رشد ۶۶ درصدی پروازهای خارجی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین المللی خاطرنشان کرد: مقدار بار همراه مسافر در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ برابر با ۳۷۵ تن بوده است که این میزان در مقایسه با سال قبل ۶۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه وشهرسازی، سعید چلندری سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از افزایش ۸۸ درصدی تعداد مسافر در ۹ ماهه سال ۱۴۰۱ نسبت به سال قبل خبر داد.

چلندری افزود: بیش از ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر در ۹ ماهه اول سال ۱۴۰۱ از ۴۷ مقصد و به ۲۶ کشور اعزام و پذیرش شده اند که از این تعداد حدود ۲ میلیون و ۶۱۷ هزار مسافر ورودی و ۲ میلیون و ۶۹۰ هزار مسافر خروجی بوده اند.

وی تعداد پروازهای ۹ ماهه ۱۴۰۱ را بیش از ۳۵ هزار و ۴۰۰ پرواز عنوان کرد و گفت: تعداد پروازها به نسبت سال قبل ۶۶ درصد افزایش داشته است که از این تعداد ۱۷۷۰۴ پرواز ورودی و ۱۷۷۰۵ پرواز خروجی بوده اند.

گفتنی است چلندری در پایان خاطرنشان کرد: شرکت‌های هواپیمایی ماهان، ایران ایر و ترکیش بیشترین حجم پروازها را میان ۳۳ شرکت داخلی و خارجی انجام داده اند که بیشترین مسافر به مقاصد استانبول، نجف و دبی جابجا شده است.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5675648/%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DB%B6%DB%B6-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C