رشد ۳۰ درصدی سفر با قطار در نوروز ۱۴۰۲

عضو کابینه دولت سیزدهم با تاکید بر سیاست وزارت راه و شهرسازی برای کاهش حوادث جاده‌ای در خصوص رفع نقاط پرحادثه‌ گفت: در سال گذشته ۳۵۰ نقطه پرحادثه رفع شد. همچنین هم‌اکنون رفع نقاط پرحادثه  در ۸۷۰ نقطه تا پایان دولت سیزدهم در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402011405736/%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DB%B3%DB%B0-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%D8%B7%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B2-%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B2

رییس پلیس راهور با اعلام افزایش سه ونیم درصدی تردد در جاده‌ها در طرح ترافیکی نوروز ۱۴۰۲ از کاهش ۲۲ درصدی جانباختگان سفرهای نوروزی خبر داد و افزود: ۱۶ هزار نفر در طی این مدت مجروح شدند. هنوز ۳۳۲ هزار خودروی تهران در سفر هستند و عمده انباشتگی مربوط به استان‌های گیلان و مازندران است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: ترددها در جاده‌های کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه و نیم درصد افزایش، در بخش ریلی با یک میلیون و ۶۰۰ هزار سفر رشد ۳۰ درصدی، در بخش هوایی با جابه‌جایی بیش از ۲ میلیون نفر رشد ۲۰ درصدی را تجربه کرد.

وی گفت: ترددها در جاده‌های کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه و نیم درصد افزایش، در بخش ریلی با یک میلیون و ۶۰۰ هزار سفر رشد ۳۰ درصدی، در بخش هوایی با جابه‌جایی بیش از ۲ میلیون نفر رشد ۲۰ درصدی را تجربه کرد.  در حوزه دریایی نیز در ایام نوروز بیش از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تردد در دریا داشتند که همزمان ۶۰۰ هزار خودرو نیز جابه‌جا شد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد رشد داشت.

به گزارش ایسنا، مهرداد بذرپاش امروز در یک برنامه تلویزیونی در خصوص وضعیت تردد در جاده‌ها و رفع نقاط پرحادثه، ضمن تشکر از همکاری پلیس راهور، فعالان راهداری، فعالان صنعت ریلی، هوایی و دریایی، آخرین آمار سفرهای نوروزی را اعلام کرد.

در ادامه، سیدکمال هادیانفر رییس پلیس راهور در خصوص وضعیت سوانح جاده‌ای و آخرین وضعیت تردد در جاده‌ها گفت: بیش از چهار روز است که ترافیک برگشت از مقصد به مبدا شروع شده است.