رشد ۵ درصدی سفرهای جاده‌ای

همچنین ترددهای بین استانی در استان‌های سمنان سه و در هرمزگان و قم ۹ درصد در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته کاهش داشته که بیشترین کاهش تردد را تجربه کرده‌اند. در حالی که کمترین افزایش تردد ورود و خروج نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، مربوط به استان‌های کردستان، البرز و سیستان و بلوچستان به ترتیب با ۲۱، ۲۰ و ۱۰ درصد بوده است.

همچنین بیشترین ورود وسایل نقلیه در ایلام در بازه ۱۵ تا ۲۴ شهریور ماه، ۳۲ هزار و ۵۰۷ وسیله نقلیه و مربوط‌به روز پنجشنبه ۱۷ شهریور ماه بوده است و بیشترین خودروهای غیربومی مشاهده‌شده در سطح استان مربوط به استان‌های تهران و البرز، ایلام، خراسان رضوی، اصفهان و قم بوده‌اند. در استان کرمانشاه نیز بیشترین ورود وسایل نقلیه در این بازه ۱۵ هزار و ۶۲ وسیله نقلیه و مربوط‌به روز چهارشنبه ۱۶ شهریور ماه بوده و بیشترین خودروهای غیربومی مشاهده‌شده در سطح این استان مربوط‌به استان‌های کرمانشاه، تهران و البرز، خراسان رضوی، همدان و ایلام بوده‌اند.

وضعیت تردد بین استانی (ورود و خروج خوردو) و استان‌های با بیشترین افزایش تردد در کشور نشان می‌دهد که در مقایسه با مدت زمان مشابه هفته گذشته، استان‌های خوزستان، ۲۷ و کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر ۲۴ درصد افزایش تردد داشته‌اند، در حالی که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، سفرهای جاده‌ای در استان‌ ایلام، کرمانشاه و خراسان رضوی به ترتیب ۱۹۸، ۹۹ و ۸۱ درصد رشد یافته است.

در هفته گذشته حدود ۸ میلیون و ۴۸۰ هزار پلاک یکتا در محورهای مواصلاتی مشاهده شده‌ است. در این میان مبدأ پلاک‌های مشاهده‌شده در محورهای مواصلاتی با سهمی حدود ۲۵ درصد مربوط به استان‌های تهران و البرز بوده و پس از آن، خودروهایی با پلاک خراسان رضوی، فارس، مازندران، اصفهان و آذربایجان شرقی مشاهده شده است.

رشد ۵ درصدی سفرهای جاده‌ای

همچنین سهم وسایل نقلیه سبک (یعنی خودروهای مردم) در بازه زمانی ۱۸ تا ۲۴ شهریور ماه، در مقایسه با مدت مشابه هفته گذشته، ۶ درصد افزایش و در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، ۶۰ درصد افزایش داشته است.

رشد ۵ درصدی سفرهای جاده‌ای

بیشترین ورود وسایل نقلیه در مازندران در بازه ۱۵ تا ۲۴ شهریور، ۴۳ هزار و ۲۰۹ وسیله نقلیه مربوط‌به روز چهارشنبه ۱۶ شهریور بوده و بیشترین خودروهای غیربومی مشاهده‌ در استان، مربوط‌به استان‌های تهران و البرز، خراسان رضوی، گلستان، اصفهان و گیلان بوده‌اند. در استان گیلان نیز، بیشترین ورود وسایل نقلیه در بازه ۱۵ تا ۲۴ شهریور، در روز پنج‌شنبه ۲۴ شهریور بوده و استان‌های تهران و البرز، اصفهان، مازندران، قزوین و آذربایجان شرقی بیشترین سهم را در میان خودروهای غیربومی داشتند.

رشد ۵ درصدی سفرهای جاده‌ای

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمارهای منتشرشده از سوی مرکز مدیریت راه‌های کشور، متوسط تردد روزانه بین استانی در هفته گذشته (جمعه ۱۸ تا پنجشنبه ۲۴ شهریورماه) دو میلیون و ۱۶۴ هزار و ۳۲۶ وسیله نقلیه بوده که نسبت به مدت مشابه هفته گذشته (جمعه ۱۱ تا پنجشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۱)، با پنج درصد افزایش مواجه بوده و در مقایسه با همین بازه زمانی در سال گذشته (جمعه ۱۹ تا پنج‌شنبه ۲۵ شهریور۱۴۰۰)، رشد ۴۹ درصدی را تجربه کرده است.

سفرهای مردمی در یک هفته گذشته با رشد پنج درصدی مواجه شده است و استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر بیشترین افزایش تردد را تجربه کردند.

بیشترین خروج وسایل نقلیه در تهران و البرز در یک هفته گذشته، ۵۰ هزار و ۳۰۶ وسیله نقلیه و مربوط به پنج‌شنبه ۱۷ شهریورماه بوده است و وسایل نقلیه با مبدا پلاک تهران و البرز، بیشتر در استان‌های قزوین، قم، مرکزی، مازندران، گیلان و همدان مشاهده شده‌اند.

رشد ۵ درصدی سفرهای جاده‌ای

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401062619291/%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DB%B5-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%DB%8C

رشد ۵ درصدی سفرهای جاده‌ای

رشد ۵ درصدی سفرهای جاده‌ای