزها در سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین برنامه‌ها و اقدامات سازمان در یکسال اخیر، صدور مجوز فعالیت آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد و صدور مجوز مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی بوده است که در این راستا، ۱۱ هزار و ۷۶۷ مجوز تاسیس آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد صادر شده است. همچنین در راستای پاسخگویی به نیاز صنایع و شرکای سازمان صدور ۱۶۵۴ مجوز ایجاد مراکز جوارکارگاهی و بین کارگاهی در دستور کار قرار گرفته است.

غلامحسین حسینی نیا در گفت‌وگو با ایسنا، از راه‌اندازی مراکز تخصصی آموزش‌های کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار خبر داد و گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به منظور پرورش کارآفرینان مولد و ایجاد اشتغال پایدار بسترهای لازم برای راه اندازی کسب و کارها را با ایجاد ۳۱ مرکز تخصصی در اکوسیستم کارآفرینی فراهم کرده است.

وی برگزاری ۹۷ هزار نفر دوره آموزش مهارت برای افراد تحت پوشش کمیته امداد، توانمندسازی معتادین بهبود یافته و خانواده‌های آسیب دیده از اعتیاد به تعداد ۲۵ هزار نفر و تامین نیروی انسانی مورد نیاز در بخش توزیع و بهره‌برداری گاز شهری به تعداد ۵۶۰۲ نفر را از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای انعقاد تفاهم‌نامه با کمیته امداد، ستاد مبارزه با مواد مخدر و شرکت ملی گاز عنوان کرد.

وی افزود: در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ۹۰ محتوای الکترونیکی مهارت مطابق با استانداردهای سند حرفه تولید شده و طی شش ماهه اول سال ۱۴۰۱ در ۳۰ استان کشور، جشنواره تولید محتوای الکترونیکی برگزار شده است.

معاون وزیر کار با اشاره به صدور ۱۱ هزار و ۷۶۷ مجوز فعالیت آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد از راه‌اندازی ۳۱ مرکز تخصصی آموزش‌های کارآفرینی و مهارت‌های کسب و کار خبر داد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401101106059/%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DB%B3%DB%B1-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86%DB%8C