چتر حمایتی بر ۲۹ واحد راکد و مشکل دار لرستان

ایسنا/لرستان مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در راستای رفع مشکلات واحدهای اقتصادی، ۲۹ واحد راکد و نیمه فعال استان زیر چتر حمایتی قرار گرفتند.

علی جهانی ۱۳ دی‌ماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بازطراحی و ارتقاء نظام پایش و شناسایی بنگاه های اقتصادی مشکل‌دار و ارائه راهکارهای اجرایی جهت حل و فصل مشکلات در اولویت این اداره کل است، اظهار کرد: یکی از اهداف مهم دولت و وزارت کار حفظ و صیانت از اشتغال موجود است که برای این منظور با همکاری دیگر نهادهای اجرایی اقدام به رصد و شناسائی بنگاه‌های مشکل‌دار در اولویت کار قرار گرفت تا با مطرح کردن کمیته‌های تخصصی مشکلات این بنگاه‌ها حل و فصل شود و صیانت از نیروی کار و حمایت از تولید و پایداری بنگاه تحقق پیدا کند.

وی به واحدهای اقتصادی فعال در استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون حدود ۱۹ هزار و ۱۵۷ واحد اقتصادی و تولیدی فعال با حداقل دو نفر بیمه شده تامین اجتماعی تا بیش از ۵۰ نفر کارگر در بخش‌های مختلف اقتصادی در سطح استان در حال فعالیت و تولید هستند.

جهانی خاطرنشان کرد: توسعه سه جانبه گرایی و اتخاذ روشهای هوشمندانه و شیوه مدیریت صحیح، تدابیر خردمندانه و همکاری با دستگاه‌های اجرایی مرتبط حداقل می توان از تنشهای کارگری و مشکلات پیش روی تولید جلوگیری کرد، البته مشکلات تحریم و تورم در کشور را نیز باید مدنظر داشت و حمایت همه جانبه دولت یکی از مهمترین راهکاری‌های پیشگیری از این مشکلات واحدهای تولیدی است.

وی تصریح کرد: طی نه ماهه امسال ۱۴ کمیته استانی حمایت از بنگاه‌های مشکل دار با حضور دستگاه‌های اجرایی تخصصی در بخش‌های مختلف اقتصادی برگزار و مسائل و مشکلات این واحدها مورد بررسی جهت حمایت از بنگاه‌ها قرار گرفتند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان با بیان اینکه عمده مشکلاتی این واحدهای اقتصادی جرائم و استمهال بدهی بانکی، مالیات، بیمه، سرمایه در گردش، مالیات، محیط زیست و … است، افزود: امسال ۲۹ واحد مشکل دار در این راستا مورد حمایت قرار گرفتند که زمینه تثبیت اشتغال ۷ هزار و ۸۵۲ کارگر شاغل در این بنگاه‌های تولیدی در سطح استان را فراهم کرد.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401101308516/%DA%86%D8%AA%D8%B1-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%DB%B2%DB%B9-%D9%88%D8%A7%D8%AD%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D9%84%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86