ضرورت طراحی داخلی دفاتر ساختمان اداری

سنگ به عنوان متریال اصلی در نمای ساختمان ها به کار می رود و بیش تر ساختمان ها دارای نمایی با طیف سایت karaj-home رنگی کرمی-خاکی هستند. متریال به کار رفته در نما شیشه می باشد. به علاوه استفاده از شیشه رنگی در این پروژه برای اولین بار در نمای ساختمان به کار رفته است که همانند کمربندی روی نمای ساختمان خود نمایی می کند. برای تسلط بر نور خورشید، کنترل آن و همچنین حفظ حریم خصوصی، متریال فلز کار شده روی نمای ساختمان با برش CNC به صورت شبکه ای در آمده است. همچنین آجرهای لعاب دار رنگی نیز به صورت ردیفی در نمای ساختمان به کار رفتند. متریال به کار رفته در نمای ساختمان سنگ و آجر می باشد. در این پروژه آجرها به صورت کرکره هایی که روی سطح شیشه ای نما کشیده شده اند، دید مناسب به فضای بیرونی شهر تعریف جدیدی از کاربرد آجر را نمایش می دهد که کانسپت اصلی پروژه را شکل می دهد. کرکره ها که در پاسخ به سبک زندگی محافظه کارانه جامعه محلی طراحی شده اند، به تنظیم نور و دما در آپارتمان ها در روزهای گرم سال کمک می کنند.

در طراحی نمای این پروژه طراحان از کرکره های چوبی استفاده کرده تا فضای داخلی از نور خورشید در طول روز بهره مند گشته و به علاوه در مصرف انرژی صرفه جویی شود. در طراحی نمای این ساختمان دو مقیاس شهری و انسانی در نظر گرفته شده و ناظر در برخورد با این نما حس نزدیکی به آن را خواهد داشت. ترتیب ستون های آجری در پاسخ به بازه های شهری در اطراف سایت است. طراحان روش های مختلفی برای نصب ستون های آجر تجربه کردند و سعی کردند بهترین فاصله و زاویه چرخش را پیدا کنند تا نور طبیعی مفید برای داخلی و دید مناسب از داخل به دست آید. در این پروژه نیز چنین بوده و طراحان با استفاده از آجر به تزئین نمای این ساختمان پرداختند. طراحی نما نیز تحت تأثیر این چالش قرار گرفت و به ایده ای پویا و متناسب با معماری خانه ایرانی تغییر یافت.

ساختمان خانه سبز در یکی از مناطق شمالی تهران قرار دارد که در سال های اخیر بافت گیاهی آن به دلیل ساخت وساز از بین رفته اند و طراحان در طراحی پروژه سعی داشتند تا ارتباط ساختمان را با فضای سبز تقویت سازند. یکی از دلایل آن این است که در سال های اخیر آجر یکی از ارزان ترین متریال در به خاطر نوسازی شهر مشهد به حساب می آید. در این بخش مجموعه نماهای ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری اجرا شده در سال های اخیر را برای شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشتیم. بررسی داده های ناشی از این مطالعات کمک شایانی به تعیین کاربری پروژه و تناسب زیر بنای بخش های مختلف در طراحی معماری می نماید. این مواد قابل اشتعال می باشند.2.

هزینه ساخت: این بدان دلیل است که در حال حاضر ساخت ساختمانهای سبز به هزینه بیشتری نسبت به ساختمانهای معمولی احتیاج دارد؛ زیرا آنها به مواد طبیعی زیادی بستگی دارند که ممکن است در همه مکانها در دسترس نباشند. با توجه به مسائل گفته شده؛ فرم، تکنیک، جغرافیا و مواد موجود در هر منطقه عوامل تاثیر گذار در سبک طراحی می باشند. با توجه به این که نمای اصلی این ساختمان در مجاورت بزرگراه کردستان است، طراحان این ساختمان را برای بهینه سازی در مصرف انرژی و کاهش سر و صدا ناشی از عبور ماشین ها، نما را دو پوسته طراحی کرد. در سازه فولادی مهاربند ضربدری و در دو انتهای قالبها متصل میشود، این در صورتی است که برای سازه lsf علاوه بر اینکه مهاربند در انتها متصل میشود، با کمک پیچ به تمام استادهای میانی نیز متصل میشود. با وجود اینکه معماری از هزاران سال پیش، وجود داشته؛ با گذشت زمان، پیشرفت کرده است. همانطور که گفته شد، فاز یک مربوط به بررسیهای زمینشناختی است که تحت عنوان ژئوتکنیک یاد میشود. بسیاری از توسعه دهندگان تحصیل کرده امروزی، که در تأمین مالی ساخت ساختمانها شرکت دارند، به جای راه حلهای هزینه محور فوری، راه حلهای طراحی دوستدار محیط زیست و پایدار را تشویق میکنند.

چراکه امروزه بسیاری از پلانها همراه با فضایی طبیعی و سرسبز ارائه میشوند. نام و شهرت خدایان یونانی مذهب یونانیها یک پدیده طبیعی گسترش یافته بود. واژه ای به نام کیفیت ، میتوان کیفیت را از آن دسته مفاهیم تکوینی بدانیم که در مدت زمان طولانی و در بستر ارتباطی که یک بنا با مخاطبان اطرافش برقرار می کند می توان سنجید . یکی از خواسته های کارفرما در طراحی ساختمان اداری این بود که حجم بیرونی ساختمان و فضای داخلی آن معرف نام تجاری آن باشد. یکی از خواسته های اصلی کارفرما این بود که طراحان ساختمانی با نمای جذاب طراحی کنند تا توجه افراد را خود جلب کند. انتخاب رنگ سفید به این دلیل بوده که نور خوشید کمتری را جذب می کند. در مجموع باید افزود که در این پروژه چنین ترکیبی از آجرها، قاب های آهنی و جزئیات تفسیری ساده از یک الگوی مدرن می باشد. از انواع اصلی قابهای خمشی میتوان به قاب خمشی معمولی (OMF)، متوسط (IMF) و ویژه (SMF) اشاره کرد. در طول زمان به حفظ و نگهداری نیاز دارند و قطعات اتصال به ویژه کابل کششی بایستی دائما بازرسی شوند. جزوه درس تعمیر و نگهداری ساختمان;مهندسی عمران;تعمیر و نگهداری.

جزوه تعمیر و نگهداری ساختماناجرای ساختمان های آجری، اسکلت فلزی و بتنی در مقیاس کوچک و یا بزرگ به آگاهی از یک سلسله مسائل فنی که به دانش رشته های مختلف. این فرآیند خلاقانه روش کاملی را برای تولد ایده های خلاقانه فراهم نمی کند که بیش از یک اشاره از یک ایده است. الگوی ” فخرومدین” در قسمت کامل پوست دوم به گونه ای قرار دارد که نور ورودی و سایه از داخل را کنترل می کند. آجرهای نمای شمالی در جهت شکل دادن به شکل خمیده ورودی طراحی شده آن، با یک نگاهی دقیق تر می بینید که دهانه های شیشه ای در کنار آجرها قرار دارند که یادآوری آب جاری در ماسه ها برای ایجاد حس طبیعت محلی است. آن ها آجر را به عنوان یک متریال بومی انتخاب کرده و به عنوان رنگی گرم برای ایجاد جذابیت بیش تر استفاده کرده اند. پوسته ی سفید نمای ساختمان برای حفاظت بیش تر بخش های درمانی فرا گرفته است.

معماری چین یگانه سیستم معماری در جهان است که ترکیببندی چوبی عمده آن میباشد که تجلی بخش عمیق اصول اخلاقی چینیها و دیدگاههای زیبائی، ارزش و طبیعت است. انتخاب چوب برای نمای ساختمان به دلیلی ماهیتش، ساختمان را به طبیعت نزدیک می سازد. در این راستا و در جهت ایجاد فضای اداری مناسب، پوست دوم مطابق با ساختار مدولار نما و ساخته شده از آلومینیوم طراحی شده است که با استفاده از بازی نور و سایه و همچنین می تواند یک محیط داخلی اختصاصی ایجاد کند و امکان اجرای فضای سبز در طبقات به عنوان طرح توسعه آینده زیر نظر مدیریت واحد مجموعه را فراهم سازد. نور زیاد ضمن آسیب رساندن به چشم، تمرکز بر روی کارها را با اختلال روبرو می سازد. یکی از چالش های اصلی طرح به حداکثر رساندن نور و کیفیت فضایی با استفاده از پنجره های حداکثری است.

باغ موزه ی گیاهان دارویی نمونه ای پروژه های گروه معماری مدام می باش و در استان البرز قرار گرفته است. احداث ساختمان اداری و آزمایشگاه تحقیقاتی شرکت هربی فارمد به صورت سازه سبک LSF به جهت صرفه جویی در هزینه و سرعت اجرای بیشتر در محل شهرک دارویی برکت در دستور کار شرکت هربی فارمد قرار گرفت. متریال های به کار رفته در نمای ساختمان آجر، چوب و فلز هستند. مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM که مخفف Building Information Model است به یک فرآیند طراحی و ساخت گفته میشود که امروزه توجه مهندسین ساختمان چه در زمینه طراحی و چه اجرا را نیز به خود جلب کرده است. نقشه خانه دو خوابه ۱۲۰ متری ویلایی در صورتی که به سبک مدرن طراحی شود می تواند نظر بسیاری از سخت پسندان حوزه معماری را جلب نماید.

خانه پالیز در انتهای کوچه ی پالیز در میان باغ های مرکبات بهشهر قرار گرفته است. بررسی ها نشان داده که بازدهی یک درصدی در ساعت های کاری کارکنان یک ساختمان اداری سبز، در نمونه هایی مانند ساختمان هلیکون شپارد 1 و یا ساختمان های اداری بریندلی، برابر یک سال مصرف انرژی آن بنا بوده است. در حالی که معمولاً این شغل منحصراً بر روی سازه تمرکز دارد، اما معماران و مهندسان عمران غالباً در فعالیتهای کاری خود با یکدیگر هم پوشانی دارند. این آپارتمان مسکونی در تهران قرار دارد و دارای نمایی مدرن می باشد. این ساختمان مسکونی نیز یکی دیگر از پروژه های دفتر معماری شهاب علیدوست و همکاران می باشد که در تهران قرار گرفته است. او پس از کسب مدرک دکتری از دانشگاه پنسیلوانیا به ایران بازگشت و دفتر مهندسین مشاور تجیر را راهاندازی کرد. پس از مدتی که یک مهندس طراح سازه تجربه و اعتبار کسب کرد می تواند به صورت شخصی به انجام پروژه های طراحی سازه بپردازد. این پروژه شامل معماری بازارچه ای می باشد که در مشهد قرار گرفته است. این پروژه نمونه ای دیگر از نماهای مدرن اجرا شده در تهران می باشد. از سوی دیگر بلوک شرقی با بیش ترین شفافیت طراحی شد زیرا ارتباط پروژه با شهر است و افراد پیاده می توانند هنگام عبور از خیابان مجاور آن را ببینند.

از سوی دیگر بهترین مکان برای قرار دادن فلاورباکسها داخل خم مقعر تیغههای آجری بود که خود به پایداری فرم نما نیز کمک مینمود. او همچنین گفت که یک بلوک آپارتمان پنج طبقه دیگر نیز در همان حوالی مورد اصابت قرار گرفته است که در نتیجه سقف ساختمان تا حدی تخریب شد و آتش نشانان آتش را در آنجا خاموش کردند. پروژهها شامل سازههای مسکونی، تجاری و صنعتی و همچنین جادهها و مدارس میشود. این بنا شامل المان های ضروری معماری است مانند صندوق های پست، تانک آب، چراغ های روشنایی و خطوط اتصالی است. طراحی تراس های سبز به همراه بام سبز از نقاط قوت این پروژه به حساب می آیند و موجب خلق نمای پویا شده است. مخاطب زمانی که اولین بار این سبک معماری را میبیند، به دلیل قوسها و پیچهای متعدد و همین طور زاویههای عجیب، باورش برای او سخت است. رنگ زیبا و فرم ظریف آجرهای به کار رفته در این مجموعه، تاثیرات بصری ساختمان های Baakenhafen را به طرز چشمگیری بالا خواهند برد. خیلی از معمارها نه تنها در کار طراحی ساختمان هستند، بلکه روی روند ساخت آن هم نظارت دارند.

از آنجا که فرصت های کاری یک معمار با وضعیت خوب املاک و مستغلات یا ساخت و ساز مرتبط است، رکود در بخش ساخت و ساز تقاضای کار برای کارگران را کاهش می دهد. متریال نیمه مات نیز با رنگ خنثی در طبقات جهت کنترل میزان نور به کار رفته است. در مقالهای که پیش روی شما است، میخواهیم یک لیست نرم افزارهای مهندسی که شامل ضروریترین نرم افزارهای مهندسی عمران است را به شما معرفی کنیم. در این بخش، نکاتی که باید در نقشهکشی سازههای بتنی، فولادی، فونداسیون و سقف مورد بازرسی قرار بگیرد را در قالب چک لیست طراحی سازه ارائه میکنیم. اتصالات فولادی در چک لیست طراحی سازه چگونه بررسی می شوند؟ طراحی نورپردازی هم در معماری داخلی تأثیر زیادی دارد.

بر اساس این فرضیات و تئوری الاستیسیته، میتوان کلیه نیروهای داخلی مقاطع مختلف سازه را به دست آورد. با این تنوع علاوه بر ایجاد زیبایی ظاهری، وسعت و نور محیط را نیز میتوان افزایش داد. برای پوشش نمای این پروژه از کاشیکاری استفاده شده که ملهم از کاشیکاری های مسجد شیخ لطف الله اصفهان می باشد. برای رفتن به مسجد باید مسافتهای طولانی را طی کرد. این ساختمان ادای احترام به مسجد معروف اصلی است که برای ساختن راه در سال 1960 تخریب شد. این نوع چینش بافتی سه بعدی و غیر مسطح به نمای بیرونی می افزاید. به آثار معماری گذشته که می نگریم، می بینیم که معماران هیچ گاه سطوح آجرکاری را ساده رها نکرده اند و همواره سعی کردند تا با استفاده از نوع چینش آجرها طرح های خلاقانه ایجاد کنند. اگر به صدسال پیش بروید، یک نوع معماری دارید، اگر به هزار سال پیش بروید، نوعی دیگر از معماری را میبینید.