«سیمرغ» آماده پرواز می‌شود – ایسنا

وی با اشاره به ضرورت همکاری و تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: امروز سازمان صنایع هوایی به طور فزاینده‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان وابسته است و به این وابستگی نیز افتخار می کند؛ ما تلاش می کنیم تا شرکت‌های دانش‌بنیان را تحت حمایت خود قرار دهیم و امروز میانگین بدهی ما به این شرکت‌ها در پایین ترین سطح قرار دارد.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی در خصوص روند آماده سازی هواپیمای سیمرغ گفت: هواپیمای سیمرغ را که اردیبهشت ماه با حضور وزیر دفاع رونمایی کردیم، امروز مراحل تاکسی را انجام داده و برای پرواز آماده می‌شود.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با اشاره به این‌که «تا ۳ سال آینده در حوزه ساخت هواپیمای مسافربری به توفیقات عملی مناسبی دست خواهیم یافت»، گفت: امروز نیز هواپیمای ترابری سیمرغ مراحل تاکسی خود را گذرانده و آماده پرواز می شود.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401092113907/%D8%B3%DB%8C%D9%85%D8%B1%D8%BA-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%B2-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

به گزارش ایسنا به نقل از وزارت دفاع، امیر سرتیپ دوم افشین خواجه‌فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در حاشیه بازدید از غرفه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در چهارمین نمایشگاه ایران ساخت، با اشاره به اهمیت حضور وزارت دفاع در این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه بسترساز توسعه فناوری در کشور محسوب می شود و تجربه نیز ثابت کرده است که هر زمان کشور نسبت به توسعه فناوری اهتمام ورزیده در آن عرصه به موفقیت دست یافته ایم.

وی درباره ساخت هواپیمای مسافربری اظهار کرد: امروز سازمان صنایع هوایی به دنبال دستور ریاست محترم جمهوری جهت ساخت هواپیمای مسافربری، مسیر حرکت خود را در راستای توسعه این ناوگان قرار داده است و تلاش دارد تا سطح تاب آوری این ناوگان را افزایش دهد و همچنین در این رابطه محصولات مورد نیاز را با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخل کشور توسعه داده و البته به خارج از کشور نیز توجه داریم.

مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با بیان این‌که «تاب آوری و ماندگاری شرکت‌های دانش‌بنیان جزو اهداف سازمان صنایع هوایی است»، گفت: این سازمان سعی دارد به گونه‌ای عمل کند تا شرکت‌های دانش‌بنیان تعمیق یافته و فعالیت‌های خود را افزایش دهند و در میدان تدوام حضور داشته باشند.

وی با تاکید بر این‌که «توسعه فناوری در طول فرآیند تولید یک محصول معنا می‌یابد»، افزود: باید فناوری محصولاتی که فرصت تولید آنرا پیدا کرده ایم را توسعه دهیم و از این طریق نیز زمینه به ثمر رسیدن آن محصول را برای تولید کننده آماده نماییم.

وی عنوان کرد: در عرصه ساخت هواپیمای مسافربری سعی می کنیم حداقل تا ۳ سال آینده در این حوزه به توفیقات عملی مناسبی دست یابیم؛البته در ساخت و توسعه هواپیمای مسافربری راهبرد درون زا و برون نگر را دنبال می کنیم و انتظار است هم افزایی خوبی در سطح ملی ایجاد گردد که بحمدالله نشانه های خوبی به ویژه در همراهی و همکاری سازمان هواپیمایی کشوری شاهد هستیم.