کاهش نرخ بیکاری روسیه رکورد زد

داده‌ها نشان می‌دهد که تعداد کل ساکنان بیکار در فوریه ۲.۶۳۵ میلیون نفر بوده که ۹۹هزار نفر کمتر از ماه قبل است. تا پایان فوریه، حدود ۷۰۰هزار شهروند به‌عنوان بیکار در روسیه ثبت‌نام کرده بودند.

رهبر روسیه تاکید کرد که باید کار برای ایجاد فرصت‌هایی برای توسعه حرفه‌ای و آموزش جوانان ادامه یابد تا آنان بتوانند مهارت‌های مدرن و مورد تقاضا را کسب و در نهایت بتوانند خانواده‌های خود را بهتر تامین کنند.

بر اساس داده‌های منتشرشده، بیکاری روسیه در پایین‌ترین سطح تاریخی قرار گرفت.

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1402011305143/%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D9%86%D8%B1%D8%AE-%D8%A8%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87-%D8%B1%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%B2%D8%AF

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در دیدار با اعضای دولت تایید کرد که بیکاری در این کشور به پایین‌ترین حد خود رسیده است.

بر اساس گزارش روساستات، کل نیروی کار ۱۵ ساله و بالاتر روسیه تا فوریه به ۷۵.۴ میلیون نفر رسیده است.

در این بیانیه آمده است: «در فوریه ۲۰۲۳، ۲.۶ میلیون نفر از افراد ۱۵ ساله و بالاتر (براساس روش شناسی سازمان بین‌المللی کار) به عنوان بیکار طبقه‌بندی شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اکونومیک، بر اساس داده‌های منتشر شده توسط سرویس آمار ایالتی فدرال (روساستات)، بیکاری روسیه در ماه فوریه به ۳.۵ درصد کاهش یافت. این نرخ کمترین میزان از زمانی است که روساستات در سال ۱۹۹۱ ارقام بیکاری را منتشر کرده است.

وی هشدار داد اما این مورد به معنای حل همه مشکلات بازار کار نیست و از دولت خواست تا پروژه ملی بهره‌وری نیروی کار را گسترش دهد.

بر اساس این گزارش، پایین‌ترین رکورد قبلی در ژانویه به ثبت رسیده بود که بیکاری ۳.۶ درصد بود.