رشد ۳۰ درصدی سفر با قطار در نوروز ۱۴۰۲ – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وی با تاکید بر سیاست وزارت راه و شهرسازی برای کاهش حوادث جاده‌ای در خصوص رفع نقاط پرحادثه گفت: در سال گذشته ۳۵۰ نقطه پرحادثه رفع شد. همچنین هم‌اکنون رفع نقاط پرحادثه در ۸۷۰ نقطه تا پایان دولت سیزدهم در دستور کار قرار گرفته است.

عضو کابینه دولت سیزدهم گفت: ترددها در جاده‌های کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه و نیم درصد افزایش، در بخش ریلی با یک میلیون و ۶۰۰ هزار سفر رشد ۳۰ درصدی، در بخش هوایی با جابه‌جایی بیش از ۲ میلیون نفر رشد ۲۰ درصدی را تجربه کرد.

رئیس پلیس راهور با اعلام افزایش سه ونیم درصدی تردد در جاده‌ها در طرح ترافیکی نوروز ۱۴۰۲ از کاهش ۲۲ درصدی جانباختگان سفرهای نوروزی خبر داد و افزود: ۱۶ هزار نفر در طی این مدت مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز ۱۴ فروردین در گفتگوی زنده تلویزیونی در خصوص وضعیت تردد در جاده‌ها و رفع نقاط پرحادثه ضمن تشکر از همکاری پلیس راهور، فعالان راهداری، فعالان صنعت ریلی، هوایی و دریایی، آخرین آمار سفرهای نوروزی را اعلام کرد.

در ادامه، سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور در خصوص وضعیت سوانح جاده‌ای و آخرین وضعیت تردد در جاده‌ها گفت: بیش از چهار روز است که ترافیک برگشت از مقصد به مبدا شروع شده است.

هادیانفر افزود: هنوز ۳۳۲ هزار خودروی تهران در سفر هستند و عمده انباشتگی مربوط به استان‌های گیلان و مازندران است.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5745707/%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DB%B3%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%B7%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2-%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B2

بذرپاش ادامه داد: در حوزه دریایی نیز در ایام نوروز بیش از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تردد در دریا داشتند که همزمان ۶۰۰ هزار خودرو نیز جابه‌جا شد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشت.