قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

سؤال متداول «هزینه ساخت ساختمان سایت karaj-home اداری چقدر است؟ در سالهای نه چندان دور برای پوشش دهانههای بزرگ در ساختمانهای مورد اشاره از سازههایی به صورت خرپا استفاده میشد، لیكن امروزه استفاده از قابهایی با مقطع متغیر و اتصالات ممانگیر در ساخت این چنین سازههایی بسیار متداول است.استفاده از اعضاء با مقطع متغیر در قابهای صنعتی شیبدار این امكان را فراهم میكند كه در محلهایی كه دارای لنگرهای خمشی زیادتری هستند، ممان اینرسی بیشتر و در نتیجه اساس مقطع بزرگتری وجود داشته باشد. مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ایران این فناوری جدید ساختمانی را تائید کرده است و امروزه شاهد استفاده از سازه های سبک فولادی در ساختمان سازی مدرن هستیم. از پروژههای میرمیران میتوان به طرح مجتمع مسکونی ائل گلی در تبریز، طرح شهر جدید بهارستان، مجموعه ورزشی رفسنجان، طراحی سفارت ایران در فرانکفورت و بانکوک، طرح کتابخانه ملی ژاپن، طرح ساختمان استانداری تهران و طرح ساختمان کتابخانه ملی ایران اشاره کرد. از جمله این پروژهها میتوان به کتابخانه اسکندریه مصر، موزه ملی اسکاتلند، میدان ژاک کارتیه کانادا، کتابخانه کانسای ژاپن، طراحی شهری مونترال در سال ۲۰۰۰، بازسازی شهری سمرقند ازبکستان و طرح شهر جدید چانگلیوی چین اشاره کرد. سید هادی میرمیران در طول زندگی حرفهایاش جوایز زیادی کسب کرد که تقدیرنامه افتخار برای طرح کتابخانه ملی ژاپن، لوح تقدیر برای طرح بهسازی میدان کهنه و مسجد جامع عتیق اصفهان، دریافت نشان معماری ایران، طرح برگزیده در مسابقه بینالمللی موزه تاریخ کالیفرنیا و دریافت نشان معماری ایران از انجمن مفاخر معماری ایران از جمله آنهاست.

او در بیست و چهار سالگی و پس از فارغالتحصیلی از رشته معماری دانشگاه تهران در مسابقهای برای طراحی نمادی ایرانی اسلامی از «ایران مدرن» شرکت کرد و در این مسابقه برنده شد. پل طبیعت که توسط لیلا عراقیان طراحی شده در بین 5 انتخاب برتر 300 معمار جهان در مسابقه معمار شهری آمریکا سال 2015 قرار گرفت. داریوش بوربور را «پدر شهرسازی نوین» ایران میدانند و این نامگذاری بی دلیل نیست؛ داریوش بوربور در سال ۱۳۴۵ شورای عالی شهرسازی ایران را بنیانگذاری کرد و تا به حال طرحهای جامع شهری و منطقهای متعددی از جمله طرح جامعه منطقه نوشهر – چالوس، طرح جامع سراسری کرانه دریای خزر و طرح جامع منطقه آبادان – خرمشهر را ارائه کرده است.

صارمی که عضو هیئت امنای انجمن مفاخر معماری ایران بود پروژههایی مانند طراحی ساختمان سفارت ایران در الجزایر و آلبانی، تالار شهر کرمانشاه، آمفی تئاتر انستیتوی پاستور و مجموعه ساختمانهای شورای شهر مشهد را در کارنامه خود دارد. کامران دیبا کادر بزرگ و مجهزی را در دفترش برای طراحی این شهرک اختصاص داد و خود با عشق و علاقه­ی زیادی، تا جزئیاتی از جمله نام­گذاری معابر با نام­هایی از ادبیات ایران مانند شیرین و فرهاد و بلوار وصال را زیر نظر داشت. با ویکی ساختمون همراه باشید. از شرایط ورود به رشته عمران این است که به آن علاقه داشته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که حتما بر روی فعالیت کارکنان ساختمان، به درستی نظارت و کنترل داشته باشید. یک مهندس معمار، باید از وضعیت ایمنی سازه وکارگران، آگاه باشد و برای تامین امنیت هرچه بیشتر کارکنان ساختمان، تلاش کند. این پل با توجه به طراحیاش تنها به عنوان نقطه اتصال بین دو مکان به کار نمیرود، بلکه میتواند در جذب گردشگر از طریق چشمانداز طبیعی نیز کمک کند. چنانچه بیمه گذار ارزش ساخت اقلام مورد بیمه را به ارزش جایگزینی نوی مشابه همچنین بیمه کند درصورت بروز خسارت کلی به علت اصل غرامت از اصول بیمه، قیمت واقعی مورد بیمه (با احتساب عمر کارکرد) به بیمه گذار پرداخت می شود.

با توجه به سیاستهای عمرانی و سرمایهگذاریهای دولت برای احداث مسکن، راه، انواع: پل، سد، نیروگاه (عمدتاً هستهای، حرارتی و آبی) رفع نیازهای عمرانی در زمینه ایجاد تأسیسات آبی جهت تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاها و همچنین بازسازی مناطق آسیب دیده، اهمیت این رشته مشخص میشود. به اصرار دیبا محل احداث شهرک شوشتر نو از وسط صحرا به مجاورت شوشتر منتقل شد، چرا که میخواست شهرک نو بهنوعی ادامه و گسترش شهر موجود باشد. البته لازم به ذکر است با فاصله گرفتن از زمان دانشجویی و یا فارغ التحصیلی هم امکان یادگیری طراحی سازه وجود دارد ولی چون شخص مدتی از این مباحث دور بوده است قدری سخت تر این کار انجام شود چرا که ذهن پویایی زمان فارغ التحصیلی را ندارد. ما تمامی مواردی که میتواند در طوفان آسیب ببیند را لیست کردهایم و وظایف تمام دستگاهها را هم مشخص کردهایم مثلا وقتی طوفان میآید قبل از آن باید چه پیشگیریهایی انجام شود .باید بازرسیهای منظم صورت و درختان خشکیده قطع شوند به زودی از برنامه طوفان تهران رونمایی میشود. آن روز که دیبا بر انتقال پروژهی شهرک شوشترنو از میان صحرا به کنار شهر تاریخی شوشتر اصرار ورزید، میدانست چه مجموعهی ارزشمندی در این شهر حیات دارد، یعنی همان مجموعهی سازههای آبی شوشتر که بهعنوان بزرگترین موزهی آبی جهان مطرح است.

درسازههای بتن آرمه مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی وجود دارد، اما درسازههای فولادی درصورتیکه تمهیدات ایمنی لازم در آنها صورت نپذیرد در چند دقیقه ابتدایی حریق، شاهد تخریبهای بسیار سریع و غیرقابل جبران خواهیم بود که این مورد نیز مزیتی بسیار ارزشمند برای سازههای بتن آرمه به حساب میآید. قرار نیست سیاست جدیدی ایجاد کنیم بلکه مواردی که قبلا بوده و به هر دلیل با مشکلاتی روبهرو بوده و موانع را برطرف خواهیم کرد. در قرارگاه ایمنی از مسؤولین مربوطه دعوت میکنیم که حضور داشته باشند تا بتوانیم موانع را یک به یک برطرف کنیم.قوه قضائیه، سازمانهای مرتبط، شهرداری و تمامی واحدها که در امر ایمنی دخیل هستند دور یک میز مینشینند تا بتوانیم موانع را برطرف کنیم. بیلبوردهایی به رنگ بنفش که تمامی اقلام موردنیاز در رابطه با ساخت و ساز و ساختمان را در خود جای داده است و مخاطب را برآن میدارد که حتی اگر قصد خرید هم ندارد دست کم یکبار از این مجموعه بزرگ دیدن نماید. اتوکد به مدلسازی سه بعدی اشیاء و رنگ آمیزی آنها کمک می کند و باعث می شود تا سطوح مختلف برای تصویرسازی محصول نهایی واضح تر و آسان تر شود.

با این حال، این برنامه خیلی به کار مهندسان میآید زیرا به آنها اجازه میدهد تا مکان اجرای یک پروژه را از زوایای مختلف، ببینند. او کسی است که در زمینه ی معماری و طراحی و ساخت ساختمان های مسکونی و تجاری زیبا با سبکی مدرن و جالب توجه تاثیر بسیاری را در زیباسازی محیط این کلان شهر گذاشته است و به رویاها و تلاش های خود در این زمینه ادامه داده و همچنان موفق به پیشرفت در این زمینه و پدیدآورنده ی پروژه هایی عظیم بوده است. به نظر میرسد که در عصر پیشرفت و تکامل، ساختارهای جدیدی با مواد جدید ساخته شد که با محیط مطابقت نداشتند و درنتیجه به همان اندازه قوی نبودند. در طراحی این پل توجه به مسائل محیط زیستی اهمیت بالایی داشته و به همین دلیل به آن نام پل طبیعت داده شده است. تنها نکته ای که در طراحی ساختمان های ویلایی و یا یک طبقه باید در نظر گرفته شود این است که با توجه به عدم استفاده از باکس پله و آسانسور در این بناها و این که باید به طور مستقیم از قسمت حیاط (بناهای شمالی) یا از خیابان (در مورد بناهای جنوبی) وارد خانه شد، طراحی قسمت ورودی از اهمیت خاصی برخوردار است و باید برای آن حوصله، دقت و زمان زیادی در نظر گرفته شود.

این نقشه برای ساختمانی ۴ طبقه با مساحت ۱۲۰ متر به ابعاد ۸×۱۵ متر می باشد که شامل پلان تیپ طبقات، نما و برش ساختمان است. این ساختمان که توسط Oscar Neimeyer طراحی شده است 16 متر ارتفاع و 50 متر قطر دارد و دارای سه طبقه است. یا ایجاد هیجان بیشتر با استفاده از آن در ارتفاع برای کسانی که ترس از ارتفاع دارند و حالا مجبورند با دیدن زیر پای خود از روی شیشه رد شوند! تهران برنامه سناریومحور و مخاطرهمحور نداشته است در این سازمان به تدوین این برنامهها روی آوردهایم یکی از اقداماتی که در حال انجام آن هستیم برنامه طوفان است ما در سازمان مدیریت بحران وظایف متعددی داریم البته دستگاههایی هم در این زمینه مسؤول هستند.

البته این را هم بگویم که برخی از مالکان تکالیف خود را انجام میدهند این طور نیست که کار را رها کرده باشند و صفر تا صد کار قرار باشد توسط شهرداری انجام شود. در این بخش، به برخی از سوالات پرتکرار در رابطه با طراحی سازه های فولادی به طور خلاصه پاسخ میدهیم. لوس با فرهنگ معماری زمانهٔ خود چندان احساس نزدیکی نمیکرد و بیشتر هوادار آوانگارد اروپایی بود. این تصویری است از یک شهر ایرانی که هم کهن است و هم نوین، هم برخوردار از فرهنگ بومی و محلیست و هم فرهنگ جهانی» و در جای دیگر مینویسد: « اگرچه طرح شهرک شوشتر نو ملهم از امکانات و افکار مدرن است، اما گویا به گذشته و سنت محلی تعلق دارد و زمان ساخت آن مشخص نیست. وی در سال ۲۰۱۲ به عنوان یکی از چهرههای بزرگ فرهنگ و ادب ایران به کسب جایزه بیتا نائل آمد. او تحصیلات معماریاش را در دانشگاه هاوارد به سرانجام رساند و در سال 1345 به ایران برگشت.

یکی از آخرین کارهای دیبا در سال­های کاری در ایران، طراحی شهرک شوشتر نو بود که سرانجام دیبا را به آرزوی دیرین طراحی شهر و شهرسازی رساند و او توانست ایدههای شهرسازی خود را که جسته و گریخته در طرحهای دیگر معماریاش نمود یافته بود، در این پروژه به اجرا درآورد. از جمله عواملی که بر این درآمد تاثیر گزار است میزان توانایی، تسلط شخص بر آیین نامه ها و نرم افزارهای طراحی سازه و سرعت انجام پروژه است. به خاطر نسبت فامیلی نزدیکش با فرح دیبا، همسر پادشاه سابق ایران، پروژههای دولتی گوناگونی را از طریق دفتر مهندسین مشاور DAZ به انجام رساند.

در واقع دکوراسیون داخلی اتاق اداری با توجه به سلیقه مدیریت طراحی می شود. معماران معروف منطقه یک تهران : این حقیقت که معماری هنر است، اهمیت زیادی دارد چون دیدگاه های متمایز گوناگونی در این باره وجود دارند و تا اندازه بالایی سلیقه انسان، این مورد را اقامه می نماید. نحوه عملکرد FRP بدین صورت می باشد که پس از ایجاد ترک های برشی در دیوار، کرنش در ّFRP در آن منطقه افزایش یافته و نیروها به FRP منتقل می گردد. سید هادی میرمیران در ۲۹ فروردین ۱۳۸۵ و پس از ده سال مبارزه با سرطان درگذشت. البته عده زیادی هم هستند که ” هنر معماری” را با عنوان “دو وجهی” تعریف می کنند. البته بخشی از فضاهای داخلی دیگر این ساختمان هم برای بازدید عموم باز است.

دستگاهها و مالکان هم وظایفی برای ایمن سازی دارند و ما هم در شهرداری تهران قرارگاه ایمنی را تشکیل داده ایم و دبیرخانه این قرارگاه هستیم. بحث الزام مالکان به ایمنسازی ساختمانهای ناایمن از موارد دیگر است مالکان تکالیفی دارند. بخش سوم، نظارت است؛ یعنی اعضای ما که پروانه اشتغال دارند و در پایههای ۳، ۲ و ۱ ناظر بر اجرای با کیفیت ساختمان از نظر فنی و نیز رعایت مقررات ملی ساختمان، هستند حضور پیدا میکنند و در چهار رشته، ایفای نقش میکنند. و اما سوال سوم، نحوه اثرگذاری بر رفتار و سبک زندگی افراد است. سازه حکم اسکلت را دارد و بقیه مصالح ساختمانی سازه را در بر میگیرند و باعث تقویت آن میشوند. ریختن بتن باعث صرفه جویی در فضا می شود.4. همچنین افزودنی هایی را تولید نموده ایم که امکان ساخت انواع چسب پایه گچی و پایه سیمانی با بهترین کیفیت و کمترین هزینه را جهت اجرای دیوار های هبلکس، بتن سبک CLC ، دیوارگچی و … همچنین این شرکت آماده عقد قرارداد با شرکتهای دولتی و خصوصی در زمینه اجرا و نظارت پروژههای عمرانی مانند راهسازی، سدسازی، محوطهسازی و… وبسایت 808، شبکه اجتماعی مهندسان عمران و معماری کشور با افتخار میزبان برترین شرکت های فنی مهندسی، دفاتر خدمات طرح و مشاور و تامین کننده های محترم مصالح ساختمانی کشور در وبسایت خود است و از این رو میتواند به کاربران محترم وبسایت808 خدماتی را در قسمت های طرح و اجرا و تامین مصالح در حوزه ساخت و ساز توسط برترین های حوزه های مرتبط در کشور فراهم سازد.

انتخاب یک شرکت خدماتی نظافتی خوب از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. هزینه بالای متریال و نیاز به اجرای سریع برای مجریان و سازندگان بخش ساختمان باعث شده است که این روزها نمای شهری ساختمان ها از محبوبیت پایینی برخوردار باشد. در یک سازه مسکونی در بیشتر مواقع کارفرماها فقط به داشتن نقشه فاز یک اکتفا می کنند اما وقتی که کار به اجرا رسید، در صورتی که در محیط ها و فضاها طراحی داخلی از اهمیت بسیار خاصی برخوردار باشد، درخواست پلان فاز دو و همچنین دیتیل های اجرایی می کند. همچنین در خصوص انتقال پایتخت از تهران هم باید قوای سهگانه تصمیمگیری کنند ما در این زمینه تصمیمگیر نیستیم تا جایی که بنده شنیدم نظرات کارشناسی در این زمینه مطرح شده است.