گیلانی: دولت پاسخ دهد ایجاد اشتغال و مسکن یک میلیونی چه شد؟

گیلانی همچنین از دولت و صداوسیما خواست تا پهنای فضای مجازی را فراگیر و پرسرعت کنند و در محتواسازی اهتمام ورزند.

وی در توصیه به جوان کشور گفت: بدانید دشمنان ایران آمریکا، انگلیس و صهیونیست ها هستند، آنها را خوب بشناسید و نگذارید خانه امن ما ایران را تضعیف کنند. وحدت ملی را تقویت کنید و فرهنگ با اصالت ایرانی- اسلامی را با افتخار حفظ کنید، چرا که آینده ایران از آن شما جوانان این کشور است.

به گزارش ایسنا، سهراب گیلانی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز سه شنبه (۸ آذرماه) مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکا تاکنون هرگز به تنهایی قادر به رویارویی با شما نبوده و نیست، بلکه در تمام صحنه ها و میادین با همپیمانان منطقه ای و فرامنطقه ای خود علیه شما جنگیده است. در جنگ تحمیلی با ۳۶ کشور، در تحریم با ۱۵ کشور، در برجام با ۶ کشور، در فتنه اخیر با ۷ کشور به مصاف ایران آمد، ولی شکست خورد.

نماینده مردم شوشتر گفت: دولت پاسخ دهد ایجاد اشتغال برای یک میلیون نفر و احداث یک میلیون واحد مسکونی در یک سال چه شد؟ گرانی سبد معیشت، درمان، اجاره بهای مسکن و خودرو چرا متوقف نمی شود؟ آن را مدیریت کنید. آیا مردم خواهند شنید که بالاخره فلان کالا دو درصد کاهش پیدا کرد؟

نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت پاسخ دهد که ایجاد اشتغال برای یک میلیون نفر و احداث یک میلیون واحد مسکونی در یک سال چه شد؟

انتهای پیام


منبع: https://www.isna.ir/news/1401090805089/%DA%AF%DB%8C%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE-%D8%AF%D9%87%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%BA%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%DA%86%D9%87-%D8%B4%D8%AF

دولت پاسخ دهد ایجاد اشتغال برای یک میلیون نفر و احداث یک میلیون واحد مسکونی در یک سال چه شد؟ گرانی سبد معیشت، درمان، اجاره بهای مسکن و خودرو چرا متوقف نمی شود؟ آن را مدیریت کنید. آیا مردم خواهند شنید که بالاخره فلان کالا دو درصد کاهش پیدا کرد؟گیلانی همچنین به وزیر آموزش و پرورش نیز تذکر داد و گفت: چرا صدا و خواسته های بحق معلمین پیش دبستانی، نهضتی، حق التدریسی ها و… را نمی شنوید؟ باید به مشکلات آنها رسیدگی کرده و تامین کمبود معلم را با آنها جبران کنید.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی در ادامه خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، عنوان کرد: با توجه بیشتری در تامین و پرداخت وام و تجهیزات کشاورزی و سوخت اقدام کنید. افزایش قیمت آب بها و نهاده های دامی و کشاورزی توجیه ندارد. سهم نهاده ها را بیشتر کنید و برای خرید به موقع محصولات کشاورزی و پرداخت پول آنها و کمک به صادرات را برنامه ریزی و با شفافیت کنید. همچنین پرداخت پول کلزاکاران خوزستان را سرعت بخشید چرا که این عدم پرداخت از مصادیق ترک فعل است.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان تاکید کرد: از استاندار و معاونین و مدیران کل راه و شهرسازی حمل و نقل جاده ای، کشاورزی، جهاد نصر، آبفا و… سازمان آب و برق آبفا مدیریت مدارس و… انتظار می رود در اجرای پروژه های توافق شده برای شوشتر و گتوند که اکثرا پیشرفت فیزیکی دارند و با تشکیل جلسات متعدد با وزرا و مسئولین استانی پیگیری های لازم را داشته ایم و اعتبارات آنها تامین شده، تسریع نمایند.

وی در پایان گفت: مردم خوزستان از ستاد کل نیروهای مسلح انتظار دارند هر چه سریع تر استان خوزستان به عنوان منطقه جنگی معرفی شود.

وی از کمیسیون آموزش مجلس خواست که به طرح سوالات نمایندگان از وزیر آموزش و پروش سرعت داده و اقدام نمایند و بی توجهی را پایان دهند.