طراحی داخلی ساختمان اداری

قرار نیست خودتان را در مباحث فنی غرق کنید. در مقطع کارشناسی به جنبههای فنی معماری بیشتر توجه می شود و فارغالتحصیلان این رشته میتوانند به ساختمان سازی (طراحی فنی ساختمانهای مختلف) مشغول شوند. ماده ۲۸- وزارت مسکن و شهرسازی موظف است ظرف ۶ ماه از زمان ابلاغ این قانون ضوابط، مقررات و تشکیلات حرفهای مناسب برای کاردانهای فنی شاغل در رشتهها و حرفههای موضوع این قانون را در قالب آییننامهای تدوین و برای تصویب به هیات وزیران پیشنهاد نماید. با این کار، نیازی نیست که برای روشن کردن راهروهای بزرگ و گرم نگاه داشتن آنها، گاز و برق زیادی مصرف کنید.

در واقع ما یا در این نوع ساختمان ها مشغول به کار هستیم، و یا برای انجام کاری به این ساختمان ها سر زده ایم. بعد از معرفی بخشهای تشکیلدهنده این نوع ساختمانها، باید بررسی کنیم که چطور میتوان در معماری آنها موفق ظاهر شد. در این مقاله سعی کرده ایم معروف ترین و شناخته شده ترین سبک ها را به ترتیب پیدایش معرفی کنیم. معروفترین کاربرد این سیستم سازهای، نماد آبی پکن است که مسابقات المپیک تابستانی ۲۰۰۸ را برای مسابقات شنا و غواصی میزبانی کرده بود. این سنگ ها دارای قدرت جذب بالا می باشند که می توان با این ویژگی که دارند از آن در ارتفاعات بالا نیز استفاده کرد، این نوع سنگ دارای تنوع بالا در طرح و رنگ می باشد در نتیجه می توان در هر نقطه از نما از آن استفاده کرد، می توان به جای استفاده از ملات آن را خشک کار کرد، و از همه مهم تر اینکه این سنگ دچار رنگ رفتگی نمی شود و به راحتی می توان در نماهای اداری و تجاری از آن استفاده کرد. یکی از راهکارهایی که در این زمینه بسیار مورد توجه قرار می گیرد استفاده از نماهای دوپوسته در این ساختمانهاست. این ستونها فضای داخلی مفیدی را ایجاد میکنند که میتوان از این فضا در زیرزمین و پارکینگ طبقاتی استفاده کرد.

در معماری داخلی ایده ها پاسخگوی مواردی نظیر بهترین مکان قرارگیری آشپزخانه، گردش فضایی، رنگ مورد استفاده در فضا و … سپس میتوان از این آب برای آبیاری گیاهان، شستشوی توالت یا تأمین برجهای خنککننده استفاده کرد. نظارت ساختمان به شدت نیازمند دانش و مهارت است و می تواند در مواردی حتی از طراح و مجری هم مسئولیت کمتری داشته باشد البته با این شرط که ناظر بتواند از قلم خود به درستی استفاده کند . نماتک GFRC، در طراحی اداری از ترکیب بتن با الیاف شیشهای ساخته شده و به همین علت، دارای قابلیت شکلپذیری بالا بوده که با استفاده از آن می­توان انواع متنوعی از دکوراسیونهای هنری را با رنگها و شکلهای مختلف را طراحی و اجرا کرد.

این سازهی عظیم شامل 572 واحد در متراژهای مختلف است. زاها حدید فاز ۲ برج میلاد را هم که قرار بود شامل هتل و ساختمانهای اداری و تجاری این مرکز باشد طراحی کرده بود که بهدلیل پارهای ملاحظات شهری ساخت این پروژه منتفی اعلام شد. این شاخصهها نه تنها با استفاده از انرژیهای نو، بلکه برای ایجاد احساس تعلق به محیط نیز به کار رفتهاند. در تولید و ساخت این نوع بتن ها، از افزودنی هایی استفاده می شود که باعث افزایش کارایی بتن، مقاوم بودن آن در مقابل شوک های حرارتی و عایق شدن آن در مقابل جذب آب سطحی می شود.

چیزی که در این میان اهمیت دارد، تناسب رنگ بین لوازم، ملزومات، دیوار و کاغذدیواری است. تقریباً هر چیزی که تصور کنید با نماتک GFRC قابل ساختن است. به یک ساختار معماری یا مهندسی ثابت که مجزا از دیگر ساختارها قابل تشخیص باشد یک سازه یا ابنیهٔ فنی میگویند. ج- تأسیس هر گونه مؤسسه، دفتر یا محل کسب و پیشه برای انجام خدمات فنی بدون داشتن مدرک صلاحیت مربوط. علاوه بر این محیط منزل به گونه ای باشد که افراد علاوه بر رفع نیازهای خود در آن شاداب و لذت بخش زندگی کنند. در این زمینه، نورپردازی خارجی که در واقع همان نورپردازی روی نمای بیرونی است، هم حائز اهمیت است.

نکاتی که در این مقاله ذکر شد، مسائل مهمی هستند که در ساخت یک اداره دولتی یا خصوصی باید در دستور کار قرار گیرند. سالها پیش این ساختمان، بنای زیبایی بوده و این ایده را تقویت می کند که مکانی برای آژانس دولتی مستقل و قدرمند است. برای اجرای دیوار با استفاده از انکربولت هایی که از قبل به این منظور کار گذاشته شده اند، ابتدا تراک های کف نصب می شوند و سپس استادها به صورت کشویی داخل تراک کف قرار می گیرند. از بیشترین مکان هایی که در آنها از بتن های اکسپوز استفاده می شود، می توان به پل ها، ساختمان های با نمای بتن، دیواره سدها، مسیرهای رفت و آمد و …

یا اگر فعالیت مجموعه ای در زمنیه تکنولوژی می باشد نمای آن دارای شاخصه های متفاوتی نسبت به یک ساختمان اداری با فعالیت معماری سایت karaj-home می باشد. نمای شیشه ای نیز همانند دیگر نماها،هم دارای مزایا و هم معایب می باشد، که می توان، سرعت بالا در اجرا، کم کردن وزن ساختمان، افزایش نور طبیعی برای داخل و کم کردن مصرف انرژی برای روشن کردن داخل ساختمان، در صورت چند جداره بودن باعث کاهش آلودگی صوتی می شود، تهویه طبیعی در نمونه های دارای تهویه ی مطبوع، افزایش دید ساکنان داخل به بیرون را جز مزیت های آن دانست. ما با این ورود، به ناظرانمان هشدار میدادیم که اگر غفلت کنند، شاید مشکلاتی به بار آورند؛ تیمهایی از سازمان نظام مهندسی به عنوان بازرس سر گودهایی که پر خطر هستند ـ بنا به ضوابطی که تعریف شده ـ یا گودهایی که متوسط هستند از نظر خطر یا آنهایی که کم خطر هستند ـ بر اساس طبقه بندیهایی که شده ـ از طریق عوامل ما بررسی میشد و اگر لازم باشد به آنها تذکر میدهند که اگر این نکته فنی درباره این گود رعایت نشود یا سازه نگهبانش به اینگونه اجرا نشود، شاید مشکلساز شود.

به عنوان یک مهندس عمران و داشتن قصد مهاجرت، دغدغه پیدا کردن شغل در کشور دیگر را دارید. اما در پایان، چند نکته را هم یادآوری میکنیم که امیدواریم که این مطلب در عمل برای خوانندگان مفید و کاربردی باشد. ماهیت اصلی رنگ طنینی از تصورات خیالی است و در این حالت رنگ موسیقی است. نحوه ی چیدمان عناصر، جنس عناصر، استفاده از رنگها و نورپردازی از جمله مواردی است که میتواند به حفظ این یکپارچگی در محیط ادارت کمک کند. در رابطه با مفاهیم تئوری و نرم افزارهای تخصصی تحلیل و طراحی سازه های فولادی، فرادرس، مجموعهای از چندین فیلم آموزشی جامع و کاربردی را تهیه کرده است که میتوانند در یادگیری این مبحث به شما کمک کنند. نرم افزار طراحی سازه ETABS می تواند پیچیده ترین مدل های سازه را همراه با ذکر جزئیات دقیق آن ها مدیریت کند. دلیل اهمیت تنظیم و نگهداری صورتجلسه این است که در صورتجلسه تمام توافقات مالکین درج شده و به تایید تک تک آن ها رسیده است. مهندسان به ویژه مهندسان ساختمان پس از گذراندن تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و بالاتر از آن میتوانند با پرداخت حق عضویت سالیانه و ارائه مدارک مورد نیاز در این سازمان عضو شوند.

علاوه بر هزینه های آب و برق و گاز و هزینه مشاعات، مواردی مانند هزینه های عمرانی مانند ایزوگام، هزینه تعمیر نمای ساختمان، تعمیر داخل ساختمان و تعمیرات جزئی و هزینه خرید دوربین مداربسته و نصب آسانسور هم جزو موارد شارژ ساختمان است. بیمه آتش سوزی فقط برای حوادثی مانند حریق و صاعقه و انفجار نیست. در ساختمانهای اداری، دست شما برای انتخاب دکوراسیون به اندازه ساختمانهای مسکونی باز نیست. پروژه مجتمع مسکونی طرح 5 ارائه شده در این بخش از دو بلوک تشکیل شدهاست و هر بلوک نیز متشکل از طبقات مختلفی است. این اسناد با در نظر گرفتن چشم انداز کلی پروژه و مشخصات مشتری ایجاد می شوند. البته نباید خود را محدود به یک سری نکات کلی کرد، همیشه راههای تازهتری وجود دارند که بتوانید با هزینه پایینتر به نتایج بهتری دست پیدا کنید. ۳. برای صرفهجویی در زمان و کنترل بهتر بر واحد تاسیسات، آن را در جلوی ساختمان یا گوشههای داخلی (نزدیک راهپلهها) مستقر سازید. از سوس دیگر به دلیل موقعیت مناسب بنا و دید به کوه صفه، سعی طراح بر آن بوده است که بیشینه دید با توجه به کانسپت برای کاربران فراهم آید.

طراحی اداری و فضاهای اداری نشانه های بزرگ قرن بیستم هستند برج های اداری شاخصه های خط آسمان در شهرهای مهمند آنها سمبل آنچه که در این قرن رخ می دهد هستند.در حال حاضر در بسیاری از کشورها مانند ژاپن ۵۰% از جمعیت در ادارات مشغول به کار هستند در حالی که در شروع قرن بیستم این رقم ۵% بوده است و این نشان دهنده رشد نیاز به فضاهای اداری-طراحی دفترکار وطراحی دکوراسیون ذاخلی دفتر کار وطراحی مدرن دفتر می باشد.جالب توجه است که از هزینه های سالانه خدمات یک شرکت، ۳ تا ۵ درصد برای تامین تجهیزات ۴% جهت نگهداری، ۱% جهت مبلمان و ۹۰ تا ۹۱ درصد مربوط به حقوق کارمندان می باشد. در سبک مدرن، بیشتر از فلزاتی مانند آلومینیوم و همچنین، از شیشه استفاده میشود.

نمای شیشه ای، برای ساختمان اداری و مخصوصا تجاری، جز نماهایی است که تا به امروز هنوز تکراری نشده است مخصوصا اگر این نما با نورپردازی منحصر به فردی همراه باشد. برخی از ساختمان هایی که به سبک مدرن ساخته می شوند نمایی کاملا شیشه ای دارند. اگر در حوزه الکتریک فعالیت میکنید، یک ساختمان مدرن که نمایی با فلز آلومینیوم دارد، بسیار جالب خواهد بود. طراحی ساختمان امروزه بسیار مهم است. یکی از موضوعات مهم در طراحی ساختمانهای اداری توجه به ایجاد شرایط آسایش حرارتی با استفاده از روشهای غیر فعال طراحی است. سازه پایدار با تکیه بر دانش مهندسین خبره و متخصصین زبده و با تجربه ایرانی و تبادل علمی با شرکت های معتبر غیر ایرانی موفق به تولید محصولی با کیفیت با نام لینکران گردید. به غیر از موارد بالا، منطقه ای که قرار است ساختمان اداری در آن انجام شود بسیارمهم می باشد. در کنار همه ی موارد بالا که جز مزیت های سنگ تراورتن محسوب می شدند، دارای معایبی نیز هست که به مهم ترین آن که قیمت بالای آن است، می توان اشاره کرد و البته می توان گفت این سنگ برای خاص پسندان که بافت ها و رنگ های نادر آن را می پسندند گران تمام می شود.

اگر به دنبال آرامش هستید، بدون شک این دو شهرک قدیمی تهران، هنوز هم از بهترینها به شمار میروند. کوه های البرز در شمال استان تهران، این منطقه را به یک مقصد فوق العاده برای دوست داران اسکی تبدیل کرده اند و «پیست اسکی برین» یکی از پیست های این منطقه است. در مناطقی که وزش باد شدید داشته و یا زلزله خیز می باشد، قاب سقف را باید مهاربندی کرد. ۱. ساختمان در جایی بنا شود که از تابش مستقیم و شدید نور خوردشید دور باشد. باید نورپردازی داخلی ساختمان طوری انجام شود که نور کافی برای تمام بخشها فراهم نماید.