ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن تهران در قالب شهرک‌سازی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز (چهارشنبه، نهم خردادماه) در مراسم آغاز عملیات اجرایی و ساخت ۳۷ هزار و ۴۵۵ و تحویل ۲۶ هزار و ۸۰۴ واحد مسکونی نهضت ملی در سطح استان تهران و شهر جدید پرند، گفت: در راستای تکمیل پروژه‌های نهضت ملی مسکن در تمامی استان‌ها، امروز در سطح استان تهران، ۲۶ هزار و ۸۰۴ واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در سطح استان تهران و در شهر جدید پرند، فیروزکوه، پاکدشت و دماوند افتتاح می‌شود.

بذرپاش با تاکید بر اینکه برنامه‌ریزی شده است تا بهره‌برداری‌ها از واحدهای تکمیل شده هفتگی باشد، توضیح داد: در استان تهران برای تأمین زمین به منظور ساخت مسکن مشکلاتی وجود داشت که این مشکل از طریق شهرک‌سازی در حال رفع شدن است.

عضو کابینه دولت سیزدهم تصریح کرد: آیت‌الله رئیسی در سال گذشته دو بار از سایت نهضت ملی مسکن بازدید کرد و تکمیل و تحویل بیش از ۳ هزار واحد مسکن در پرند و دیگر افتتاح‌های مسکن در سطح استان، مرهون تلاش‌ها و پیگیری‌های وی است.

واگذاری اراضی به خانواده‌های قانونی جوانی جمعیت، به ۷۲ هزار قطعه رسید

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه واگذاری زمین و نوسازی بافت‌های فرسوده و سایر روش‌های ساخت با اهتمام ویژه وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است بیان کرد: مشکلات مردم در بخش مسکن در حال رفع شدن است و حجم پروژه‌ها و افتتاح‌ها به حدی است که باید سجده شکر به جا آورد و تاکید می‌کنیم در این راه از زبان بدخواهان دلسرد نمی‌شویم.

بذرپاش با تاکید بر اینکه کارهای در حال انجام در دولت سیزدهم با شهادت رئیس‌جمهور متوقف نمی‌شود، گفت: اجرای کلان پروژه نهضت ملی مسکن با اهتمام ویژه ای در حال انجام است اگرچه برخی از دستگاه‌ها در کمک به اجرای این پروژه اهتمام وزارت خانه را ندارند اما همه دستگاه‌ها به غافله تولید مسکن بپیوندند.

عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه آمار صدور پروانه در بافت فرسوده شهرها در سال گذشته شکسته شد، گفت: هم اکنون واحدهای نوسازی شده و در حال نوسازی از عدد ۲۸۱ هزار واحد عبور کرده است.

وی تصریح کرد: برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون بیش از یکصد هزار هکتار زمین تأمین شده است همچنین توافقات خوبی با نیروهای مسلح بخش صنعت دانشگاه‌ها، وزارت ورزش و سایر وزارت خانه‌ها برای تأمین مسکن کارکنان آنها انجام شده است و برخی به نتیجه رسیده است.

بذرپاش همچنین در خصوص واگذاری زمین برای طرح جوانی جمعیت توضیح داد: در سال گذشته بیش از ۷۲ هزار قطعه زمین به واجدان شرایط واگذار شد و امسال نیز این واگذاری‌ها تداوم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور شهید دوبار از سایت پرند بازدید کرد و این نشان می‌دهد که پیگیری‌های آن مقام در تکمیل پروژه‌ها تأثیر عمده‌ای داشت گفت: همچنین در زمان حیات آن شهید متروی پرند نیز افتتاح و بهره برداری شد.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/6122287/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%87%D8%B6%D8%AA-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C