مترو به خاک سفید می‌رسد

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، توسعه شرقی خط چهار یکی از پرتقاضاترین درخواست‌های شهروندان از مدیریت شهری پایتخت طی سال‌های اخیر بوده و پیش بینی شده در افق ۲۰ سال آینده، حدود ۲۵ درصد از کل مسافران خط چهار مترو مراجعانی باشند که از ایستگاه‌های بخش توسعه شرقی آن استفاده خواهند کرد.

علیرضا زاکانی نیز در این مراسم، با ابراز خشنودی از انعقاد این تفاهم نامه ضمن تشکر از اقدامات بنیاد مسکن در حوزه های مختلف شهرداری تهران اظهار داشت: موضوع حمل و نقل موضوعی جدی برای مدیریت شهری است و مدیریت شهری بیشترین بخش اعتبارات سال آینده را به حمل و نقل عمومی اختصاص داده است و قطعا در حوزه حمل و نقل، ستون فقرات مترو خواهد بود.

در طرح نهضت ملی مسکن نیز  اجرای سالیانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرها و روستاها به بنیاد مسکن محول شده که تاکنون ۳۲۷ هزار واحد به مرحله اجرا رسیده است.

از طرف دیگر بنیاد مسکن از حدود ۱۵ سال قبل با شهرداری تهران در زمینه ساخت مترو همکاری می کند که روز گذشته در قالب تفاهم نامه که بین شهرداری تهران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد، فاز دوم پروژه مسیر توسعه شرقی خط چهار مترو از شمال تقاطع بزرگراه‌های شهید سلیمانی و شهید باقری تا میدان رهبر در محله خاک سفید وارد مرحله اجرایی شد. طول این مسیر پنج کیلومتر است و پنج ایستگاه را شامل می‌شود.

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی علاوه بر ساخت و نوسازی واحدهای مسکونی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر از حدود ۱۵ سال قبل در اجرای پروژه مترو با شهرداری تهران همکاری می کند.

اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آئین انعقاد تفاهم‌نامه برای توسعه شرقی خط پنج متروی تهران با اعلام اینکه تا پایان سال عملیات اجرایی ایستگاه پروانه را تمام می‌کنیم و تحویل شهرداری تهران خواهیم داد افزود: عملیات اجرایی ادامه خط ۴ با قراردادی به مبلغ ۴۵۰۰ میلیارد تومان ظرف ۲۴ ماه آینده انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، ۴۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور وجود دارد که به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی و با اجرای طرح هادی تاکنون واحدهای مسکونی ۲۱ هزار روستا نوسازی و مقاوم سازی شده و شامل ۵۲ درصد خانه‌های روستایی کشور می‌شود. بنیاد مسکن قصد دارد تا سال ۱۴۱۰ کل خانه های روستایی را مقاوم سازی کند.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401112620388/%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%DA%A9-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%D8%AF

وی هچنین خاطرنشان کرد: قدمت همکاری بنیاد مسکن با شهرداری تهران در ساخت مترو به ۱۵ سال رسیده است.