مقاله در مورد معماری ساختمان

روند کار در مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM به این صورت است که ابتدا کارشناسان و متخصصان مختلف طی جلسات متعددی با کارفرما و تیم بهر برداری، نیاز سنجی ساختمان را انجام میدهند و در قالب یک فایل IFC که یک استاندارد جهانی برای اشتراک گذاری و مبادله اطلاعات و انتقال دادهها و برنامههای تنظیم شده مدلهای BIM مربوط به ساخت و ساز است جمع آوری کرده و در دسترس تیمها و متخصصان مختلف قرار میدهند که باعث هماهنگی و ایجاد تعاملی بین گروههای مختلف شده و هر گروه به نتایج و فعالیتهای گروههای دیگر تیم دسترسی پیدا میکنند تا در صورت تداخل و بروز مشکل در هر قسمت پروژه، سریعا رفع بشود بعد از اتمام روند طراحی پروژه شبیه سازی شده و مقاومت استاتیکی و دینامیکی سازه ، سیستم حرارتی و برودتی ، تهویه و سیستمهای برقی آنالیز و بهینه سازی میشود و بعد از این که لیست تمامی متریال و تجهیزات مورد نیاز پروژه مشخص شد با برنامه ریزی زمانی و آنالیز هزینهها اطلاعات کامل با تمامی جزییات اجرایی در اختیار تیم ساخت و اجرا قرار میگیرد و پروژه وارد فاز اجرا میشود همچنین اگر در طول مراحل اجرا لازم به ایجاد تغییرات در قسمتهای مختلف باشد ابتدا تغییرات در مدل اعمال میشود و مجددا اطلاعات جدید در دسترس تیمها قرار گرفته و در پروژه اجرا میشود.

اگر از دوربین های دیجیتال SLR استفاده میکنید، وضوح ان باید حداقل 10 مگاپیکسل باشد. بمنظور ایجاد خطوط عمودی موازی، باید سطح کانونی دوربین را کنترل یا تنظیم کرد. خطوط عمودی موازی، تصاویر شکوهمندی از ساختمان را بوجود می اورند. به دلیل هماهنگی ساختمان با محیط اطرافش، معماران آن از تکنیک آجرچینی سنتی در نمای ساختمان استفاده کرده اند. همچنین مالک با مراجعه به شهرداری درخواست گواهی پایان کار می کند. با انتخاب رنگ درست در واحد اداری می توانید کاری کنید که برند اداره و شرکت شما در ذهن افرادی که به آنجا مراجعه می کنند ماندگار باشد. 2. در روش BIM متره و برآورد مصالح و تجهیزات و هزینهها برآورد میشود و در صورت ایجاد تغییرات بدون نیاز به محاسبه مجدد به صورت هوشمند محاسبه شده و تغییرات اعمال میشود. چنین رویهای سبب میشود که ساختار ضمن صرف مصالح کمتر، پاسخگوی مقاومت به گونه بهتری نیز باشد. خوب با گروه و قسمت های سازه ای کارمون رو شروع میکنیم: انواع سازه ساختمانی: به صورت خلاصه میشه گفت ما چهار دسته سازه ساختمانی داریم: ساختمان فولادی , ساختمان بتنی , ساختمان چوبی و سازه های بنایی انتخاب نوع مصالح کاملا مرتبط با شرایط جوی و منطقه ای هست , و بعد هم نیروی اجرای و قیمت اجرای آن از عوامل موثر هستند.

در این سطح عناصر با جزئیات ساختاری و ضروری برای هماهنگی متقابل تجارت و طرح بندی صنعتی نشان داده میشود. همچنین، او دوست دارد عکسهایی بگیرد که خطوط یک ساختمان یا بنا را بطور کامل و واضح نشان دهد. همچنین، این روشها کمک میکنند تا به یک اثر معماری، ابعاد بیشتر، جان و معنا ببخشیم. همچنین، بسیاری از انها عکسهایی واضح و ساده را انتخاب میکنند؛ از شلوغی و بی نظمی در عکس می پرهیزند.این امر، کمک شایانی در فوکوس کردن و مشخص کردن خصوصیات یا ویژگی یک فضا یا ساختمان، میکند. اما این بدین معنی نیست که عکاسی معماری کار ساده ای است. از آنجاییکه هنوز تمامی شهرهای کشور ایران به سیستم فاضلاب شهری متصل نشدهاند و برای تخلیه فاضلاب با مشکلهایی مواجه هستیم، بازار کار این رشته به نسبت رو به رشد است. همچنین در مدیریت فروش و برندینگ و بازگردانی سرمایه و صرفه جویی در هزینهها نسبت به روشهای قدیمی به شما کمک میکند. 3-7- هیئت مدبره موظف است نسبت به اخذ هزینه های ناشی از خسارات وارده از طرف ساکنین به مشاعات ساختمان از واحد متخلف اقدام نماید. مزیت طرح ابتکاری بهره گیری از بالکن های بزرگ، بسیار فراتر از کاربردهای عملی آن است!

در گذشته، معماری اشکال زیادی را در بر داشت، حتی ساده ترین خطوط هندسی به عنوان معماری در نظر گرفته میشدند. یک مثال ساده از سازه کششی، چادرهای کمپینگ است. زها حدید در استفاده هنرمندانه از بتن مهارت خاصی دارد. همچنین در سازه های بتنی انواع بتن را داریم که بسته به نیاز هر پروژه باید از یکی از انواع بتن موجود در کشور از آن ها استفاده کنیم. بتن ماده بسیار مستحکمی است که در ساخت سازهها به کار میرود. اشتباهی که اکثر معماران و طراحان جوان در هنگام طراحی نقشه ساختمان مرتکب میشوند، این است که در فضاهایی که به نور مستقیم دسترسی دارند، پنجرهها را بهگونهای طراحی میکنند که حداکثر سطح نورگیری را داشته باشد. بهتر است که از سه پایه استفاده کنید زیرا میزان نور کم است.

یکی از بعدهای مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM مربوط به مباحث طراحی است که با استفاده از نرمافزارهایی که بر پایه BIM پایه گذاری شدهاند یک ماکت دیجیتال از وضعیتی فیزیکی و فنی ساختمان را در اختیار شما قرار میدهد. شابلون:شابلون وسيله اي است جهت صرفه جوئي در وقت و همچنين زيبائي و تناسب نسبي اجزاي نقشه كه از آن در نقشه كشي استفاده مي شود. ساختمان سازي، سدسازي، كارهاي جاده و مجاري انتقال آب يا فاضلاب همه از اين دسته هستند.گرايش راه و ساختمان و گرايش آب و نقشه برداري از گرايشهاي اصلي اين رشته مهم به شمار ميروند. به دلیل چیدمان نامنظم، تراس ها در پشت بام هر بلوک و در جلوی دیوار شیشه ای در انتهای طره ای آن ها ایجادشده و باعث به حداکثر رساندن فضای بیرونی در نقشه ای با اندازه متوسط خواهد شد. اگرچه، حدس هایی وجود دارد که گفته میشود عکاسی معماری قبل از سال 1860 توجه دیگران را به خود جلب کرد، زمانیکه معماران یکی پس از دیگری شاهکارهایی را خلق میکردند. ماده ۱۶- به منظور گسترش همکاریهای حرفهای و جلب مشارکت اعضاء و کارشناسی دقیقتر مسایل ویژه هر یک از رشتههای تخصصی موجود در سازمان اجازه داده میشود گروههای تخصصی مهندسان هر رشته، متشکل از اعضای سازمان، در همان رشته تشکیل شود.

در این فضاها میزها و محیطهایی هم به منظور استفادهی افراد از کتابها و منابع و نیزاستفاده ی کارکنان کتابخانه بایستی فراهم شود. آیا تا بحال به اینکه چطور چنین عکس خارق العاده ای گرفته شده فکر کردید؟ با ثبت نام در دوره عکاسی پویااندیش با تمامی این نکات آشنا شده و تبدیل به یک عکاس حرفه ای خواهید شد. مشکلی در عکس گرفتن از این منظره آشنا و کلی وجود دارد. در روم ساختن ساختمانهایی با ارتفاع بیش از ۲۰ متر ممنوع بود. این مقطع فولادی دارای ضخامت ۶ میلیمتر به بالاتر و طول ۱۲ متر است. لنز باید چیزی بین 12 تا 18 میلی متر باشد. شما میتوانید از لنز بمنظور وسعت بخشیدن به فضاها، حتی کوچکترین اتاق ها، استفاده کنید. 3. كل نیروی وارد بر سازه برابر ضریبی از وزن ساختمان است .

با استفاده از این دوربین ها، از پرسپکتیو (دید انداز) کنترل شده که روش ارزشمند دیگری در عکاسی معماری است، میتوان استفاده کرد.پرسپکتیو (دید انداز) کنترل شده، جای گیری صحیح دوربین در میان سایر انها را موجب میشود. بهترین دوربین برای عکاسی معماری، دوربینهای قطع بزرگ هستند. همچنین می توانید از تنظیمات زاویه وسیع برای عکاسی استفاده کنید و فقط از ارتفاع ساختمان عکس بگیرید. علاوه بر ان، از دیافراگم بزرگ استفاده کنید. است و برای شناسایی مؤلفه­های خلوت مؤثر بر تعاملات اجتماعی از روش اسنادی و کتابخانه­ای استفاده شده است. البته نور خورشید هم سایه می سازد و زاویه های جالبی به ساختمان می دهد ولی شب عکس را به دلیل نورهای ساختمان و خیابان متمایز می سازد و نمایش پرشوری از پالت رنگ های در آسمان است. جدای از این، طراح همچنین میتواند پیشنهادهای دریافتی را بررسی کند، تجزیه و تحلیل دقیقی از گزینههای خود به مشتریان خود ارائه دهد، به آنها کمک کند تا ارقام مختلف هزینه را مقایسه کنند و موارد دیگر. BIM یک متود و یا یک فرآیند برای طراحی و ساخت ساز در رشتههای عمران و معماری است که بسیاری از افراد که با BIM آشنایی ندارند فکر می کنند مدلسازی اطلاعات ساختمان یا BIM یک نرمافزار مانند نرمافزارهای مورد استفاده این حوزه است اما اشتباه نکنید مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM یک نرمافزار نیست و به یک فرآیند و پلت فرم هوشمند است که برای پروژههای معماری، عمرانی، و تاسیساتی و حتی در خصوص اجرا و نگهداری و تخریب ساختمان توسط نرمافزارهای دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.

1. از فواید و مزایای مدلسازی اطلاعات ساختمان در فاز طراحی میتوانیم به طراحی همزمان و یکپارچه پروژه با همکاری و ایجاد تعامل میان متخصصان و تیمهای مختلف اشاره کرد که باعث بالا رفتن سرعت دقت و رفع تداخلات در سایت karaj-home ترسیمات همزمان میشود. از عکاسی برای ثبت کارشان استفاده میکردند در قرن بیستم، تغییرات زیادی از جمله توجه بیشتر و تحسین معماران، صورت گرفت.از این رو، نیاز برای ثبت و جاودانه کردن اثر انها بر روی تصاویر، به امری بسیار مهم تبدیل شد. در این برج نیز واحد های جنوبی ۱۹۲ متری سه طبقه آخر به دلیل اینکه ویوی جنوبی آن ها ابدی است و تراس آن ها به سمت جنوب است از الباقی واحد ها مرغوب تر هستند. یکی از مهمترین خدمات ما در پادیر گستر، خدمات طراحی معماری و طراحی نقشه ساختمان است و همواره میتوانید برای مشاوره یا سفارش خدمات با ما تماس بگیرید. اگر دوست دارید عکاسی را بصورت حرفه ای و اصولی یاد بگیرید اما زمان آزاد لازم برای شرکت در دوره های حضوری را ندارید، می توانید در دوره های آنلاین عکاسی پویا اندیش شرکت کنید.

دانشجویان از این تجربیات برای استفاده از نظریههایی که در کلاس درس فرا گرفتند استفاده میکنند و مهارتهای عملی یاد میگیرند و سراغ مهارت و تواناییهایی در خود میروند که از باقی آنها را برجستهتر میکند. ایده ی اصلی طراحی این مجموعه، از توپوگرافی یک دره ی باریک بوده و در نهایت دو ساختمان با پیچ و تابی موزون و چرخشی گام به گام به سمت داخل و هسته مرکزی ساخته می شوند. در ادامه به چهار مورد آن اشاره میشود. این سازهها در کارخانه ساخته و به محل مورد نظر انتقال دادهمیشوند. مدلسازی اطلاعات ساختمان BIM امروزه مورد توجه بسیاری از افراد در رشته معماری، عمران و صنعت ساختمان سازی قرار گرفته که با کاربرد و ویژگیهای گسترده و منحصر به فرد خود کارها را راحتتر، سریعتر و با هزینه و خطای کمتر برای شما انجام میدهد. آذربایجان یک فشار فرهنگی جهت سرمایه گذاری در معماری و زیر ساخت ها ایجاد کرده که به آن ها کمک می کرد تا بعد از استقلال در سال ۱۹۹۱ دست به نوسازی ها بزنند، لذا برای مرکز حیدر علی اف، چالش طراحی سال ۲۰۰۷ شامل یک پیشنهاد بلند بالا بود: ایجاد ساختمانی که جایگاه فرهنگ ملت باشد، ملت را از اتحاد جماهیر شوروی سابق جدا کند و نویدی برای آینده ای روشن باشد.

به طور مثال طراحی ساختمانهای امروزی طوری است که از اولین ساعات روز که نور خورشید میتابد، باز هم باید از نور مصنوعی استفاده کرد، اما در ساختمانهایی با معماری سنتی در طی روز تنها از نور طبیعی استفاده میشود. بالاتر از این­ها یک تندیس میانی توسط یک توسط یک نورگیر به بزرگی 100 متر در سقف پوشانده شده است. عکاسی معماری طبقه بندی های زیادی دارد، اما دونوع از رایج ترین انواع آن، عکاسی معماری از نمای داخلی و از نمای بیرونی است. این نوع از عکاسی معماری از روشنایی روز یا منبع مناسب نور (مانند مهتاب، نور پیرامون چراغ های خیابان و چراغ های نمای بیرونی ساختمان ها) بهره میبرد. در واقع بهتر است از چنین سوژه ای با همان روش متداول عکس گرفت زیرا موانع دید کمتر است.همچنین می توان منظره دیگری از آن مکان پیدا کرد به طوری که سایر ساختمان ها و سوژه ها را نیز شامل شود. یکی از اصلی ترین موضوعاتی که معماری و دنیا با آن رو به رو است، نیاز به توجه به تغییرات آب و هوایی و تاثیرات گرم شدن کره ی زمین می باشد. در واقع بهتر است از چنین سوژه ای با همان روش متداول عکس گرفت زیرا موانع دید کمتر است.

طراحی ساختمان اداری آصف از “استدیو معماری بوژگان” در شمال شهر تهران و نزدیک به کوهپایههای شمالی شهر واقع شده است. وقتی از مکان های دیدنی یک شهر عکس می گیریم، معمولا با همان همان روشی عکس می گیریم که قبلا از آن مکان عکس گرفته شده است. این دسته از متخصصان تاریخ را خوب میشناسند و میتوانند آثار تاریخی را تجزیه و تحلیل کرده و بخوانند و مفاهیم و ارزشهای آن را استخراج و هوشمندانه به کار گیرند و با بیانی امروزی به جامعه معرفی نمایند. آنچه هوشمندانه و نوآورانه است فقط طراحی ساختمان نیست ، بلکه فناوری پنهان آن است. پس دعوای همیشگی بین مهندسین عمران و معماری رو یک بار برای همیشه کنار میزاریم و از الان یاد میگیرم که این کار رو فقط افراد سطح پایین این قشر انجام میدن. با این حال، بعضی از نرمافزارهای عمرانی، عمومیترند و هر مهندس عمران باید بتواند با آنها کار کند. که هر دو بخش عمران و معماری مکمل یکدیگیر در کار ساختمانی هستند: هر دو میدونیم که کار هر دو قشر مکمل یکدیگر هست و اگر یکی نباشه , کار اون یکی هیچ ارزشی نداره. هر ساختمانی گفتیم به ۲ بخش عمرانی و معماری تقسیم میشه و بخش تاسیسات بعدا به اینها اضافه میشه.

پارکتهای چوبی هم محیط را از خشکی درآورده و به آن جلوه صمیمی تر و خودمانیتری میدهند. یک طراح داخلی قادر به اصلاح فضا به شیوهای مثبت برای لذت بیشتر مردم است. انها قابلیت انعطاف دارند که عکاسان را قادر به جابجایی یا کج کردن دوربین بدون دردسر میسازد. عکاسان معماری، دوربین هایی که قابلیت جابجایی و کج شدن را دارند، می پسندند. داشتن یک دوربین اضافی، مانند Sinar Artec View که مخصوصا برای عکاسی معماری ساخته شده باشد، خیلی خوب خواهد بود. نرمافزارهایی مانند 3Ds Max و Rhino از نرمافزارهای مورد استفاده در مباحث BIM به حساب نمیآیند. مهندس ساختمان سازی نمی توانند به صورت تمام وقت بر پروژه نظارت کنند از این رو در پروژه های ساختمانی از مهندسین مجری استفاده می شود که به جای مهندس ناظر بر ساختمان ها می روند و مراحل کار را به وی به صورت قدم به قدم گزارش می کنند. به عنوان مثال، میتوانید ابزارهای دستی را با ابزارهای مختلف، کشف کرده و قبل از ارتباط با مخاطبان، موسیقی مجازی را اجرا کنید.