ضرورت ایجاد زمینه برای بهبود فعالیت‌های رسانه‌ای و روابط عمومی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

یوسف زاده ادامه داد: ما و همکارانمان در حوزه فنی در تلاشیم تا ماموریت‌هایی که به ما محول می‌شود را به گونه‌ای انجام دهیم که مردم از عملکرد ما ناامید نشوند.

نصر با اشاره به مقوله بودجه خاطرنشان کرد: تعیین و تعریف ردیف بودجه در برنامه‌های کلی که در وزارت خانه مورد تصویب قرار می‌گیرد از جمله مهم‌ترین مسائل حوزه کاری ما برشمرده می‌شود.

حضور افراد غیرمتخصص در برخی از بخش‌های روابط عمومی سبب رنجش نیروهای متخصص است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی وحید قربانی در نشست صمیمی مدیران روابط عمومی عنوان کرد: نقاط قوت و ضعف روابط عمومی سازمان‌های تابعه وزارت خانه را به صورت کلی و با نگاهی عادلانه خواهیم سنجید و در بازه ۳ ماهه واحدهای برتر و پرتلاش را معرفی خواهیم کرد.

در این نشست جعفری مدیرروابط عمومی فرودگاه هاشمی نژاد مشهد با بیان اینکه امروز روابط عمومی‌ها نیازمند پشتیبانی و حمایت کامل هستند گفت: برای تولید یک محتوای رسانه‌ای با کیفیت نیازمند تجهیزاتی هستیم که بتواند نیازهای ابتدایی ما را در زمینه تولیدات رسانه‌ای برآورده کند.

وی عنوان کرد: مدیران ما در حوزه‌های عمرانی به دنبال فعالیت‌هایی هستند که به صورت فیزیکی رخ داده و قابل مشاهده باشد در صورتی که اگر صدها ساختمان نیز ساخته شود اما نتوانیم آنها را به مردم نشان دهیم عملاً در این کار شکست خورده ایم.

وی با بیان اینکه جایگاه سازمانی برای بسیاری از مدیران روابط عمومی همچنان در نظر گرفته نشده است گفت: امروز حضور افراد غیرمتخصص در برخی از بخش‌های روابط عمومی سبب رنجش نیروهای متخصصی است که تلاش می‌کنند تا فعالیت حرفه‌ای از خود برجای بگذارند.

در جریان این نشست یوسف زاده مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی با تقدیر و تشکر از فعالیت روابط عمومی‌های سازمان‌های تابعه در سطح استان گفت: دغدغه‌های روابط عمومی‌ها در خصوص ایجاد بسترهای لازم برای سرعت بخشیدن به فعالیت‌هایشان کاملاً درست و قابل قبول است و ما نیز به عنوان مدیران مجموعه‌های استانی باید زمینه را برای بهبود فعالیت‌های رسانه‌ای و روابط عمومی ایجاد کنیم.

در ادامه این نشست حسین نژاد مدیر روابط عمومی شهر جدید بینالود اظهار داشت: فعالیت‌های بسیاری خوبی توسط سازمان‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی در حوزه عمرانی شکل می‌گیرد اما در نظر نگرفتن بودجه خاص برای به تصویر کشاندن عملیات اجرایی و پروژه‌های در دست سبب شده تا مردم با بخش کمتری از فعالیت‌های این وزارت خانه آشنا شوند.

مدیرکل اداره راه و شهرسازی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تخصص در حوزه ارتباط با مردم بسیار مورد اهمیت است، تصریح کرد: افرادی که سواد گفتمان با مردم را بلد نیستند نباید در نوک پیکان خدمت قرار بگیرند.

روابط عمومی‌ها نیازمند پشتیبانی و حمایت کامل هستند

وی بابیان اینکه آموزش نیروی انسانی در حوزه روابط عمومی باید به صورت جدی مدنظر قرار بگیرد، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی برای همکاران در حوزه روابط عمومی یکی از خواسته‌های ما از حوزه روابط عمومی وزارت خانه است.

سرپرست اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به موضوع نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید رئیس جمهور در خصوص مسکن ما تکلیف بزرگی در این حوزه داریم؛ بخش عظیمی از این تکالیف بر عهده بخش فنی وزارت خانه بوده و اسیر فعالیت‌های در حوزه اقناع افکار عمومی بر عهده روابط عمومی‌ها است.

در ادامه این نشست فرهی مدیر روابط عمومی آزمایشگاه مکانیک خاک اظهار داشت: در روابط عمومی دارای مسئولیت هستیم اما هنوز جایگاه نداریم.

قربانی با اشاره به جلسه اخیر شورای اطلاع رسانی هیأت دولت خاطرنشان کرد: در روزهای آتی بخشنامه‌ای از سوی اطلاع رسانی هیأت دولت به روابط عمومی وزارت خانه‌ها ابلاغ خواهد شد تا به این منظور وزارت خانه‌ها مکلف شوند بخشی از بودجه تعیین شده برای پروژه را تحت عنوان پیوست رسانه‌ای جهت بهره برداری روابط عمومی در نظر بگیرند.

جعفری با تاکید بر اینکه بسیاری از روابط عمومی‌ها با استفاده از هنر و مهارت خود معضل کمبود بودجه را پشت سر می‌گذارند گفت: روابط عمومی‌ها خود را موظف به اطلاع رسانی دقیق، شفاف و سریع می‌دانند اما برای انجام این وظیفه نیاز به امکاناتی دارند.

سرپرست اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی افزود: عملکرد شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان برای ما ارزش بسیار بالایی دارد و عملکرد صحیح و دقیق آن می‌تواند بار بزرگی را از دوش وزارت خانه بردارد.

وی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها باید فعالیت‌های سازمان‌های خود را نشان دهند بیان داشت: ایجاد بارقه‌های امید در دل مردم با انتشار فعالیت‌های سازمان‌های مختلف توسط روابط عمومی‌ها صورت می‌گیرد به شرطی که آن سازمان کاری کرده و حرفی برای گفتن داشته باشد.

مدیرروابط عمومی فرودگاه هاشمی نژاد مشهد با اشاره به ظرفیت‌های موجود در فرودگاه مشهد خاطرنشان کرد: قطعاً باید توجه به تمامی روابط عمومی‌های سطح کشور صورت بگیرد اما قطعاً فرودگاه مشهد با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالفعل و بالقوه موجود در آن نیازمند توجه جدی است.

وی تصریح کرد: در یک جنگ رسانه‌ای هستیم و این جنگ نیاز دارد تا همه پای کار بایستیم و از برخی ملاحظات دوری کنیم تا در این جنگ بازنده نشویم.

در ادامه این نشست طی حکمی از سوی وحید قربانی سرپرست مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، نصر به عنوان رئیس هماهنگی ارتباطات و اطلاع رسانی و قرارگاه رسانه‌ای نهضت ملی مسکن راه و شهرسازی استان خراسان رضوی منصوب شد.

وی با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر ارتباط با مردم گفت: مردمی بودن تکلیف و وظیفه ماست و باید در این خصوص از تمامی امکانات خود استفاده کنیم.

ضرورت ایجاد زمینه برای بهبود فعالیت‌های رسانه‌ای و روابط عمومی

در پایان سرپرست مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی در محل استانداری خراسان رضوی حضور و با مصطفی حافظی مدیر کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی دیدار کرد.


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5639121/%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%D8%A8%D9%88%D8%AF-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C

وی با بیان اینکه روابط عمومی بازوی اصلی مدیران سازمان‌ها هستند گفت: بسیاری از مدیران و وزرا در خصوص بهبود وضعیت روابط عمومی‌ها قول‌هایی دادند و هیچ خبری نشد اما امیدواریم مدیران کنونی در خصوص بودجه روابط عمومی‌ها تصمیم جدی بگیرند.

وی با انتقاد از نگاه برخی مدیران به شهر جدید بینالود گفت: در بسیاری از سفرهای مدیران کشوری به استان خراسان رضوی ما شاهد آن هستیم که تمامی توجهات به سوی سایر مناطق می‌باشد این در صورتی است که در شهر جدید بینالود نیز ما از تمامی ظرفیت‌های خود برای پیشرفت و توسعه استفاده کرده ایم.

آموزش نیروی انسانی در حوزه روابط عمومی باید به صورت جدی مدنظر قرار گیرد

قربانی با بیان اینکه رصد و پایش عملکرد همه استان‌ها به صورت جدی و تخصصی صورت خواهد گرفت، گفت: عملکرد هر استان و سازمان را با توجه به بضاعت و ظرفیت‌های موجود در اختیارشات ارزیابی خواهیم کرد.

سرپرست اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی ادامه داد: سرعت یکی از اساسی‌ترین مقوله‌های کار رسانه بر شمرده می‌شود بنابراین باید پیش نیازهای ابتدایی برای سرعت بخشیدن به فعالیت‌های روابط عمومی ایجاد شود.

بسیاری از مدیران و وزرا در خصوص بهبود وضعیت روابط عمومی‌ها قول‌هایی دادند و هیچ خبری نشد

وی با بیان اینکه باید تلاش کرد تا ظرفیت‌های ذهنی مردم اقناع شود، ادامه داد: این شورا زمانی موفق خواهد شد که به صورت جدی به آن اهتمام ورزیده شود و همه مدیران ذیل آن ظرفیت‌های خود را برای استفاده سایر سازمان‌ها در اختیار آنها قرار دهند.

وی با بیان اینکه در برخی از موارد فضای کار موجود اما بودجه کافی در اختیار نیست گفت: در حوزه فرهنگی میزان بودجه به قدری کم است که نمی‌توان با آن به تمامی وظایف محوله در حوزه فرهنگی به صورت کامل پرداخت.

در ادامه این نشست نصر سرپرست اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی اظهار داشت: در حوزه تجهیزات دغدغه همکاران قابل درک است که در این خصوص اقداماتی با پیگیری مدیرکل استان در حال انجام است.