ساخت ۱۰ شهرک جدید در کشور – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وی افزود: ۳۱ هزار هکتار الحاق زمین تیز در دستور کارگروه‌های استانی قرار دارد که بر اساس قانون مهلت بررسی این زمین‌ها تنها یک ماه است و لازم است استان‌ها با سرعت بیشتری و در ظرف زمانی یک ماه بررسی این زمین‌ها را به اتمام برسانند تا تکلیف این ۳۱ هزار هکتار مشخص شود.

به گفته مالکی، آیین نامه آن نیز ابلاغ شده و در حال حاضر استان‌ها این آمادگی را دارند که اگر منازل مسکونی که در اراضی دولتی ساخته شده‌اند دارای شرایط در نظر گرفته شده باشند، با قیمت مناسب و تخفیفات دولتی این اراضی را به مردم بفروشند.

مالکی ادامه داد: در این شرایط زمین را تا ۲۰۰ متر باقیمت دولتی و با اقساط و … به افراد تحویل می‌دهیم در غیر این صورت نمی‌توانند زمین را قمیت دولتی خریداری کنند.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5660549/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%DB%B1%DB%B0-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1

مالکی خاطر نشان کرد: توافق با مالکین بخش خصوصی موضوع دیگری است که مورد تاکید ما قرار دارد. مالکین بخش خصوصی دارای اراضی در سطح شهرها یا چسبیده به محدوده شهرها هستند و ما اعلام آمادگی کرده‌ایم که اگر این اراضی درجه یک و دو کشاوری نباشند، طی فرایندی با توافق مالکین این اراضی را در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار دهیم به طوری که هم مالک به ارزش افزوده ناشی از الحاق خواهد رسید و هم دولت برای تامین مسکن از این اراضی استفاده می‌کند.

به گفته سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن، ساخت واحدهایی با طبقات کم در این شهرک‌ها در اولویت است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ ارسلان مالکی سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد: ساخت ۱۰ شهرک جدید در ۴ استان به مساحت ۸ هزار و ۱۵۰ هکتار به تصویب رسیده و در این شهرک‌ها ساخت واحدهایی با طبقات کم در اولویت است.

سرپرست سازمان ملی زمین و مسکن گفت: یکی از شرایط این است که این افراد فاقد مسکن باشند و قبلاً از دولت تسهیلات مسکن دریافت نکرده باشند. همچنین شرایطی برای ساخت و ساز نیز در نظر گرفته شده و باید بناهای ساخته شده مطابق با استاندارهای مورد نظر باشد.

وی افزود: از این ۱۰ شهرک، ۴ شهرک در استان فارس، ۴ شهرک در استان البرز، یک شهرک در آذربایجان غربی و یک شهرک هم در استان یزد ساخته می‌شود.