مدیریت پروژه ساخت و ساز و مدیریت پروژه ساختمانی چیست؟

با اینکه مهندسی معماری را در زیر مجموعه ریاضی و فیزیک قرار میدهند اما این رشته در واقعیت دارای دو جنبه هنری سایت karaj-home و فنی است. اینمجموعه مسکونی که در فضایی بالغ بر ۱.۵ میلیون متر مربع ساخته شده دارای پارک و فضای سبز بسیار زیبایی درون خود می باشد. برج سوزن فضایی سیاتل، یک برج تفریحی و دیدبانی است که به مناسبت نمایشگاه جهانی در سال ۱۹۶۲ ساخته شده و طراحی آن، ترکیبی از ایده هایی است که توسط معماران ادوارد ای. در مقابل آن، طراحی داخلی بیشتر مربوط به ایجاد فضایی با اوج جذابیت برای کاربر، مدیریت فضا و زیبایی فضای، ارتقا عملکرد فضای داخلی است که از دکوراسیون همراه با روش استفاده هوشمندانه از عناصر ساختاری به دست میآید.

اما رشته مهندسی عمران بیشتر بر روی مسائل فنی ساخت و ساز تاکید دارد. با این شبكهها میتوان فضای زیادی را بدون قرار دادن ستونهای میانی پوشش داد؛ ولی باید سعی نمود كه ستونها كمتر حذف شوند زیرا با حذف ستونها هزینه سازه بیشتر میشود و سازه طراحی شده غیر اقتصادی میشود و با توجه به اینكه نیمی از هزینههای سازههای فضاكار را پیوندها تشكیل میدهند این نوع سازهها اغلب غیر اقتصادی است. مهمترین اصل در سامانه پروژههای در حال ساخت گلدن سازه حفظ کیفیت و دقیق بودن اطلاعات ساختمان در حال ساخت و شماره تماس سازندههای ارائهشده است ما بهخوبی میدانیم که اطلاعات دقیق و بروز بازدهی شما مشتریان گرامی را بسیار بالا برده و هزینههای شمارا نیز کاهش میدهد.

در وهلهٔ اول باید برای ساختمانها خروجیهای اضطراری طراحی شود. این بنا، توسط یک معمار کانادایی-آمریکایی به نام فرانک گری طراحی شده و در سال ۱۹۹۷ توسط پادشاه خوآن کارلوس اول اسپانیا افتتاح شد. این معبد، در حدود سال ۱۲۵۰ میلادی توسط پادشاه ناراسیمهادوا اول از سلسله ای مربوط به شرق رود گنگ ساخته شده است. موزه هنر سائوپائولو، یک موزه مهم و معروف در سائوپائولو، واقع در خیابان پائولیستا می باشد که ساختمان اصلی آن، با ساختاری بتونی و شیشه ای در سال ۱۹۶۸ توسط لینا بو بردی طراحی شده است. خانه آبشار، خانه ی شخصی است که معمار معروف آمریکایی، فرانک لوید رایت، در سال ۱۹۳۵ در پنسیلوانیای آمریکا طراحی کرده است. معمار سوئیسی، لو کوربوزیه و پسرعمویش «پیر ژانره»، مسئول طراحی این ساختمان باشکوه بودند. معماری این ساختمان برخلاف سایر معماری های روسیه به سبک شعله های یک آتش بزرگ طراحی شده است و از سال ۱۹۹۰ به عنوان بخشی از کرملین قرارگرفته است. این کاخ، اولین کاخ ساخته شده در این محل نیست؛ اولین کاخ در قرن یازدهم ساخته شد و تا سال ۱۵۱۲ اقامتگاه اصلی پادشاهان انگلستان بود تا اینکه بخش بزرگی از آن براثر آتش سوزی از بین رفت.

این برج دیدبانی با ۱۸۴ متر ارتفاع، ۴۲ متر عرض و ۸۶۶۰ تن وزن، علاوه بر داشتن ۲۵ میله برق گیر، می تواند در مقابل وزش باد ۸۹ متر بر ثانیه یا ۳۲۰ کیلومتر در ساعت و همچنین زمین لرزه هایی به بزرگی ۹.۱ ریشتر مقاومت کند. اندازه اتاق های تیمی یا گروهی بستگی به تعداد افراد استفاده کننده، ترکیب بندی مبلمان و تجهیزات و نوع فضاهای ملاقات و گردهمایی دارد. انتخاب مبلمان اداری مدرن تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی معماری داخلی ساختمان دارد . یکی از وسایل موجود در دکوراسیون ساختمان اداری، و البته هر ساختمان دیگری مبلمان است. وزارت مسکن و شهرسازی حدود صلاحیت و میزان ظرفیت اشتغال به کار دفاتر مهندسی در هر رشته را در فرمهای متحدالشکل درج و مراتب را به مرجع صدرو پروانه ساختمان اعلام مینماید. توجه داشته باشید جهت عضویت در سازمان نیاز به آزمون یا گذراندن سنوات نیست ولی برای اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسی میبایست با توجه به ضوابط در آزمون نظام مهندسی شرکت نمایید و پس از تعیین صلاحیت از مزایای آن بهرهمند شوید.

در معماری پارامتریک به جای استفاده از یک یا چند حجم هندسی (مكعب، استوانه و…) با فرم هابی متغیر و انعطاف پذیر کار می شود. این ساختمان در سال ۱۹۷۳ و در بندرگاه بنولونگ پوینت افتتاح شده که هرساله میزبان بیش از ۸ میلیون نفر بازدیدکننده ای می باشد که برای تماشای بیش از ۱۵۰۰ اجرای سالانه ای که در تالار برگزار می شود، می آیند. این مرکز، سی ویک فضای داخلی و خارجی دارد و سالانه میزبان حدود ۵ میلیون بازدیدکننده می باشد. از این رو چنین عامل تعامل فضای اقامتی با شهر می باست، ظاهری دلچسب و پویا از وجه بیرون نیز داشته باشد.

بدنه اصلی ساختمان، توسط دو تیر جانبی در فضای آزاد ۷۴ متری پشتیبانی می شود. برج خلیفه، بلندترین سازه و آسمان خراش ساخته شده به دست انسان است که با ۸۲۸ متر ارتفاع، ساخت آن در سال ۲۰۱۰ به پایان رسید. این گنبد، در حرمین شرفین در شهر قدیمی اورشلیم واقع شده است و ساخت آن، به عنوان یک زیارتگاه اسلامی است در ۹۶۱ تا ۹۶۲ میلادی به پایان رسید. برای اینکه بدانید چه زمانی از معمار داخلی کمک بگیرید یا نیاز به یک طراح داخلی دارید باید به نیازتان نگاه کنید تا بدانید از کدام یک از این متخصصان کمک بگیرید. این ساختمان، در محل عمارت قصر سفید یا سرخ قرار دارد که در سال ۶۳۷ در بالای تپه سرخ ساخته شده است. کلیسای واسیلی مقدس مسکو که به عنوان کلیسای جامع سنت باسیل نیز شناخته می شود، در میدان سرخ مسکو واقع شده و به عنوان شناخته شده ترین و قابل تحسین ترین ساختمان روسیه، نماد این کشور نیز محسوب می شود. نمایی که در آن المان ها همگی وظیفه خود را به عهده داشته و در هر طراحی این المان ها را شاهد خواهیم بود. بعدها، هر رئیس جمهور بخش های محل کار خود را مجدداً طراحی کرد.

میکل آنژ ۱۱۰۰ مترمربع از سقف نمازخانه را در سال های ۱۵۰۸ تا ۱۵۱۲ میلادی نقاشی کرد که این شاهکار هنری، هرساله بیش از پنج میلیون بازدیدکننده را به کلیسا جذب می کند. به عنوان مثال مهندس معمار میتواند ظاهر ورودی ساختمان را طراحی کند و آن را برای رسیدن به بهترین شکل برنامه ریزی کند. برج شارد، برجی هرمی شکل در لندن است که توسط معمار ایتالیایی، رنزو پیانو، طراحی شده و با ۳۱۰ متر ارتفاع، بلندترین برج اتحادیه اروپا و چهل و ششمین ساختمان بلند دنیا می باشد. در سال ۱۹۰۹ و زمان ریاست جمهوری ویلیام تل، بال غربی ساختمان گسترش بیشتری یافت و اتاق کار رئیس جمهور امریکا (که بیضی شکل است)، به مجموعه اضافه شد. کاخ سفید، محل کار و اقامتگاه رسمی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در واشنگتن دی سی می باشد که بنای آن، یکی از مشهورترین ساختمان های تاریخی در جهان محسوب می شود. ازآنجایی که تراکم در عمارت اجرایی بسیار زیاد بود، رئیس جمهور تئودور روزولت، تمامی کارهای دفتری خود را به بخش تازه ساخت بال غربی ساختمان در سال ۱۹۰۱ منتقل کرد. کار معماری کاخ جدید، نصیب سِر چارلز بری شد و او این بنا را با شیوه ی معماری نئوگوتیک بازسازی کرد.

سالانه بیش از دو میلیون گردشگر از این معبد بازدید می کنند که این میزان بازدید، تأثیر مثبتی در تأمین هزینه ها برای بازسازی داشته است. استفاده میشوند. در این سطوح (سطوح هوشمند) که عموماً فوق آب دوست و یا فوق آب گریز هستند واکنشها بر روی سطح صورت میگیرد. در روش قالب عایق ماندگار یا ICF سازه کاملاً بتنی و دارای دیوارهای بتن مسلح باربر بوده که جنس قالب دو طرف دیوار از جنس پلی استایرن می باشد. این مسجد، همچنان به کارکرد مذهبی و آیینی خود ادامه می دهد و دارای ۵ گنبد اصلی، ۶ مناره و ۸ گنبد کوچک تر است.

دانشجویانی که از زیرشاخه فنی و حرفهای و همچنین کار و دانش وارد دانشگاه میشوند اغلب در مقطع هنرستان با دروس اولیه معماری آشنایی نسبی پیدا کردهاند و ورود به دانشگاه و رشته معماری برای آنها تازگی آنچنانی نخواهد داشت، ولی برای دانشجویانی که از رشته ریاضی و فیزیک وارد رشته مهندسی معماری میشوند، مباحث دارای تازگی و جنبههای جدیدی خواهند بود. این قلعه، همچنین در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد. این مجموعه معبد در کامبوج واقع شده است و قبل از تبدیل شدن به یک معبد بودائی در قرن دوازدهم، به عنوان یک معبد هندو ساخته شده بود. تالار اپرای سیدنی، یکی از متمایزترین بناهای قرن بیستم ازلحاظ هنر معماری بشمار می رود که توسط معمار دانمارکی اش، یورن اوتزونپس، بعد از برنده شدن در مسابقه بین المللی طراحی، ساخته شده است.

به آژانس املاک دولتی تحویل داده شد، به ویژه برای تبدیل شدن به یک مرکز منطقه ای جدید برای درآمد و گمرک. ایجاد تراس هایی با ارتفاع دو طبقه که به هم مشرف نباشند چالشی بود که جداره بیرونی پروژه را به تراس هایی پلکانی شکل تبدیل کرد که پاسخی به تناسبات خوابیده ی نما نیز بود. از مهمترین این نرمافزارها میتواند به اتوکد، Arc GIS، STAAD Pro، Google Earth و میکرواستیشن اشاره کرد. مدیریت پروژه ساختمانی میتواند در طول عمر یک پروژه با انواع مختلفی از رشتهها ارتباط برقرار کند؛ از معماری گرفته تا کارهای عمومی و برنامهریزی شهری.

این کار سبب میشود تا احتمال خوردگی پیها و فرسایش آنها به حداقل ممکن برسد. بهترین نرم افزار طراحی ساختمان این امکان را به مهندسین معمار می دهد تا بتوانند طرح هایی با کیفیت طراحی کنند و آن را در کوتاه ترین زمان به کارفرمایان خود ارائه بدهند. معمار ایرلندی این ساختمان، جیمز هوبان بود که طراحی آن را بر پایه معماری نئوکلاسیک پیاده کرد. طراح معبد لوتوس فریبزر صهبا – معمار نامآشنا و موفق ایرانی- است که برای طراحی و ساخت این نوع از ساختمانهای عجیب جوایز معتبر گوناگونی دریافت کرد. باید یادآوری کرد که سازمان نظام مهندسی ساختمان یک سازمان غیردولتی است و متعلق به مهندسان هر استان و شکلگیری آن براساس یک فرآیند انتخاباتی است. این رشته به نحوه طراحی و ساخت ساختمانهای مختلف، پلها، سدها، محلهای انتقال آب و فاضلاب، جادهها و هر سازه عمرانی دیگری میپردازد. ایجاد یک مسکن با الگوی جدید و مناسب، ایجاد مجتمع مسکونی شاخص، ایجاد الگوهای جدید و افزایش تراکم ساختمانی از جمله اهدافی است که در این فایل بطور کامل بیان شده است. این برج، با ۱۶۳ طبقه، محل هتل آرمانی، آپارتمان های مسکونی و دفاتر تجاری متعددی است.

ساخت این سازه در سال ۱۹۰۲ به پایان رسید و در زمان خودش با فقط ۲۰ طبقه، یکی از بلندترین ساختمان های شهر نیویورک بود. گائودی، این پروژه را به دست گرفت و کمتر از یک چهارم آن را تا قبل از مرگش در سال ۱۹۲۶ به پایان رساند. این انحراف، به تدریج تا اواخر قرن ۲۰ و اوایل قرن ۲۱ باوجود تلاش فراوان برای خاک برداری زیربنا افزایش یافت. سابقه طولانی یزد در هنر معماری و بناهای الهام بخش فراوان موجود در سطح استان هم، در این موفقیت بیتاثیر نبوده است. 198 به شرح زیر در هیئت مدیره تهیه و در تاریخ 30/ 07 / 1392 در 120 بند و 16 تبصره به تصویب مجمع عمومی مجتمع رسیده و از آن تاریخ به مدت نامحدود لازم الاجرا می باشد.