نصب آسانسور با متد 2022 و آموزش گام به گام نصب و راه اندازی آسانسور

چنانچه همه موارد مورد بررسی قرار گیرند خواهیم دید که آسانسور هیدرولیک در شرایط متعارف و در کاربرد مناسب، هزینه تمام شده کمتری در مقایسه با شستی متالیفت آسانسور کششی دارد. آسانسورهای هیدرولیکی برای طول مسیر پایین و ظرفیت های بالا کاربرد دارند و نیرو و بار عمودی بر اسکلت ساختمان وارد نمی کنند. امروزه در جهان آسانسورهای مختلفی با حرکت در راستای افقی و عمودی و زاویه های مختلف با انواع محرک های کششی ، هیدرولیک ، مغناطیسی ، وکیوم ، بخار ، چرخ دنده و غیره تعریف و طراحی می گردند و در مکان های مختلف با انواع کارایی مورد استفاده قرار می گیرند .قابل ذکر استدر اینجا وقتی انواع مختلف آسانسور ذکر می گردند منظور متداول ترین آسانسورهایی هسنتد که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند .جهت آشنایی با دیگر انواع آسانسور می توانید با کارشناسان ما جهت آشنایی بیشتر و بهتر تماس بگیرید. اما آنچه که باید در نظر بگیرید کارایی مفید و ضریب امنیت آسانسور است که باعث میشود تا با آسودگی خاطر از آن استفاده نمایید.

تعمیر اسانسور

همچنین کارایی روغن به عنوان مایع هیدرولیک با تغییر دما میتواند دچار تغییر شود. اما آسانسور های امروزی متشکل است از موتور الکتریکی پمپ فشار روغن و جک هیدرولیک ،که همه این وسایل در چاهک آسانسور و در زیر کابین قرار می گیرد. موتور اسانسور کششی روملس در داخل چاهک قرار دارد و جایگزین مناسبی برای آسانسورهای قدیمی و سنتی می باشد. اما در برخی از ساختمان های قدیمی که دارای راه پله های باریک هستند، فضای کافی برای نصب آسانسور وجود ندارد که در این صورت، کارشناسان از فضای حیاط خلوت و یا فضای بیرون ساختمان برای نصب آسانسور استفاده میکنند. این شرکت با بهره گیری از متخصصان و کارشناسان حرفه ای و البته با سابقه درخشان در بیشتر استان های ایران و خارج از کشور توانسته تا به امروز آسانسورهای بیمارستانی ، اداری ، تجاری ، مسکونی ، خودروبر ، غذا بر ، باربر و بیمار بر بسیاری را با موفقیت نصب نماید از نمونه های اجرای این شرکت می توان به اداره گاز استان قم ، مجتمع های مسکونی قم ف فروشگاه نطنز کاشان و صدها پروژه مسکونی و تجاری مختلف را نام برد .شایان ذکر است شمردن این آسانسورها با محل نصب به دلیل مسائل امنیتی این سایت نمی گنجد ما مفتخریم با ارائه خدمات ویژه از قبیل مشاوره رایگان قبل از نصب ، خدمات پس از فروش 15 ساله و گارانتی قطعات سه ساله با لیست پیشنهادی شرکت در خدمت هموطنان خود باشیم و برای سهولت در خرید آسانسور به صورت مستقیم و بدون رابطه از تولید به مصرف فروشگاهی نیز در شهرستان قم تاسیس نموده و قطعات و لوازم آسانسور را با کیفیت عالی و قیمت مناسب به مصرف کنندگان عرضه میداریم.

انواع اسانسور

حد اقل ارتفاع موتور خانه از دال بایستی ۱۸۰ باشد و حتما هواکش مناسب جهت تهویه هوا تهیه گردد. موتور گیربکس آسانسور در هربار برای شروع حرکت حدود 2 تا 3 برابر موتور گیرلس جریان برق مصرف می کند. عملکرد این اسانسور به نحوی است که با تحت فشار قرار دادن روغن، نیروی رانش ایجاد شده و به جک های هیدرولیکی منتقل و باعث حرکت آسانسور می شود. آسانسور ها به انواع مختلفی تقسیم می­شوند که مهمترین آنها، آسانسور های کششی و آسانسور های هیدرولیکی است که بیشترین کاربرد را نیز دارند. یکی از بهترین انواع شیرهای مکانیکی در تمام دنیا شیرهای شرکت بلین آلمان هستند.

قطعات اسانسور

این نوع آسانسورها متداول ترین و رایج ترین و در حال حاضر بهترین آسانسورها در جهان می باشند که اساس حرکت آنها بر مبنای کشش و اصطکاک می باشد . به عبارتی کفشک آسانسور در حرکت بدون لرزش و جابجایی کابین و وزنه در امتداد ریل ها موثر بوده و این امکان را برای کابین و قاب وزنه فراهم می کند تا به راحتی حرکت عمودی و بدون لرزشی داشته باشند. نحوه عملکرد این بالابر بر اساس نیروی گیربکس و الکتروموتور است و کابین آن به واسطه چند رشته طناب فولادی که همان سیم بکسل است به وزنه تعادل وصل می گردد. همه این فعالیتها موجب استرس و فشار به اجزای متحرک آسانسور میشود. در سیستم مستقیم برای جا به جایی کابین، جک مستقیما به یوک کابین متصل می شود و در سیستم غیر مستقیم، جک از طریق حرکت سیم بکسل متصل به یوک کابین موجب جا به جایی آن می شود.

محیط های کارگاهی و کارخانه ای به سبب افزایش حجم کاری، وسعت زیادی پیدا کرده اند و در نتیجه موجب شده تا گاه لازم باشد افراد، تجهیزات و مصالح برای کار در ارتفاع و یا هم سطح سازی با یک مکان به نقاط بالاتری فرستاده شوند. تعمیر این گونه آسانسورها توسط شرکت بخصوصی انجام نمی گیرد و شرکت های مجاز دیگر هم می توانند اسانسور کششی را تعمیر کنند. اگر به دنبال بهترین شرکت نصب و تعمیر آسانسور و پله برقی شیراز می گردید، اگر در انتخاب شرکت نصب و تعمیر آسانسور و پله برقی خوب در شیراز دچار سردرگمی هستید ، بهتر است بدانید که پی جو به عنوان مرجع معرفی شرکت های نصب و تعمیر آسانسور و پله برقی در شهر شیراز لیست کاملی از شرکت های نصب و تعمیر آسانسور و پله برقی را در اختیار شما قرار داده تا با مراجعه به پروفایل شرکت مورد نظر بتوانید با خدمات آن ها آشنایی پیدا کرده و با مقایسه آنها با یکدیگر به شرکت مورد نظر خود براحتی دسترسی پیدا کنید.

همچنین آدرس شرکت پرشین ابنیه کاکتوس جهت خرید آنلاین و دریافت لیست قیمت قطعات و اجزای اسانسور نظیر ریل ، گاورنر ، پاراشوت ، ضربه گیر ، تابلو فرمان ، سیم بکسل ، زنجیر جبران ، انواع کفشک ، یوک ، فلکه هرزگرد و … اما به طور کلی لازم است دقت کافی در انتخاب و خرید قطعات آسانسور لحاظ گردد، چرا که عملکرد و ایمنی آسانسور تابع کیفیت قطعات مصرفی می باشد. آسانسور قلب ساختمان شماست و تنها گزینه ای که بیشترین استفاده را دارد و تقریبا قابل بروز رسانی و تعویض به صورت کلی مگر با صرف وقت و هزینه بسیار گزاف نیست .

اسانسور یک قطعه و یا یک دکوراسیون در ساختمان نیست . همان طور که از نامشان پیداست این آسانسورها با فشار روغن درون جک حرکت می نمایند که معایب این دسته از آسانسورها از مزایای آنها بیشتر است و کمتر از دیگر آسانسورها و معمولا در ساختمان های کم ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرند.و به جهت کمبود نیروهای متخصص جهت صدور گواهی استاندارد و فقدان قوانین نصب این نوع آسانسور تا سال 97 درایران بدون گواهینامه استاندارد مورد استفاده قرار گرفته است. شیر کنترل نقشی کلیدی در حرکت و عملکرد آسانسورهای هیدرولیک دارد. به همین دلیل امروزه بحث آسانسور نه تنها برای برج های بلند و آسمان خراش ها استفاده می شود بلکه برای ساختمان های چهار طبقه نیز اهمیت دارد. به دلیل وجود سیستم جک هیدرولیک از این نوع اسانسورها در ساختمان های با بیش از 5 طبقه استفاده نمی شود . آسانسورهای خانگی، بالابرهایی با امکانات و ویژگی آسانسور می باشند که به آنها مینی آسانسور نیز گفته می شود.

آسانسورهای کارگاهی به دلیل استفاده در محیط های پر رفت و آمد و تعداد دفعات استفاده از آن ها و همچنین به علت وزن زیاد بارهایی که در آن ها قرار می دهند، باید دارای ایمنی بسیار بالایی باشند. شیرهای بلین منحصرا برای آسانسور هیدرولیک طراحی شده و قابلیت های بسیار خوبی دارند. آیا شما هم احساس می کنید هزینه های تعمیر اسانسور شما زیاد است؟ فلکه پایین هم به همراه یک میکروسوئیچ و سیمکشی بکسل منحصربه گاورنر میباشد. قیمت نصب آسانسور به همراه تجهیزات مورد نیاز آن ها به صورت میانگین تخمین زده میشود. یک تصور اشتباه درباره آسانسور هیدرولیک این است که آنها به چاهک آسانسور نیاز ندارند.

برای آشنایی بیشتر در این زمینه مطالعه مقالات بررسی انواع پاوریونیت آسانسور، و انواع جک آسانسور هیدرولیک که توسط هوپاد لیفت در سایتت قرار گرفته می تواند مفید باشد. البته عدم وجود تجربه در این مورد می تواند سبب خرابی بیشتر آسانسور گردد، به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از متخصصان این رشته کمک بگیرید. در شرکت های نصب آسانسور، مشاورانی با تجربه و حرفه ای حضور دارند که از جدید ترین قیمت متریال ها مطلع هستند و با استفاده از نرم افزار های رایانه ای، قیمت کاملا دقیق را برای شما شرح می دهند. به همین علت، وجود تعمیرکار آسانسور در این میدان بسیار ضروری و حیاتی است.تعمیرکار آسانسور چه کاری انجام می دهد: آهن کشی و اسکلت آسانسور، نصب ریل و دربهای آسانسور، مکانیک آسانسور، نصب و تنظیم کابین آسانسور،سیم کشی و راه اندازی آسانسور، دور اندازی آسانسور، تحویل و سپردن آسانسور. اگر براکتها به صورت صحیح نصب شوند، حرکت کابین در سراسر ریلها بسیار آرام و بدون سر و صدا خواهد بود.

آسانسور دستگاه یا ماشینی است که برای جابه جایی افراد یا کالا بین طبقات ساختمان و در طبقات مشخص حرکت می کند. این که بیمار برای جا به جایی بین طبقات ساختمان دچار مشکل نمی شود و نیاز به حرکت زیادی ندارد برای ناصرالدین شاه بسیار جالب بود و شاه را به فکر انداخت تا این تکنولوژی را به کشور ایران بیاورد. درنتیجه، انرژی کمتری در حرکت آسانسور صرف می شود. خدمات تعمیرات نگهداری آسانسور به مجموعه خدماتی گفته می شود که برای رفع مشکلات آسانسور ارائه می گردد. توانایی نه گفتن و شناخت از توانایی ها و محدودیت ها در زندگی و شغل، به کاهش استرس کمک می کند. کیفیت حرکت، استارت و استاپ ها و نحوه تغییرات سرعت بستگی به امکانات و ملحقات شیر کنترل دارد.

اگر آسانسور به صورت منظم بازرسی شود، هرگونه مشکل در سیم بکسل میتواند تشخیص و اصلاح شود. حداکثر وزنی که میتواند تحمل کنند حدود ۱۳۶۰۰ کیلوگرم است. حداکثر وزنی که آسانسورهای گیربکس میتوانند تحمل کنند حدود ۱۳۶۰۰ کیلوگرم است. حداکثر مسافتی که آسانسورهای کششی گیربکس میتوانند طی کنند حدود ۷۶ متر است. نصب آسانسورهای هیدرولیک تا حدودی مشابه آسانسورهای کششی است. موتور هیدرولیکی آسانسور نیز، پمپ روغن را به چرخش در می آورد و باعث تولید فشار در جک هیدرولیک می شود. موتورگیرلس اسانسور احتیاج به روغن کاری ندارد، ولی موتور گیربکس احتیاج دارد. با توجه به طراحی صورت گرفته این نوع آسانسورها به دو بخش کلی گیرلس (بدون گیربکس) و گیربکس دار تقسیم می شوند که با توجه به شرایط محاسبات آسانسورها به صورت های مختلف مثال 1:1 یا 1:2 و غیره به جهت بکسل گذاری و به جهت سرویس به انواع آسانسورهای روم لس یا بدون موتورخانه و موتور خانه دا رتقسیم بندی کلی و متداول می گردند.

اولین روش به صورت مدولار است.

در ادامه ما به معرفی انواع مختلف اسانسور، کاربرد، مزایا و معایب آنها می پردازیم. در اینگونه از آسانسورها از گیربکس استفاده نمیشود و سرعت آنها می تواند به ۲.۵۳ متر بر ثانیه نیز برسد. اینگونه از آسانسورها می توانند به سرعتی بین ۱.۷ تا ۲.۵ متر بر ثانیه دست یابند. آسانسور یا بالابر وسیله ای برای انتقال از طبقه ای به طبقه دیگر در ساختمان های مختلف می باشد و در واقع اتاقک متحرکی است که می توان توسط آن به طبقات بالا یا پایین رفت. همانطور که می دانید آسانسور یا بالابر وسیله ای برای انتقال از طبقه ای به طبقه دیگر در ساختمانهای مختلف می باشد و در واقع اتاقک متحرکی است که می توان توسط آن به طبقات بالا یا رفت. اولین روش به صورت مدولار است. اولین نکته در مورد طراحی راه پله و آسانسور دانستن ابعاد استاندارد آن است. ابعاد چاله آسانسور هیدرولیک باید دقیقا مطابق الزامات استاندارد و مقررات ملی ساختمان تعیین شود.

اگر صدای آسانسورتان درآمده، صداهایی که ممکن است از موتورخانه، جابهجاشدن ترمزهای آسانسور، شل شدن قطعات، خوردگی کفشک کابین آسانسور، تنظیم نبودن سیستم پاراشوت و ساییدگی، عدم همترازی کابین آسانسور با طبقات، استاندارد نبودن کابین آسانسور و… کابین آسانسور باید نرم و روان حرکت کند و حرکت کابین بین طبقات، هیچ صدای اضافی تولید نکند. از مزایای آسانسور روملس می توان به نصب سریع آسانسور، کم حجم بودن قطعات و لوازم، انجام سرویس راحت، دسترسی آسان به تمام تجهیزات در داخل چاه اسانسور، کاهش چشمگیر در مصرف برق، صدای ترمز خیلی کم و سازگاری با محیط زیست اشاره کرد. چاهک آسانسور، بر اساس اصول ایمنی باید بنحوی احداث شود که سرویسکار در صورت سقوط کابین روی ضربه گیر چاهک محافظت شود. هزینه نصب اسانسور با توجه به مدل آسانسور، ابعاد آن،سرعت و تجهیزات به کار رفته در آسانسورها،متفاوت است.مهمترین فاکتوری که در کیفیت اسانسور موثر خواهد بود اجرای ان میباشد.

اما از معایب ان میتوان به ۱-محدودیت درارتفاع ۲-کندی نسبی سرعت آنها و تنها قرارگیری در چاهک را اشاره کرد. در کنار معایب ان مزیتی که دارد این است که این آسانسور نسبت به آسانسور های کششی ایمن تر است. آسانسور هیدرولیکی به اسانسوری گفته می شود که با نیروی فشار روغن کار می کند. و فقط با با بازکردن شیر و تخلیه کنترل شده روغن جک هیدرولیک ، کابین آسانسور به آرامی به سمت پایین می آید بنابراین مصرف برق بالایی نخواهد داشت.

در گذشته آسانسورهای هیدرولیک براساس قانون پاسکال کار می کردند بگونه ای که ظرفی پر از روغن که یک سمت سطح مقطع کوچک و در سمت دیگر سطح مقطع بزرگتری داشت و با فشار اوردن به یک سمت ، سمت دیگر دستگاه در جهت عمودی جابجا می شد. 1-4-8 سرتاسر عرض آستانه ورودی کابین باید مجهز به صفحه محافظ پنجه پا باشد، مقطع این صفحه باید بوسیله پخی با زاویه 60 درجه نسبت به سطح افق به سمت پایین امتداد یابد تصویر این پخ روی صفحه افقی نباید کمتر از20 میلیمتر باشد. نکات کلیدی در استفاده از آسانسور را بر روی کاغذی نوشته و آن را در داخل آسانسور نصب کنند و از ساکنین ساختمان بخواهند، با خواندن آن نکات، در راستای نگهداری و مراقبت از این وسیله مهم و کار راه انداز ، مشارکت داشته باشند.