ساختمان های سبز معماری دوستدار محیطزیست

در واقع با توجه به نوع پروژه و شرایط اقلیمی منطقه، روش ها و تجهیزات مختلفی برای اجرای سیستم ارتینگ و صاعقه گیر مورد استفاده قرار می گیرند. این مسئله به دلیل اهمیت بسیار زیاد وجود این سیستم ها به منظور حفاظت و ایمنی افراد و تجهیزات برقی در مقابل انواع برق گرفتگی می باشد. با توجه به تنوع و پیچیدگی های خاص این نوع مواد ، تمهیدات و الزامات ایمنی کاملاٌ تخصصی برای طرح و اجرای ساختمان های مخاطره آمیز نیاز است که به آیین نامه های تخصصی مربوط می شود و عمدتاٌ خارج از حوزه مقررات ملی ساختمان است . به طور کلی اجرای سیستم صاعقه گیر و ارتینگ به منظور حفظ ایمنی ساختمان، افراد و کلیه وسایل برقی یک امر ضروری است و باید توسط متخصصین مجرب و ماهر انجام شود. به بیان دیگر با اجرای سیستم صاعقه گیر و ارتینگ و اتصال سیستم ارت ساختمان از طریق چاه ارت، از خطر برق گرفتگی ناشی از صاعقه و همچنین خطر برق گرفتگی ناشی از اتصالی نمودن وسایل برقی در ساختمان جلوگیری به عمل می آید.

سیستم های صاعقه گیر و ارتینگ انواع مختلفی دارند و به روش های مختلفی اجرا می شوند. اجرای سیستم صاعقه گیر و ارتینگ به عنوان یکی از اقدامات مهم در تاسیسات الکترونیکی در صنعت ساختمان، یک امر کاملا ضروری می باشد که بدون اجرای آنها مجوز ساخت ساختمان با مشکل روبرو خواهد شد. بهطورکلی برای اماکن صنعتی و کارخانجات که دارای سیستم برق قوی هستند و همچنین برج ها و ساختمان های مسکونی و غیرمسکونی چند طبقه نیاز به سیستم های صاعقه گیر و ارتینگ است. نرم افزاری کاربردی با امکاناتی متناسب با نیاز مجتمع های مسکونی و آپارتمان های بزرگ و کوچک به منظور مدیریت ساختمان و مجتمع های مسکونی.

چنانچه اتاق یا فضایی با مساحت حداکثر تا 70 متر مربع برای اهداف تجمعی در جنب سایر تصرف ها به کار رود ، باید به عنوان قسمتی از همان تصرف در نظر گرفته شود و نیازی به قرار دادن آن در تصرف تجمعی نیست . چنانچه اتاق یا فضایی برای اهداف تجمعی توسط افراد کمتر از 50 نفر در جنب سایر تصرف ها به کار رود ، باید به عنوان قسمتی از همان تصرف در نظر گرفته شود و نیازی به قرار دادن آن در گروه تجمعی نیست . هربنا یا بخشی از یک بنا که در آن شخص یا خانواده ای زندگی کند و به منظور خوابیدن از آن استفاده شود ، به استثنای بناهایی که در گروه تصرف های درمانی / مراقبتی دسته بندی می شوند ، دارای تصرف مسکونی شناخته می شود. هربنا یا بخشی از یک بنا که در آن اشخاص به تعداد حداقل 6 نفر به منظورهای آموزشی در دوره های تحصیلی ابتدایی تا دبیرستان در یک جا جمع شوند ، دارای تصرف آموزشی شناخته می شود .

این سازه ها در تمام شرایط آب و هوایی مقاوم بوده و اگر پوشش بتن به خوبی اجرا شود، نم و رطوبت هیچ آسیبی به آن ها وارد نخواهد کرد، از این رو عمر آن ها در مقایسه با سایر سازه ها بیشتر است. یکی از عوامل مهم در روش اجرای نمای ساختمان با استفاده از چسب، انتخاب مناسب چسب متناسب با نوع متریال است، از این رو این روش از اجرای نمای ساختمان نیز همانند روش خشک، نیازمند نیروی مهندسی متخصص و باسابقه است، در صورتی که از چسب نامناسب برای اتصال متریال به بدنه ساختمان استفاده شود، مقاومت و دوام نمای ساختمان کمتر خواهد شد.

دفتر معماری آن ها در شهر نیویورک مرکزیت دارد و کارهای آنان توسط افرادی چون استیون هال در نمایشگاههای نیویورک معرفی گردیده و ریچارد مایرنیز با آنان کتابی منتشر نمودهاست. شامل بنا یا بخشی از بنا که به منظور ارائه خدمات شبانه روزی پزشکی ، جراحی ، روانپزشکی ، پرستاری ، یا نگهداری از کودکان بی سرپرست و نظایر آن برای افرادی به تعداد بیش از پنج نفر که بعضاٌ قادر به مراقبت از خود نیستند ، استفاده می شود . نمای ویلا از جمله نماهایی است که از پتانسیل خوبی برای طراحی برخوردار است و در آن میتوان با توجه به خواستهی کارفرما از سبکهای متفاوت و متریالهای متنوع استفاده کرد. فضاهای جمعی که جزو فضاهای جنبی در تصرف های آموزشی محسوب می شوند ( مانند کتابخانه ، تریا ، سالن ورزشی یا سالن سخنرانی در مدارس ) جزئی از تصرف آموزشی محسوب شده و نیازی به قرار دادن آن ها در تصرف تجمعی نیست .

در نتیجه بار های بهره برداری زیاد شده و نتایجی که بدست می آید برای یک طراح، راه ها و طرح های جدیدی را باز می کند. در برخی از کاربردها، عضوهای کششی با عنوان کلاف نیز شناخته میشوند. هر بنا یا بخشی از یک بنا که در آن اشخاص به دلیل داشتن محدودیت یا معلولیت جسمی و یا ذهنی ، بیماری یا کهولت تحت مراقبت پزشکی و نظایر آن باشند ، یا به منظور مجازات یا بازپروری تحت نظر یا بازداشت قرار گرفته و آزادی حرکت از آنان سلب شده باشد ، دارای تصرف درمانی / مراقبتی شناخته می شود . هر بنا یا بخشی از بنا که برای تجمع افراد به منظورهایی مانند تشکیل گردهمایی های اجتماعی یا مذهبی ، برگزاری جشن ها و مراسم ، خوردن و آشامیدن ، یا سالن های انتظار در پایانه های مسافری استفاده شود ، جزو تصرف تجمعی قرار می گیرد . می توان گفت که از این طریق، امنیت جان و مال افراد ساکن ساختمان در مقابل برق گرفتگی تامین می گردد. نورپردازی عمومی برای کل محیط و تامین روشنایی در بازسازی ساختمان اداری انجام میشود.

اگرچه می توان با استفاده از آن سازه های معماری کاملی ایجاد کرد، اما عملکرد نرم افزاری آن مشابه Allplan و Revit نیست. آ – انبار و نگهداری بیش از 23 متر مکعب از یکی از مواد استیلن ، هیدروژن ، گازهای طبیعی قابل اشتعال ، آمونیاک ، کلرین ، فسژن ، دی اکسید گوگرد ، دی اکسید کربن ، اکسید متیل ، هرگونه گاز قابل انفجار یا سمی ، گازهای سرمازا ، و غیره با فشار 103 کیلو پاسکال و بیشتر . تارهای شعاعی این بار در مقابل بار برف و فشار هوا مقاومت مینمایند و پودهای محیطی حلقهای، در مقابل جهت مکش باد مقاومت مینمایند. در اصطلاحات تخصصی کلمه اسکیس به معنای طرح اولیه، پیش طرح، شرح کوتاه است. آنها از تئوری دینامیک سیالات برای پیش بینی نحوه تعامل آب جاری با محیط اطراف خود استفاده میکنند.

با افزایش جمعیت و شروع زندگی مشترک گروههای بزرگتر از مردم در شهرها، نیاز فزایندهای به منابع آب تمیز، وسایل دفع زباله، خیابانها و جادهها برای رفت و آمد راحتتر و همچنین داد و ستد و راهی برای مردم برای دفاع از خود در برابر همسایگان شد و از این رو، مهندسین عمران اولیه شروع به ساخت ساختمانها، دیوارها، جادهها، پلها، سدها و دیگر موارد کردند. صنایع الکترونیک و قطعات برقی ، تولید لامپ ، وسایل ورزشی ، خودرو و سایر وسایل نقلیه موتوری ، دوچرخه سازی ، تولید انواع قایق ، ماشین های اداری ، تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری ، فرش و موکت ، پوشاک ، تولید مبلمان و روکش مبلمان ، خشکشویی ها ، ماشین های ساختمانی و کشاورزی ، صنایع هواپیمایی ، تولید حشره کش ، صنایع شوینده ، صنایع غذایی ، پخت نان و شیرینی ، تولید محصولات از جنس بوته و گیاهان خشک ، محصولات از جنس کنف ، صنایع چرم ، صنایع ماشین سازی ، خراطی و فرزکاری چوب ، فیلمبرداری تلویزیونی و تصاویر متحرک (بدون تماشاچی) ، کالای نوری ، صنایع کاغذ ، صنایع پلاستیک ، صنایع چاپ ، ماشین های تفریحی ، کوره های سوزاندن زباله ، تولید کفش ، نساجی ها ، دخانیات ، صنایع چوب و کابینت .

این تصرف شامل موارد زیر می گردد : زندان ها ، بازداشتگاه ها ، ندامتگاه ها و اندرزگاه ها ، دارالتأدیب ها و مراکز بازپروری . آسایشگاه هایی که برای مراقبت شخصی برای کمتر از 24 ساعت و برای بیش از پنج نفر افراد بالغ استفاده شود (مانند مراکز مراقبت روزانۀ سالمندان ) ، و نیز مراکزی که برای نگهداری بیش از پنج کودک با سن کمتر از 3سال به مدت کمتر از 24 ساعت استفاده شوند (مانند مهد کودک ها ) ، باید جزو این گروه قرار گیرند . گروه صنعتی و ساختمانی ایستا در سال 1362 با تأسیس اولین مجموعه خود به نام سوله خراسان در مشهد کار خود را آغاز نمود و از همان ابتدا با تعهد کاری و بهره گیری از نیروهای متخصص و ماشین آلات به روز پیشرفتهای چشمگیری در زمینه تولید و اجرای سازه های فولادی بدست آورد.

طراحی و انتخاب مصالح نما، نمایانگر معماری سنتی ایران با تفاوت های جزئی در جزئیات است تا آن را با زندگی امروزی سازگار کند. هر چند در زبان عامیانه استفاده از یک نوع مصالح برای ساخت نمای ساختمان تبدیل به عنوانی هم برای آن شده است، اما از متریال مختلف می توان برای طراحی و ساخت انواع نماهای ذکر شده در بند قبل استفاده نمود. همچنین هربنا یا بخشی از بنا که به منظور آموزش یا مراقبت از بیش از 5 کودک با سن بیش از 3 سال برای قسمتی از طول شبانه روز استفاده شود ، در این تصرف قرار می گیرد . امروزه با گسترش ساختمان سازی ما فردی را مهندس معمار می نامی که توانایی طراحی و ساخت ساختمان و بناهای مختلف را داشته باشد و در برخی مواقع قدرت ایده پردازی برای بازسازی ساختمان های قدیمی یا نحوه محافظت از آن هم داشته باشد. چنانچه ساختمان یا واحد تصرف مستقلی در آن برای اهداف تجمعی برای افراد به تعداد کمتر از 50 نفر استفاده شود ، آن را باید جزو تصرف حرفه ای / اداری قرار داد .

در این حالت می توان در مورد برخی از گرایش ها در معماری و طراحی مدرن صحبت کرد که در هنگام ایجاد پروژه ها تأثیر سایت karaj-home گذاشته است. سازههای فضاكار در اشكال بسیار متنوعی ساخته میشوند كه مهمترین آنها شامل موارد زیر است. طراحی سازههای فولادی، با توجه به نوع بارهای وارده بر تیر، ستون و اتصالات صورت میگیرد. در این مرحله قالبها باید با دقت نصب شده و محکم گردند؛ در غیر این صورت ممکن است حین کار در اثر فشارهای وارده باز شده و عملیات بتنریزی را خراب کنند. نمای ترکیبی نیز نوعی از طراحی نما است که در آن معمار المان های جذاب و زیبای هر کدام از سبک ها را در قسمت های مخصوص به خود در نمای ساختمان برای خلق یک اثر زیبا به کار می بندد. الف – تحت اثر بارها و سربارهای متعارف آسیب نبیند. این تصرف شامل مراکز نگهداری از آسیب دیدگان اجتماعی ، مراکز ترک اعتیاد و موارد مشابه می شود .

این مودیان باید حداکثر ظرف 15 روز از تاریخ انقضای هر دوره مالیاتی، اظهارنامهای طبق نمونه و دستورالعملی که توسط سازمان امور مالیاتی اعلام شده است به ترتیب مقرر، تکمیل ، تسلیم و مالیات و عوارض متعلق را محاسبه و در مهلت تعیین شده به حسابی که توسط سازمان امور مالیاتی کشور اعلام گردیده، واریز نماید. علاوه بر پرداختن به مباحث فوق، آنچه به عنوان وجه تمایز این دوره شناخته می­شود، جامعیت این دوره است. هر بنا یا بخشی از یک بنا ، اگر به مقاصدی مورد استفاده قرار گیرد که با مواد و محصولات بسیار قابل احتراق ، آتش زا ، سمی یا انفجاری در ارتباط باشد ، دارای تصرف مخاطره آمیز شناخته می شود . در برابر آب و ذرات محیطی به صورت عایق عمل میکنند و مانع نفوذ ذرات مزاحم به داخل نما میشود. از سایر نکات مهم برای طراحی نما می توان به کاهش وزن المان های آن برای کاهش وزن ساختمان، استفاده از متریالی که نسوز بوده و در برابر باران و رطوبت مقاوم هستند و رنگ های جذاب آنها اشاره نمود.