مراحل ساخت ساختمان از صفر تا صد

امکان استفاده از پوشش نانو نمای ساختمان بر روی سطوح مختلف امکان پذیر می باشد. بکارگیری نانو نما برای ضد آب کردن نما نیز ایده قابل قبولی می باشد. علاوه بر آب قابل شرب داخل ساختمان، یک لوله کشی مخصوص دیگر برای آب شستشو در توالت، سینک، و غیره وجود دارد که از فوندانسیون به داخل چارچوب بندی ساختمان کشیده و در طی مراحل داخلی ساخت نصب می شود. همچنین این خاصیت هنگام نماسازی بر روی بتن قدیمی کاربرد دارد. از دیگر موارد کاربرد چسب بتن جهت آب بندی بتن مخازن، استخر های بتنی، ترمیم آسیب دیدگی بتن یا اغلب سازه های بتنی مانند کانال های آب، کف سالن های صنعتی، باند فرودگاه ها، سد ها، پایه پل ها و ستون ها.

راحتی استفاده و سبکی ورق های فولادی نازک فرم داده شده درحالت سرد اصلی ترین مزیت سیستم های سازه ای فولادی سبک به شمار می رود. تیر یک عنصر خمشی در سازه است که با دیگر اجزا ترکیب شده و سازه را تشکیل میدهد؛ صفحه ستونها، کف پلهها و ورقهای باربر نیز عضو کوچکی از تیر به شمار میروند. طراحی اتاقهای سه ردیفه و منظم مخصوص ساختمانهای اداری و مرتفع است. غافل از اینکه نمیتوان این روش ها را برای ساختمان های بلند استفاده کرد و احتمال ناپایداری سازه های مرتفع با این روش ها بسیار زیاد است. به همین جهت شناخت خصوصیات افزودنی های بتن و همچنین اطلاع از قیمت و هزینه افزودنی های بتن برای انتخاب بهترین و مناسب ترین و کاربردی ترین افزودنی بتن در امر کار با بتن برای یک مهندس سازه امری مهم و ضروری است. آنچه که امروزه شاهد آن هستیم تقلید نماهای ساختمان از یکدیگر است. آنچه که امروزه در طراحی نمای اکثر ساختمان ها مشاهده می کنید نورپردازی است. در داخل بنا به منظور تفکیک فضاهای از پوششهای گیاهی استفاده شده است. چسب سیمان سفید از تراوش آب جلوگیری کرده و مانع تفکیک دانه های ریز و درشت می شود و برای آب بندی بتن بکار می رود.

فومها نیز بر حسب نوع کاربری و محل مورد استفاده به شاخههای گوناگونی مانند پلی اورتان، پلی استایرن، پشم سنگ، پشم شیشه و پلی پروپیلن تقسیم بندی میشوند. توجه به نوع کاربری فضا نیز از جمله مواردی است که در طراحی نما باید بدان توجه شود. استفاده از ملات ضد اسید در محیط های صنعتی برای نصب و بند کشی کاشی ها بسیار مهم است. برای نصب سرامیک و کاشی و سنگ بر روی سطوح سنگی ، کاشی ، سیمان ، بتن ، گچ ، درای وال ، ورق آزبست ، دیوار سرویسهای بهداشتی ، آشپزخانه ها ، نمایشگاه ها ، راه پله ها، لابی ها، راهروها ، اتاقهای بیمارستان ها.

در واقع نما قسمتی از ساختمان است که در معرض دید عموم قرار دارد، از این رو از طرفی وجهه اجتماعی و از طرفی دیگر سلیقه ساکنین ساختمان را به نمایش می گذارد. همیشه باید بین حریم خصوصی ساختمان و فضای بیرون آن مرز مشخصی باشد و از ایجاد نماهای برون گرایی که حریم افراد را در معرض دید قرار می دهند، پرهیز گردد. نمای ساختمان باید به گونه ای باشد که با نگاه اول به آن بتوان نوع کاربری آن را حدس زد. ایجاد یک نمای متناقض و ناهماهنگ با سایر نماها چهره شهر را بهم ریخته و جلوه ناخوشایندی به آن می دهد. نمای رومی ساده نیز از پر طرفدارترین نماها می باشد. بنابراین فضای مورد استفاده کاملا پر می شود. از مهمترین چالش ها در طراحی پلان نورگیری فضاها از جمله فضای نشیمن و آشپزخانه و هم چنین کیفیت بصری برای ساکنین بوده است بنابراین سعی بر آن بود که تمامی واحدها نور اصلی خود را برای نشیمن و آشپزخانه از بازشوهای رو به حیاط جنوبی و گذر شمالی بگیرند و ترجیحا نورگیری اتاق خواب ها که در شب استفاده می شوند از نورگیر ها تامین شود این اتفاق حتی در واحدهای تک خوابه نیز اتفاق افتاد چون معتقد بودیم دسترسی به منظره از داخل به بیرون تنها از طریق بازشو مهیا می گردد و نورگیر چنین قابلیتی ایجاد نمی کند.

ماده ۱۷- هر سازمان استان دارای یک شورای انتظامی متشکل از یک نفر حقوقدان به معرفی رئیس دادگستری استان و دو تا چهار نفر مهندس خوشنام که به معرفی هیات مدیره و با حکم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسان ساختمان برای مدت سه سال منصوب می شوند خواهد بود و انتخاب مجدد آنان بلامانع است. نقشه های اولیه ی معماری جهت فراهم کردن نقشه های فاز یک ساختمان برای نقشه کش فراهم می شود. عمده مصرف چسب بتن آب بندی در استخر، سر ستون، فونداسیون، ضد آب کردن چسب های کاشی خمیری و پودری و چسب های سنگ آنتیک جهت استفاده در سرویس های بهداشتی، ملات های سیمانی، نمای ساختمان، آب نما، نماهای بارانگیر، چاله آسانسور، انواع سقف (سیمانی، سنگی، آجری، سفالی، ایرانیت سیمانی و…)، محوطه سازی، ساخت و آب بندی انواع بلوک، جداول، موزاییک و تمامی سازه هایی که در مجاورت مستقیم با آب، رطوبت، عوامل جوی و UV خورشیدی هستند استفاده می شوند و بهترین جایگزین برای مواد نفتی، قیر و گونی، ایزوگام و پوشش های قدیمی است.

هر ساختمان با توجه به نوع کاربری خود دارای لوله سایت karaj-home کشی متفاوت است… هم چنین هماهنگی درب ورودی با نما نیز از دیگر نکاتی است که باید بدان توجه شود. هماهنگی با تاسیسات و عدم اخلال در اجرای تاسیسات حرارتی، برودتی و الكتریكی. در کل ظاهر یک بنا باید با ساختمان های مجاور همخوانی و هارمونی داشته باشد. پروژه شما باید با بودجه همخوانی داشته باشد، زیرا در غیر این صورت ممکن است در طول اجرای پروژه با مشکل مواجهه شوید. از اواسط ده ۶۰ فعالیتهای ساختمانی در کلیه قسمتها آغاز و متعاقب آن کارخانجات تولید مصالح ساختمانی تجدید حیات نموده و در پی آن شرکت شیمی ساختمان توانست گام بزرگی برداشته بطوریکه در حال حاضر در پروژه های بزرگ عمرانی مشارکت و فعالیت قابل قبول داشته است. در حال حاضر دادستانی به بحث ساختمانهای ناایمن ورود کرده و در حال بررسی پروندهها هستند. در عصر حاضر طراحی نمای ساختمان جزء اولویت های پیمانکاران و معماران محسوب می شود. سبک­های طراحی نما به دو دسته­ی کلی نمای مدرن و نمای کلاسیک تقسیم می­شوند. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن پرداختیم، معرفی انواع نما در طراحی ساختمان می باشد. هر چه فرد دارای مدارک بالاتر تحصیل و مهارت کاری بیشتری باشد، به مراتب راحت تر شغل پیدا می کند.

بنابراین استفاده از پوشش های نانو روی نمای ساختمان باعث افزایش طول عمر ساختمان می شود. برای مثال استفاده از پوشش نانو آجر نما، استفاده از نانو بر روی سطوح سنگی و سنگ های گرانیت امکان پذیر می باشد. علاوه بر ورزشگاه آزادی او طراحی ساختمانهای پرشماری را بر عهده داشته که از میان آنها میتوان به ساختمان شرکت نفت، مسجد دانشگاه تهران، ساختمان وزارت کشاورزی و وزارت کار و وزارت پست و تلگراف و تلفن، فرودگاه مهرآباد، کاخ مادر سعدآباد، کاخ نیاوران، ساختمان اداری صدا و سیما، موزه فرش تهران و ساختمان بورس تهران اشاره کرد. این واحد وظیفه تحقیق و توسعه محصولات شرکت را بر عهده دارد. نمای ساختمان بر بدنه خیابان ها و چهره کلی شهر بسیار اثرگذار است، به همین دلیل هر گونه ناسازگاری بین نماها، کلیت نمای شهر را زیر سوال خواهد برد. نمای ساختمان نقش مهمی در زیبایی شهر و محله ایفا می کند. در کنار اجرای یک طراحی زیبا، نورپردازی نما نیز می تواند به زیبایی هرچه تمام تر نمای ساختمان و نمای خانه کمک کند.

در کنار این بایستی فرد به مباحث مربوط به ساخت و ساز و جنبههای فنی ساختمان نیز علاقهمند باشند. گاه تحت فشار قرار بگیرد، به دلیل اینکه بخواهد حق و حقوق خودش را از کارفرما بگیرد؛ بنابراین، به دلیل عمل کردن به بخش ارجاع کار و معرفی ناظرین، عملا رابطه مالک و ناظر را قطع و از این دید، آن هدف قانونگذار را تأمین کردیم که در واقع رابطهای بین مالک و ناظر از جهت مالی نیست و ناظر مستقل از مالک انتخاب میشود و کارها را پیگیری میکند و در واقع به آن وظایف قانونی خودش ـ که نظارت بر عملکرد درست عوامل ساختمان است، در اجرا و رعایت استانداردها در استفاده از مصالح همه را کنترل میکند و اگر لازم باشد ـ رعایت نشود ـ توقف کار میدهد و مانع میشود که یک ساختمان از ابعاد گوناگون غیر فنی ساخته شود. سازمانهای یاد شده غیر انتفاعی بوده و تابع قوانین و مقررات عمومی حاکم بر مؤسسات غیر انتفاعی میباشند. از آنجا که ساختمان های اداری ممکن است در هر نقطه ای از شهر واقع شده باشند؛ باید قوانین و مقرراتی را برای نصب تابلو، رعایت کنند. در نتیجه دریافت بیمه آتش سوزی مسئولیت مدیر ساختمان بوده و عدم دریافت آن از اشتباهات حقوقی مدیر ساختمان خواهد بود و در صورت بروز حادثه باعث ایجاد مشکلات حقوقی متعدد از جمله جبران خسارت های حاصله برای او خواهد شد.

در سبک اداری لاکچری اصولا رنگهای طلایی به چشم می خورند و درخشش و براق بودن این رنگ ها می تواند فضای کلاسیک را بیشتر در ذهن افراد تداعی کند. مجموعه معماری گرایش معماری-معماری: این گرایش بیشتر به طراحی فضاهایی برای انسان و مطالعه روی ارتقای کیفیت معماریهایی که در حال انجام است میپردازد. این برداشت بیشتر از سوی معماران صورت میگیرد. مگر اینکه از همان ابتدا آن را به صورت دو خوابه در نظر بگیریم. این سخن بیوجه نیست اما در کنار آن باید توجه داشت که امکان ساخت سقف تخت در گذشته وجود داشته است و اولین سقفهای بهجا مانده از دههزار سال پیش و سقفهای مربوط به کاخها مثل تخت جمشید، سقفهای تخت بودهاند. نکته دیگر در طراحی نمای ساختمان تلفیق فرم و عملکرد است. یک سازه بزرگ دیگر نمیتواند طراحی یک شخص باشد بلکه باید کار تیم پرتلاشی باشد. اقلیم منطقه از دیگر مواردی است که باید در طراحی نما مورد توجه قرار گیرد.

در واقع نور به نما هویت می بخشد و آن را متمایز و برجسته نشان می دهد. کلیسای سیستین، یکی از برجسته ترین و باشکوه ترین بناهای مذهبی در جهان به حساب می آید. افزودنی بتن به موادی گفته می شود که به جز آب، مصالح و سیمان هیدرولیکی می باشند و به صورت افزودنی هایی همچون مقاوم کننده فیبری و یا تفاله ای به عنوان بخشی از بتن و یا ملات و یا پوزولانها مورد استفاده قرار می گیرد و در جهت قرار دادن و بالا بردن خاصیت های بتن به منظور دستورالعمل های کاربردی در امر بتن و نیز با شرایط خاص مورد کاربرد قرار می گیرد. از بدو امر بعلت عدم شناخت سازندگان ساختمان مصرف مواد شیمیایی شاختمان در ساختمانهای معمولی کاربری چندانی نداشت ولذا عمده فعالیت ما در پروژه های بزرگ صنعتی و صنایع نظامی بود.عدم وجود پرسنل اجرایی ماهر جهت بکارگیری محصولات در پروژهای فوق باعث گردید که در امر پرورش و آموزش نیروهای ماهر برنامه ریزی نموده بطوریکه برای جلب رضایت مدیران پروژه ها در بیشتر موارد بعنوان پیمانکار و مجری محصولات مشارکت مستقیم نمودیم. با این حال اگر از انواع سازه های سبک ساختمانی استفاده میکنید به یاد داشته باشید که برای اجرای: دیوارپوش، نما ساختمان و غیره نیز باید از متریالهای سبک و نوین استفاده کنید.

از گذشته از دربهایی با متریال چوب و آهن استفاده فراوان میشده که با گذشت زمان و پیشرفت علم بشری در پی ابداع ابزار و لوازم جدید برای ایجاد دکوراسیون نوین استفاده از درب شیشهای در بین معماران و سازندگان رشد فراوانی یافت. مهم ترین کاربرد چسب بتن برای افزایش میزان چسبندگی بتن تازه برای چسبیدن به بتن قدیمی در پروژه های تعمیراتی است که میزان چسبندگی بتن را با سطح قدیمی بسیار افزایش می دهد. این نرم افزارها برای پروسه طراحی مشکل ایجاد می کنند زیرا جواب درست و مناسبی در اختیار مهندس طراح به هنگام طراحی نمی گذارند.

به منظور جبران خسارات ناشی از جنگ در بخش مسکن نیاز به ساخت سریع چهار میلیون واحد مسکونی بود که بازسازی مجدد خانه های ویران شده با روش سنتی معادل با صرف زمانی در حدود ۱۵۰ سال برای تولید الوارهای چوبی لازم جهت ساخت بود. هزینه کردن پول نقد برای پروژهها امری عادی است و در برخی موارد میتواند باعث ضرر دهی یک شرکت شود. البته ممکن است یک خانواده، نیاز داشته باشند تا از یک اتاق به عنوان اتاقخواب کودک یا عضو دیگری از خانواده استفاده کنند که از این لحاظ باز هم بهتر است اتاقها را با اندازه استاندارد در نظر بگیریم. در طراحی این سبک از مصالحی هم چون سنگ تراورتن، گرانیت و مرمر استفاده می شود.