قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان چند است؟می گفتند روزانه ۶ تا ۷ هزار تماس برای تغییر نام اکباتان به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران شده اما مردم این شهرک هم به نام شهرک خود علاقمند هستند و هم به مکان زندگی شان . عمر سکونت در این شهرک بالاست و معمولا کم تر ساکنان این شهرک به نقاط دیگر تهران کوچ می کنند .

یکی از دلایل آن امکانات این شهرک است و معمولا ساکنان آن برای رفع نیازهای روزمره ، تفریحی، آموزشی و درمانی و… نیازی به خروج از شهرک ندارند ، آپارتمان های آن مقاوم هستند و فضای سبز و آزاد زیادی هم در این محدوده وجود دارد .

ساختمان های اکباتان به مقاوم بودن در برابر زلزله معروف هستند برآوردها نشان می دهد که این بناها با وجود گذشت حدود نیم قرن از عمر خود، در برابر زلزله ای تا ۹ ریشتر مقاومت دارند با وجود آن که عمر آپارتمان های این شهرک بالای ۳۰ سال است اما به دلیل آن که عمر بلوک های مسکونی این شهرک تا ۳۰۰ سال هم تخمین زده شده هنوزاین شهرک خریداران خود را دارد.

فاز یک و سه این شهرک شباهت های زیادی به هم دارند و برخی از ساکنان قدیمی این شهرک معتقدند فاز دو محبوبیت کم تری نسبت به فاز یک و سه دارد .

قیمت آپارتمان و خانه در شهرک اکباتان بسته به اینکه در کدام فاز باشد و نورگیر و ویو واحد به چه صورت باشد و همچنین بسته به متراژ واحد متفاوت است.

به سوال بهترین جای شهرک اکباتان نمی توان جواب مشخصی داد زیرا بهترین از نظر هر کسی فرق دارد. بسیاری از مدارس شهرک اکباتان در فاز یک قرار دارند از این رو این زندگی در این فاز برای افرادی که دارای فرزند محصل هستند مناسب تر است .

برخی دیگر دوست ندارند درگیر مشکلات باز سازی شوند به همین دلیل فاز یک و دو را که قبل از انقلاب ساخته شده است را برای سکونت انتخاب نمی کنند و تر جیح می دهند در فاز ۳ ساکن شوند.

بررسی قیمت آپارتمان های این شهرک از سال ۹۹ نشان می دهد که در سال ۹۹ قیمت آپارتمان ها از متری ۲۰ میلیون تومان به حدود متری ۳۸ میلیون تومان رسیده است . اما در سال ۱۴۰۰ رشد قیمت متوقف شده و قیمت ها در حدود متری ۴۰ میلیون تومان باقی مانده است اما رشد قیمت ها در سال ۱۴۰۱ ادامه پیدا کرد و از متری ۴۰ میلیون تومان به ۶۰ میلیون تومان هم رسیده است .

هرچند که آپارتمان هایی در این شهرک برای فروش گذاشته شده که متری بیش از ۸۰میلیون تومان فایل شده اند .

فایل های پیشنهادی فروش در شهرک اکباتان

محله

متراژ(مترمربع )

سن بنا (سال)

قیمت کل (تومان)

شهرک اکباتان فاز ۲

۵۷

۳۰

۴میلیارد و ۵۰۰میلیون

اکباتان فاز ۲

۱۹۰

۳۰

۸میلیارد و ۳۰۰میلیون

اکباتان خ ریاحی

۱۳۳

۳

۷ میلیارد و ۷۱۴میلیون

اکباتان فاز ۳

۷۴

۳۰

۵ میلیارد و ۵۵۰میلیون

اکباتان فازیک

۱۸۸

۳۰

۱۵میلیارد و ۲۰۰میلیون

اکباتان بیمه یک

۸۰

نوساز

۴میلیارد و ۸۰۰میلیون

اکباتان فاز ۳

۱۳۵

۲۹

۷میلیارد و ۸۰۰میلیون

اکباتان فاز یک

۱۸۸

۳۰

۱۵ میلیارد

اکباتان فاز ۲ بلوک ۵

۶۵

۳۰

۵ میلیارد

اکباتان فاز ۲

۱۵۵

۱۵

۷میلیارد و ۵۰۰میلیون

بیشتر بخوانید:

۲۱۷ ۴۶


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1693818/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%A2%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%DA%A9%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA