مورد توجه افراد قرار گرفته است

امروزه نمایشگرها کاربردهای متنوعی دارند، با پیشرفت روز افزون تکنولوژی ، نمایشگر ها برای مصارف صنعتی و تبلیغاتی نیز در کنار تلویزیون های خانگی طراحی و تولید می تلویزیون شهری شوند. با توجه به تعداد نمایشگر ها و نوع کاربری پروژه معمولاً برای هر 2 یا 3 نمایشگر یک اپراتور در نظر می گیرند . نکته دوم: فایده کشیده شدن دسک تاپ برای ویدئو وال چیست ؟ نکته سوم: بهترین چیدمان برای ویدئووال چیست ؟ به همین دلیل این امکان وجود دارد که با توجه به گستردگی تقاطع و عرض خیابانهای منتهی به آن و همچنین توانایی دکل نگهدارنده تلویزیون, ابعاد متفاوتی را برای آن در نظر گرفت.

به عنوان مثال P 20 , P 16 , P 25 توجه داشته باشید که در یک تابلو روان تمام رنگی مجموعه 3 یا 4 عدد LED به عنوان یک پیکسل شناخته می شود مشخصه مهم دیگری که باید در مورد ماژول های LED در نظر داشت ابعاد آن است . به طور مثال تعداد ورودی و خروجیهایی که در کنترلر به کار رفته در قیمت نهایی آن موثر است. به طور کلی مانیتور صنعتی دارای قاب پهن تری نسبت به ویدیو وال است و در مشاغل کوچکتر مانند رستوران ها، پاساژها، ادارات و مراکز تجاری مورد استفاده قرار می گیرد و از آن می توان تنها به صورت یک مانیتور جدا هم ا استفاده کرد. از آنجا که در نورپردازی تبحر دارد ، در بعضی جاها نه تنها به عنوان تزئینی بلکه به عنوان نور معمولی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به این گونه ماژول ها، ماژول تابلو روان تک رنگ می گویند که تنها از یک رنگ LED / ال ای دی بهره می برد. زیرا بسیاری از نکات خرید ویدئو وال کاملا تخصصی بوده و نیاز به افراد با دانش علمی بالا دارد.

این خاصیت باعث می شود که اپراتور یک تصویر کاملا یکنواخت در کل صفحه نمایش در تمام زمانها مشاهده نماید. سیستم ویدیو وال یک نمایشگر عریض صنعتی و یکپارچه با قابلیت انعطاف پذیری بالا در تعریف تعداد صفحه های نمایش و چیدمان متنوع تصاویر است که قابلیت استفاده در 24 ساعت شبانه روز در هفت روز هفته را دارد و بهترین گزینه برای تبلیغاتی موفق می باشد. نرم افزار MuraControl نرم افزار مدیریت ویدئو وال با عملکردی عالی است که روش آسان و قابل درکی را برای مدیریت ویدئو وال به صورت محلی یا از راه دور فراهم می کند. در کشورهای پیشرفته، مشتریان روزانه با تعداد زیادی از نمایشگرهای تصویری احاطه میشوند و سیستمهای اطلاع رسانی دیجیتال جایگزین سیستمهای سنتی (پوسترها، بروشورها و اعلامیههای چاپ شده و…) شدهاند. در کشورهای پیشرفته، مشتریان روزانه با تعداد زیادی از نمایشگرها احاطه میشوند و سیستمهای اطلاع رسانی دیجیتال جایگزین سیستمهای سنتی (پوسترها، بروشورها و اعلامیههای چاپ شده و …) شده است.

در ادامه این مطلب از نمارنتر برای آشنایی با مراحل ساخت و نصب ویدئو والها با ما باشید. کارتهای سری C همراه با نرم افزار MuraControl می توانند ارائه ها و نمایشگرها را به روش بهینه ای برای داشتن تصاویر با کیفیت عالی تنظیم کنند. در این تلویزیون ها فاصله لازم برای دیدن بهتر تصاویر 8 متر است و به نسبت تلویزیونهای Indoor بیشتر است. همچنین بیشتر نرمافزارها دارای ابزارهایی برای تنظیم ظاهر محتوا، شامل مقیاس و ابعاد، بزرگنمایی، برش تصویر و کنترل کنتراست و روشنایی و غیره هستند. همچنین BACK PROJECTION ها برای جاسازی درفریمهای ویژه طراحی شدهاند. نمایشگر های ویدئو والی دارای لبه های بسیار نازک تری نسبت به سایر نمایشگر های صنعتی هستند که این لبه های نازک در نمایشگر ها بزل (Bezel) نامیده می شوند. ویدئو وال ها نمایشگرهای بزرگی هستند که از چندین صفحه نمایش به صورت پیوسته تشکیل شده اند و یک تلویزیون غول پیکر بزرگ را می سازند.

همچنین لازم بذکر است که معروف ترین آی سی ها این خانواده 89S51 یا 89C51 می باشد. با کارت C-680 تا ۶ نمایشگر ۴K با حداکثر رزولوشن ۴۰۹۶×۲۱۶۰ را می توانید راه اندازی کنید. C-900 که اولین کارت گرافیک تک شیاری ۹ خروجی است می تواند برای هر خروجی رزولوشنی تا حداکثر ۱۹۲۰×۱۲۰۰ داشته باشد. داخل سالن: به انگلیسی (indoor) هم خطاب می شود این واژه برای انواع تلویزیون های شهری بر اساس محل نصب آنها نامگذاری می شود به عنوان مثال اگر تلویزیونی را شما برای داخل یک سالن مانند استادیوم ها یا متروها نیاز دارید این واژه پرکاربردترین واژه برای انتخاب شماست. بعنوان مثال نمایشگر ها (( تلویزیون های شهری)) با تراکم ده هزار یا ((p10)) که تولید آنها بصورت dip یا همان ال ای دی بود که بصورت مشخص تر مرکز تا مرکز پیکسل ها ده میل و تعریف آنها دات ده یا p10 که در ماژول های رنگی از ال ای دی های ۳in1 یا سه رنگ اصلی در یک و یا RGB که مخفف همان سه رنگ اصلی در سه پیکسل پیکسل متمرکز با همان فاصله مرکز به مرکز پیکسل ها ده میل که در هر دو نوع تولید شده مختصات این ماژول ها با هم متفاوت ولی در تراکم و رزولیشن تصویر بسیار شبیه به هم…

می کنند. بخش این برنامه ها مشتریان را جذب و متوجه اجناس فروشگاه می کند. در حالی که نمایشگر بخش قابل ملاحظه سیستم ویدئو وال است، اما در واقع فقط یکی از قطعات مجموعه پیچیده Video Wall است. همانطور که گفته شد، از نمایشگرهای Video Wall میتوان در صنایع مختلفی استفاده کرد. پیدا کرده است و مورد استفاده در کلیه سازمان ها و ارگان ها است. با زمان بندی مناسب می توان بین چیدمان های مختلف انتخاب انجام داد تا در زمانهای بخصوصی از روز چیدمان ها تغییر کنند. طول عمر پنل در ویدئو وال ها عموماً بیشتر از مانیتور های صنعتی است.

البته نکته جالب در مورد ویدئو والهای الایدی این است که هرچه فاصله کاربر بیشتر باشد، تصویر باکیفیتتری را شاهد خواهد بود. نمایشگرهای ویدئو وال در تعداد زیاد امکان ماتریس شدن را دارند و به دلیل داشتن لبه های بسیار باریک ، این شرایط را برای کاربران فراهم می آورند که همواره یک تصویر یکپارچه در ابعاد بزرگ و دلخواه داشته باشند. کاربران MuraControl از امکانات ارتقا نیز بهره می برند. لازم به ذکر است تابلو از 7 متری نیز رویت می شود. با توجه به مشخصات فنی و ظاهری کامل تر ویدئو وال ها ، قیمت ویدئو وال ها نسبت به مانیتور های صنعتی بیشتر می باشد. اندازه صفحه نمایش تلویزیون LED ، تعداد پیکسل در هر اینچ یا نسبت طول به عرض PPI ، زاویه دید و ارتفاع TV همه ی این ها اصطلاحاتی هستند که زمان تهیه تلویزیون شهری بیشتر می شنوید، هر کدام به نوعی در ابعاد تلویزیون شهری موثر اند. هر کدام از این نمایشگر ها دارای ویژگی های فنی و ظاهری متفاوتی هستند. این کار بسیار اشتباه است زیرا جزئی ترین ویژگی و کاربرد مانیتورهای صنعتی یعنی امکان روشن بودن 24 ساعته در مانیتورهای خانگی وجود ندارد.

این نمایشگرهای فوق عریض صنعتی دارای قاب بسیار نازکی هستند و در هنگام قرار گرفتن چندین مانیتور در کنار هم تصاویر را به صورت یکپارچه و منظم ارائه می دهند. ویدئو وال، مانیتور صنعتی و دیجیتال ساینیج از نمایشگرهای نسل جدید هستند که به دلیل کاربردی بودن از محبوبیت ویژه ای در میان مصرف کنندگان برخوردار است و جایگزینی مناسب برای روش های قدیمی تبلیغات شده است. تلویزیون شهری بیشتر برای تبلیغات تجاری مورد استفاده قرار میگیرد و به دلیل ابعاد بزرگی که دارد خیلی زود میتواند توجه رهگذران و رانندگان را به سمت خودش جلب کند و به همین دلیل بهترین روش تبلیغاتی در سطح شهر محسوب میشود. اگر در هر مرحلهای نیاز به اطلاعات بیشتر و مشاره داشتید با ما تماس بگیرید. اگر شما هم جزو کسانی هستید که به دنبال دستگاهی با کیفیت و مناسب برای پخش تصاویر در محیط های صنعتی و تجاری می گردید می توانید نسبت به خرید بهترین مانیتور صنعتی و ویدئو وال از سایت ایده برتر پارسیان اقدام نموده و محصولی متناسب با نیاز خود انتخاب نمایید.

ویدئو وال ها در مراکز تجاری، اداری، سالن های جلسات و نمایشگاهها امکانات زیادی برای نمایش ویدئو و تصاویر خیره کننده ای از محصولات و ایده های شما فراهم می کنند. یکی از پر کاربرد ترین انواع نمایشگر ها مانیتور های صنعتی و ویدئو وال ها می باشند. با خرید اینترنتی محصولات از فروشگاه دکاشاپ میتوانید به صورت آنلاین از ارزان ترین قیمت، بیشترین تخفیف و تحویل و ارسالی سریع بهره مند شوید. یکی از محصولات کارآمد جی پلاس، Video Wall است. ویدیو وال (VIDEO WALL) یک سیستم نمایش عریض صنعتی و یکپارچه با کارکرد ۲۴ ساعت و هفت روز هفته در ۳۶۵ روز سال با قابلیت پخش تعداد زیادی از ورودیهای ویدئویی در فرمتهای مختلف می باشد.

ویدئو وال (VIDEO WALL ) یک سیستم نمایش عریض صنعتی و یکپارچه با کار کرد ۲۴ ساعت و هفت روز هفته در ۳۶۵ روز سال با قابلیت پخش تعداد زیادی از ورودیهای ویدئویی در فرمت های مختلف می باشد. کنترلهای دیگر عبارتند از: مدیریت وکنترل منابع و نرم افزارها نظیر VLC ,HTML5 ,Powerpoint ,VNC و صفحات وب می توان صفحات HTML5 را دربخشی از ویدئو وال نمایش داد. این امکانات عبارتند از: EDID (ارسال اطلاعات مونیتور به منبع ) ، هم پوشانی لبه های نمایشگر، نمایش دسکتاپ روی چند مانیتور. از آیتم های مهم که در هنگام خرید مانیتور صنعتی باید در نظر داشته باشید عبارتند از: سایز مانیتور صنعتی (که با اینچ تعیین می گردد) رزولوشن تصویر مانیتور، تعداد رنگ قابل نمایش، پورت های مانیتور، کنتراست تصویر و برند مانیتور صنعتی. ویدئو وال ها دارای پورت های ورودی و خروجی بیشتری نسبت به مانیتور های صنعتی هستند. طبیعتاً با تغییر تعداد نمایشگر ها اندازه سازه نیز باید تغییر کند. این نکته را در نظر داشته باشید که سازه نمایشگر ها باید حداقل 50 سانتی متر از دیوار پشت سازه فاصله داشته باشد. این نوع از پایه ویدئو وال (pop-in pop-out bracket) بهصورت اختصاصی برای ایجاد ویدئو وال تولید میشود و با ارائه امکانات اتصالی لازم بهراحتی میتوان نمایشگرها را روی آن نصب کرد و هر زمان که لازم شد یکی از آنها را از پشت درآورده و تعمیر یا تعویض کرد.

از دیرباز همواره اطلاعرسانی و تبلیغات برای شرکتها و سازمانها در جهت تعامل بیشتر با مشتری و جامعه هدف، از اهمیت ویژهای برخوردار بوده است. امروزه بیشتر مراکز اداری ، تفریحی و اقتصادی (دولتی و خصوصی) برای ارائه خدمات بهتر و جلب رضایت مشتری در رقابتی روز افزون با یکدیگر میباشند . کارتهای سریMura IPX در ترکیب با کارتهای IPX امکان دریافت و پردازش ویدئو و امکانات شبکه نمودن را برای چیدمان هایی تا ۵۶ خروجی و ورودی های بسیار بیشتر فراهم می کنند. این سری محصولات برای اتاقهای کنترل، تبلیغات دیجیتال روی صفحات نمایشی بزرگ، نمایش برنامه های ویدئویی وسایر کاربردهایی که نیاز به دریافت، کد کردن، ارسال روی شبکه، ضبط، دیکد کردن، نمایش و کنترل دارند به کار می روند. هاب ارتباطی: هاب به مسیر ارتباطی بین برد کنترلر و ماژول گفته میشود و ارتباط بین برد کنترل و ماژول را برقرار میکند. اگر در مونتاژ تابلو LED از ماژول LED قرمز و یا هر ماژول تک رنگ LEDمانند ماژول سبز استفاده شود باید حتما برد کنترل تابلو روان که مناسب تابلو LED تک رنگ هست را انتخاب و به کار برد مثل کنترلر های تک رنگ شرکت هویدو، تابلو روان کهماژول سبز در آن استفاده شده است همان طور که از نامش پیداست توانایی نمایش یک رنگ سبز را دارد لازم به ذکر است ماژول سبز و ماژول LED قرمز P10 1R جزء پر مصرف ترین ماژول LED در کشورمان میباشند .

تلویزیون های شهر که امروزه در جوامع مختلف به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مؤثر در سطح شهرها به چشم می خورد از نوع تابلوهای روان فول کالر یا رنگی بوده که تمامی رنگ ها در آن به کار برده شده و امکان پخش انواع تصاویر و فیلم های مختلف با قابلیت پخش صدا در آن وجود دارد که از سه رنگ قرمز و سبز و آبی RGB جهت تولید رنگ استفاده می کند. ویدئو وال ها به دلیل داشتن ساختار پیچیده تر و مقاوم تر ، بدنه محکم تری نسبت به مانیتور های صنعتی دارند به همین سبب دارای وزن بیشتری هستند.