قیمت خانه کلنگی در پایتخت متری چند است؟

متوسط مبلغ اجاره‌ی ماهانه به‌علاوه‌ی سه درصد ودیعه‌ی پرداختی برای اجاره‌ی یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در زمستان ١٤٠٠ از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۰۶ هزار و ۲۷۱ تومان با میانگین مساحت ٨١ مترمربع و متوسط عمر بنای ١٦ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ٢٢,٢ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥٦.٦ درصد، افزایش داشته است.

بیشتر بخوانید :

قیمت خانه کلنگی در پایتخت متری چند است؟

با توجه به این‌که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در مناطق شهر تهران باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح کل شهر می‌شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) که در آن، وزن با استفاده از سهم واحدهای مسکونی دارای سکنه محاسبه می‌شود، استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در زمستان ١٤٠٠ از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران، ۵۲ میلیون و ۱۷۴ هزار تومان با میانگین مساحت ٢٣٨ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ٤.٨ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٧.١ درصد افزایش داشته ‌است.

بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف هستند مشخصات کلیه‌ معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه‌ اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت کنند.

خانه کلنگی در پایتخت متری چند؟

در آخرین گزارش رسمی منتشر شده از سوی مرکز آمار، با عنوان نتایج طرح گردآوری اطلاعات قیمت و اجاره مسکن شهر تهران در زمستان ١٤٠٠، آمده است که متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در زمستان ١٤٠٠ از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران، ۵۲ میلیون و ۱۷۴ هزار تومان با میانگین مساحت ٢٣٨ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ٤,٨ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٧.١ درصد افزایش داشته ‌است.

خانه کلنگی در پایتخت متری چند؟

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در زمستان١٤٠٠ از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۳۶ میلیون و ۷۷۱ هزار تومان با میانگین مساحت ٨٦ مترمربع و متوسط عمر بنای ١٣ سال بوده است که نسبت به فصل قبل ٩.٨ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ١٤.٥ درصد، افزایش داشته است.

خانه کلنگی در پایتخت متری چند؟

بر اساس آمارهای رسمی منتشر شده توسط مرکز آمار ایران، قیمت زمین یا ساختمان مسکونی کلنگی در تهران با افزایش حدود پنج درصدی نسبت به پاییز سال گذشته مواجه شده است.

۲۲۰ ۴۶


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1668648/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%DA%A9%D9%84%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA