ساخت ۱۴۰ هزار مسکن برای ایثارگران در کشور

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاون رئیس جمهور از فعالیت هزار استارت آپ ایثارگری در کشور خبر داد و اضافه کرد: ساماندهی، انسجام بخشی و حمایت از استارت آپ های ایثارگری با برپایی نمایشگاه‌های مختلف مورد تاکید است.

وی از ساخت ۱۴۰ هزار مسکن برای ایثارگران خبر داد و افزود: ۷۰ هزار مسکن از محل املاک بنیاد شهید ساخته می‌شود و ۷۰ هزار مسکن دیگر بر اساس تفاهم نامه با بنیاد مسکن و راه شهرسازی کارسازی خواهد شد.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه املاک بنیاد شهید به شهرک‌های مسکونی ایثارگران تبدیل می‌شود، گفت: در برخی استان‌های تهران، البرز، خراسان رضوی، مرکزی و اصفهان ساماندهی املاک بنیاد شهید برای ساخت مسکن ایثارگری شروع شده است.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از الکترونیکی شدن ارائه خدمات این نهاد برای ایثارگران و جامعه هدف خبر داد و اضافه کرد: ۱۰۵ خدمت قابل ارائه در بنیاد شهید و امور ایثارگران به صورت الکترونیکی و هوشمند صورت می‌گیرد.

وی از افزایش مستمری جانبازان در سال آینده خبر داد و افزود: افزایش مستمری برای جانبازان بالای ۲۵ درصد ۶ میلیون و زیر ۲۰ درصد و سایر گروه‌های ایثارگری ۵ میلیون تومان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه همه ایثارگران تحت پوشش بیمه تکمیلی درمانی هستند، افزود: بر اساس این مقوله تمام هزینه‌های در مانی قانونمند ایثارگران توسط بیمه پرداخت می‌شود.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به برخورداری از مجتمع توانبخشی، رفاهی و ورزشی ویژه ایثارگران در کشور، بیان کرد: برای ارتقای کیفیت خدمات، مجموعه ملی شهرک سلامت در استان گیلان احداث می‌شود.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه ۲۰۰ میلیارد تومان سهمیه اشتغال ایثارگری گیلان بوده است، گفت: از این اعتبار تاکنون ۱۱۴ میلیارد تومان پرداخت شده است که با تخصیص کامل سهمیه مورد نظر، قدم بزرگی در بخش اشتغال ایثارگران برداشته می‌شود.

قاصی زاده هاشمی از ارائه خدمات پایه به ۱۰ هزار نفر ایثارگر در سه دهک اول خبر داد و اضافه کرد: با توجه به برنامه زمان سنجی صورت گرفته ارائه خدمات پایه برای ۲۰ هزار نفر دیگر در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به تأخیر یک دهه‌ای در پرداخت هدیه ازدواج ویژه ایثارگران و جانبازان، افزود: با برنامه ریزی که از سوی سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته در تلاش هستیم بخش وسیعی از این مطالبات را تا سال آتی پرداخت کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ۷۰۳ ایثارگر گیلانی در اولویت نخست واگذاری مسکن قرار دارند، گفت: ۳ هزار و ۷۴۵ نفر در اولویت بعدی واگذاری مسکن در استان گیلان قرار دارند که مجموعاً ۴ هزار و ۴۰۰ نفر از ایثارگران گیلانی صاحب خانه می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه وضعیت اقتصادی و معیشتی خانواده‌های ایثارگر پایش شده است، گفت: برنامه ارتقای معیشت برای سه دهک اول طراحی شده و در صدد هستیم عدالت اجتماعی را در این بخش برقرار کنیم.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاه توانمندی‌های مؤسسات وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، افزود: نگاه حمایتی به این مؤسسات در راستای تقویت اشتغال و تولید در دستور کار قرار دارد.

۴۴۰۰ ایثارگر گیلانی صاحبخانه می‌شوند

۳۵۲۲۰


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1734883/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%DB%B1%DB%B4%DB%B0-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%AB%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی شامگاه چهارشنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران، اظهار کرد: بخش عمده‌ای از مطالبات و معوقات ایثارگران و جانبازان پرداخت شده و یا در حال پرداخت است.

تبدیل وضعیت ۲۳۵۳ ایثارگر گیلانی

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تبدیل وضعیت ۲ هزار و ۲۵۳ ایثارگر در گیلان، بیان کرد: در گیلان ۱۴۶۷ نفر از ایثارگران تبدیل وضعیت شدند و ۷۸۶ نفر دیگر در نوبت قرار دارند.

قاضی زاده هاشمی گفت: گلزار شهدا باید به مرکز عبادی و فرهنگی تبدیل شود.