واردات تریلر یخچال دار دست دوم آزاد شد+ شروط واردات – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

در این نامه که ۳۰ آبان ماه صادر شده، آمده است: با عنایت به بند یک از صورتجلسه مورخ ۲۸ شهریور ۱۴۰۱ کمیته ماده یک آئین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات مبنی بر موافقت با واردات تریلر یخچال دار به صورت مستعمل، موضوع اعلام و ضوابط و مقررات سازمان ملی استاندارد در خصوص واردات تریلر یخچال دار ارسال می‌گردد. خواهشمند است دستور فرمائید با رعایت کامل مقررات نسبت به مورد بررسی و اقدام لازم معمول نمایند.

مهدی علی پور مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی سازمان ملی استاندارد ایران دهم آبان ماه در نامه‌ای به وزارت صمت مقررات این سازمان در خصوص واردات تریلرهای یخچال دار را اعلام کرده بود.

واردات تریلر یخچال دار دست دوم آزاد شد+ شروط واردات


منبع: https://www.mehrnews.com/news/5638452/%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%84%D8%B1-%DB%8C%D8%AE%DA%86%D8%A7%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D9%85-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%B4%D8%AF-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B7-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AA

– تعهد واردکننده مبنی بر پذیرش کلیه مسئولیت‌های مترتب از واردات تریلرهای موضوع و ارائه خدمات پس از فروش، انجام معاینه فنی در مراکز معتبر قبل از شماره گذاری وفق ضوابط و مقررات جاری دریافت گردد.

ابلاغیه گمرک ایران در پی نامه نگاری سازمان ملی استاندارد ایران با وزارت صمت، صادر شده است.

– شماره ایمارک تأیید نوع کلی خودرو (WVTA) بر روی پلاک شناسایی تریلر نصب و مطابق با الزامات استاندارد ملی ایران به شماره ۶۹۲۴ باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی وکیلی مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران در نامه‌ای به گمرکات سراسر کشور موضوع واردات تریلر یخچال دار را ابلاغ کرد.

۶ شرط واردات تریلرهای یخچال دار مستعمل

بر اساس بند ۴ جز ۱ بند ک تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، حداکثر ۵ سال ساخت باشد.

تریلرهای وارداتی باید ساخت کشورهای عضو اتحادیه اروپا انگلیس، ژاپن و یا کره جنوبی باشند.

– تریلر فاقد هر گونه عیوب در شاسی و بدنه مطابق الزامات چک لیست استاندارد شماره ۶۹۲۴ باشد.

برای ارزیابی انطباق تریلرهای یخچال دار مستعمل مذکور و پیرو مصوبات شورای معاونین سازمان ملی استاندارد ایران در مورخ ۱۴۰.۰۸.۰۹ رعایت شرایط ذیل الزامی است:

در این نامه آمده بود: بازگشت به نامه شماره ۶۰/۱۷۲۰۲۰ مورخ ۱۴۰۱.۰۷.۱۶ در خصوص واردات تریلرهای یخچال دار مستعمل موضوع مفاد جز (۱) بند (ک) تبصره (۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، به استحضار می‌رساند:

– تریلر با الزامات چک لیست بازرسی فیزیکی بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره ۶۹۲۴ مطابقت داشته باشد و بدون هیچ گونه نقص و بدون نیاز به تعمیر آماده بهره برداری مطابق قوانین و مقررات و استانداردهای مربوطه باشد.

واردات تریلر یخچال دار دست دوم آزاد شد+ شروط واردات

واردات تریلر یخچال دار دست دوم آزاد شد+ شروط واردات